Фінляндію хочуть знову з'єднати зі Швецією — на цей раз мостом

СВІТ
25.07.2020, 18:48
Фінляндію хочуть знову з'єднати зі Швецією — на цей раз мостом
Фото: YLE

Великий будівничий проєкт мостової переправи через Ботнічну затоку між містами Вааса і Умео потребуватиме значного фінансування.

Станом на тепер інженери з обох північноєвропейських країн вже склали ймовірні варіанти маршруту, йдеться у матеріалі журналістів суспільного телерадіомовника "Yle".

Оприлюднені підрахунки показують, що при використанні найсучасніших технологій, спорудження багатокілометрового автомобільного мосту через протоку Кваркен (Меренкуркку) може стати дешевше, ніж оцінювалося раніше — до запровадження карантину на тлі пандемії коронавірусу.

Попри те, що відстань між містами Вааса (у Фінляндії) та Умео (у Швеції) складає всього 70-80 кілометрів, складність будівництва залежить від наявності низки островів і глибини водойми, яка змінюється у різні пори року.

За словами ініціаторів — інженера Антті Талвітіе й доктора технічних наук Еси Еранті, — орієнтовна вартість проєкту наразі оцінюється в 3 мільярди євро за умови, що частина шляхопроводу проходитиме через наявні природні заповідники.

У разі, якщо місцеві мешканці та уряди обох країн відмовляться від запропонованих маршрутів інвестиційно привабливого транспортного коридору, то ціна зросте майже удвічі — до 5 мільярдів євро.

Оприлюднений проєкт спорудження мосту між Ваасою і Умео
Оприлюднений проєкт спорудження мосту між Ваасою і Умео
Читайте також:
Безпека на дорозі залежить від усіх учасників руху, але здебільшого – від автомобілістів.
28 жовтня, 13:49
Назагал чверть усього бюджету України буде освоєно Укравтодором.
04 квітня, 14:42
Сьогодні в Полтавського районі розпочалося будівництво на автошляху «Дніпро-Решетилівка».
11 березня, 11:15
Гроші вкрали, але ви тримайтеся там.
12 лютого, 12:13
Стамбульську будівельну корпорацію "Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş." визнано переможцем у тендері на побудову нового мосту у Кременчуці.
06 лютого, 12:37
Загалом за цією бюджетною програмою перерозподілили 104,752 млн грн.
27.10.2020, 17:08