«Фортеця Авдіївка»: чому влада не підготувалася до оборони міста?

Опінії
03.11.2023, 12:24
«Фортеця Авдіївка»: чому влада не підготувалася до оборони міста?
Фото: Facebook

Все, що може усвідомити, верховний головнокомандувач — як читати промови з екрана та якби на когось у черговий раз образитися...

Журналіст, оглядач

На першому фото (див. нижче — прим. ред.) — будівництво нової лінії оборони російських військ під Авдіївкою, зняте групою аеророзвідки. Як бачимо, неподалік від передової російське командування зосередило цивільну інженерну техніку, яка риє опорні пункти та ходи сполучення, бліндажі заливаються з бетону.

Це надійні польові укріплення, вибити з яких ворога буде дуже важко. Так, вони наступають на Авдіївку, але для закріплення одразу будують оборонні рубежі у ближньому тилу, для безпечного маневру резервами.

Фото 1.
Фото 1.

Друге фото (див. нижче — прим. ред.) — це скрін із відео нашого дрона, вид зі сторони противника на останній рубіж оборони Авдіївки — насип залізничної колії північніше міста. Ворог вийшов до цієї насипи, а в одному місці навіть перейшов її та закріпився на іншому боці колії.

Тут мала б бути наша тилова лінія оборони «фортеці Авдіївка», але подивіться, за 9 років війни, за півтора року повномасштабного вторгнення для обладнання цього насипу як тилової лінії оборони Авдіївки не зроблено нічого. Ніби й нема в Україні цивільних тракторів, екскаваторів, вантажівок.

Ніби дешевше кинути на пусте місце піхотинців з лопатою і дати наказ окопуватися, ніж заритись у землю технікою, зробити надійне перекриття, бетонні бліндажі, потім замінувати, і зробити цю залізничний насип неприступною для малих груп піхоти оборонною лінією. Але там нема навіть траншей. І тепер втримати його війська не можуть, тому що зараз окопуватись там треба з однією лопатою у руках і під вогнем, і за цей насип ведуться важкі бої, бо це ключовий рубіж.

Фото 2.
Фото 2.

Так, ворог після важких втрат в Авдіївці перестав кидати у бій бойову техніку, залізничний насип ворог захопив виключно силами піхоти за підтримки артилерії. Якби тут були вириті позиції з нашого боку такі, як росіяни риють зі своєї сторони — ніякого російського прориву та ніякої кризи під Авдіївкою не було б взагалі.

Тому Верховний Головнокомандувач, який так часто рапортує, що він ніби проводить засідання Ставки з питань оборони, повинен подивитись на ці фото, і нарешті усвідомити: він нехтує службовими обов'язками. Через його відповідальність та байдужість до цього важливого питання оборони зривається виконання бойових завдань і гинуть наші воїни, багато людей, які могли б жити, якби хоч хтось замість політичних інтриг займався оборонним плануванням.

Замість фотосесії в Авдіївці пану Зеленському варто було б приїхати та подивитися стан організації оборони. Будувати рубежі разом із будівельною технікою, цивільними організаціями, із підвозом будівельних матеріалів мали б військові адміністрації, які підпорядковані безпосередньо президенту, але вони цього не роблять, бо президент із них за це не питає.

Якщо до самих не доходить, то починайте вчитись хоча б у росіян, а не вводить суспільство в оману ніби хтось відповідає за будівництво оборонних рубежів. Ніхто не відповідає!

Читайте також:
Війна
Писано по гарячих слідах, поки відхід Сил оборони України з Авдіївки не спогади, а реальність позаминулої ночі.
20 лютого, 07:16
Війна
Прохання до адептів паніки та посипання попелом голови: сидіть рівно, намотавши соплі на кулак! Сльози нашим захисникам не допоможуть.
16 лютого, 20:30
Війна
Промисловий населений пункт по сусідству з окупованим Донецьком майже 10 років чинить спротив російській агресії. Ситуація там напружена.
11 лютого, 10:26
Війна
За минулу добу українські захисники відбили понад 20 ворожих атак на Авдіївському напрямку. На Східному фронті знову гаряче як ніколи досі.
24.11.2023, 11:04
Війна
Українські захисники показали, як ювелірно проріджують нескінченний потік окупантів. Донеччина ніяк не хоче коритися росіянам.
23.11.2023, 20:00
Війна
Місто, якого вже немає. Місто, де розстріляні артилерією, танками та авіацією безлюдні багатоповерхівки стали нагадуванням про війну.
17.11.2023, 16:34