Естонські депутати мають намір закрити російськомовні ресурси

СВІТ
20 лютого, 08:25
Естонські депутати мають намір закрити російськомовні ресурси
Фото: Riigikogu

Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.

Із відповідною заявою виступили обранці Рійґікоґу від Естонської народної консервативної партії, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Опозиційні депутати вимагають від уряду закрити російськомовні версії сайтів міністерств і державних департаментів, щоб пришвидшити опанування естонської (єдиної державної — прим. ред.) мови.

Крім того, парламентарі порушили питання дубляжу стрічок для публічного перегляду у кінотеатрах. Адже виявилося, що глядачам у Нарві та Таллінні здебільшого показують дубльовані фільми російською мовою без естонського перекладу, навіть без естонських субтитрів, що є порушенням чинного законодавства.

Деякі урядові відомства вже стали добровільно відмовлятися російської версії своїх інформаційних ресурсів, виключення робляться для українських біженців, які мусять адаптуватися до нових для себе умов. Натомість депутати від Естонської народної партії закликають наших співгромадян «активніше вчити естонську», щоби їхньою російськомовністю не користалися кремлівські пропагандисти.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як Естонія, Латвія та Литва спромоглися викристалізувати свої нації ще 100 років тому. Україна ж і по нині борсається у націєтворенні на тлі війни.

Читайте також:
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18
Політика
Кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І путін тут не першовідкривач, а закривач.
12 квітня, 07:12
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40
Опінії
Естонія, Латвія та Литва спромоглися викристалізувати свої нації ще 100 років тому. Ми ж і по нині борсаємося у націєтворенні на тлі війни.
28 січня, 10:23