1 млн запорожців мешкали на Полтавщині та Чернігівщині після знищення Січі, — історик Тарас Чухліб

КНИГИ
24.06.2021, 07:59
1 млн запорожців мешкали на Полтавщині та Чернігівщині після знищення Січі, — історик Тарас Чухліб
Фото: Facebook

Світ побачила унікальна книга про незламне вітчизняне степове вояцтво — "Козацька Україна після зруйнування Запорозької Січі (1775-1905)".

Відповідну інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднив один зі співавторів фундаментальної моноґрафії доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Основна увага зосереджена на долі козацьких ватажків та їхніх родин, також висвітлюється політика іноземних держав щодо Гетьманщини та Січі впродовж останньої чверті XVIII — на початку XX століть.

«Усі думають, що після зруйнування Запорозької Січі царським урядом Росії в 1775 році українське козацтво перестало існувати. Насправді це не так — понад 1 000 000 козаків і козачок проживало в межах Чернігівської та Полтавської губерній про що засвідчив перепис 1856-1857 років. Багато запорожців подалося на терени Османської та Австрійської імперій і воювали проти Російської імперії. В українських містах, містечках, селах і хуторах у центрі, на сході, на півночі та на півдні України продовжували зберігатися козацькі звичаї й традиції включно до 1917 року», — написав у Facebook історик Тарас Чухліб.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", вітчизняна книготека видавничих новинок поповнилася ще одним твором про злочини Росії на постсовєцькому просторі.

P.S. До уваги наших постійних читачів, усі, хто має інтерес до історії козаччини як унікального явища, може придбати вказану книгу на сайті: https://www.ariy.com.ua/.

Читайте також:
Війна
Наприкінці серпня 2014 року Кремль перестав приховувати свою участь у війні на проти України. РФ напряму вдерлася у Донеччину та Луганщину.
29 серпня, 13:46
Війна
Цивільним слід знати, що крім поповнення особового складу армія має постійно бути у тонусі. Морально-психологічний стан запорука Перемоги.
20 серпня, 07:18
Політика
Друга світова війна була запущена не Мюнхенською змовою і навіть не пактом Молотова-Ріббентропа. Її породила експансивна природа росії.
14 лютого, 13:47
Опінії
Як це зазвичай буває в історії, долі колишніх учасників розділилися. Але давайте про все за порядком...
29 січня, 20:35
Опінії
Перший зимовий похід не лише підняв дух військових УНР, але й надихнув на активнішу боротьбу широкі верстви населення України.
06.12.2023, 09:45
Опінії
З першого дня існування УНП і до 2 січня 2020 року в незалежній Україні існувала військова прокуратура
08.09.2023, 14:36