Феномен масових могильників Маріуполя

ІСТОРІЯ
14.07.2022, 18:12
Феномен масових могильників Маріуполя
Фото: 0629.com.ua

Багато хто з яких, до речі, інвентарю взагалі не містив. Такі ось нитки історії, які ведуть до нинішніх мерзенних часів.

90 років тому на місці майбутнього металургійного гіганта "Азовсталь" археологи провели масштабні розкопки. За наказом більшовиків шукали скарб.

Однак дійсність виявилася химернішою, ніж очікували польові дослідники. Експедицію, учасники якої натрапили на давнє поховання періоду енеоліту (Нижньодонська культура – прим. ред.), очолював киянин Микола Макаренко.

У результаті кількатижневих розкопів долини гирла річки Кальміусу археологи зрозуміли – перед ними стародавня "братська могила" (великий могильник із понад 100 людськими похованнями). Всередині знайшли купу цікавого інвентарю: від стріл і прикрас до зубів дикого кабана, які виконували функцію оберега.

Швидше за все, давні люди, котрі мешкали на місці тепер уже зруйнованого російським окупаційно-терористичним контингентом заводу "Азовсталь", ховали себе кілька століть поспіль саме там, через наявність поблизу річки. Про символізм річок у концепції переходу в потойбіччя відомо давно, згадаймо хоча б Стікс із грецької міфології.

Маріупольський могильний комплекс простягався аж до впадіння у русло Кальміусу притоки Кальчик, що, швидше за все, і є легендарною Калкою. За легендами, на її берегах у 1223 році відбулася битва між русько-половецьким альянсом і монгольським корпусом.

Фактично, "проклята місцина" передала металургійному гіганту недобрий спадок, який оприявнився цьогоріч під час російського повномасштабного вторгнення. "Азовсталь" знову стала могильником разом із рештою колись приморської перлини Маріуполя.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що архітектурна спадщина Опанаса Сластіона для дітей провінційної Лохвиці на Полтавщині вражає своєю величною красою. Проте через недбалість поступово руйнується.

Феномен масових могильників Маріуполя_1
Феномен масових могильників Маріуполя_3
Феномен масових могильників Маріуполя_5
Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ця книга є унікальною, оскільки у ній зібрано інформацію про головні здобутки української археологічної науки за останні 30 років
27 січня, 15:40
Історія
У 2014 року у центрі Полтави археологи та краєзнавці виявили комплекс кола "Мартинівки" по вулиці Жовтневій (на сьогодні – Соборності), 5.
20.07.2022, 18:45
Життя
Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.
09.07.2022, 20:36
Історія
Пошуки судна велися з 1999 року
04.02.2022, 16:17
Історія
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05.01.2022, 11:37
Історія
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34