Financial Times: західні держави мають фінансувати український ВПК

ЕКОНОМІКА
17 березня, 11:15
Financial Times: західні держави мають фінансувати український ВПК

Київ самотужки не здатен відродити власну оборонну промисловість. Десятиліття шкідництва, грабунку і корупції не минають без наслідків.

Такими заявами журналістів впливового британського видання Financial Times приголомшив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. Він пропонує зацікавленим європейцям і американцям вкладатися у вітчизняне виробництво зброї.

Український уряд звернувся до західних партнерів фінансувати військово-промислові заводи всередині країни, оскільки виробничі потужності значно перевищують обсяг доступних інвестицій. Державний бюджет не в змозі покрити всі потреби фронту.

«Найшвидший спосіб розпочати виробництво — зробити це в Україні... Ми конкурентоспроможні за ціною та перебуваємо близько до лінії фронту. Після 24 лютого 2022 роки нам довелося відновлювати занедбані раніше підприємства, переналаштовувати виробничі лінії, розширити штат співробітників та збільшити кількість робочих змін», — сказав Олександр Камишін у розмові із виданням Financial Times.

Однак зазначений міністром потенціал буде нестійким без нових контрактів. Згідно з відкритими даним, станом на тепер оборонні підприємства України здатні виробити озброєння на $18 мільярдів у 2024 році, але уряд виділив лише $9 мільярдів.

«У нас є додаткові можливості, які не конкуруватимуть, але доповнюватимуть можливості ЄС та НАТО. Відроджена оборонна промисловість України, ймовірно, стане опорою для відновлення економіки після війни. Ми не хочемо постійно просити грошей... Ми — креативний та надійний партнер, якого Захід захочете мати у своїй команді у скрутні часи», — додав Камишін.

Міністру Камишіну, як і всьому уряду України, необхідно не випрошувати гроші у західних партнерів, а працювати, грамотно розподіливши повноваження і відповідальність, щоби позбутися дублювання функцій, безвідповідальності, ручного управління всіма і всім. Почати слід з Офісу Президента.

Між іншим, раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачів про те, що необхідна Силам оборони Україні зброя невдовзі вироблятиметься шаленими темпами у Сіднеї. Компанія «Lockheed Martin» розбудовує нові цехи в Австралії.

Читайте також:
Війна
До нового пакету допомоги ввійшли ракети для Himars, снаряди до артилерії 155 мм і 105 мм калібру та протитанкова зброя
25 травня, 07:25
Війна
Оновлене озброєння вже застосували проти окупантів на Кінбурнській косі.
22 травня, 11:25
Новини
Будь-якої системи озброєнь замало, щоби змінити хід війни. Особливо, коли мова заходить про російсько-український конфлікт.
05 травня, 17:30
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.
22 квітня, 14:54
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21