1 млн запорожців мешкали на Полтавщині та Чернігівщині після знищення Січі, — історик Тарас Чухліб

КНИГИ
24 червня, 07:59
1 млн запорожців мешкали на Полтавщині та Чернігівщині після знищення Січі, — історик Тарас Чухліб
Фото: Facebook

Світ побачила унікальна книга про незламне вітчизняне степове вояцтво — "Козацька Україна після зруйнування Запорозької Січі (1775-1905)".

Відповідну інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднив один зі співавторів фундаментальної моноґрафії доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Основна увага зосереджена на долі козацьких ватажків та їхніх родин, також висвітлюється політика іноземних держав щодо Гетьманщини та Січі впродовж останньої чверті XVIII — на початку XX століть.

«Усі думають, що після зруйнування Запорозької Січі царським урядом Росії в 1775 році українське козацтво перестало існувати. Насправді це не так — понад 1 000 000 козаків і козачок проживало в межах Чернігівської та Полтавської губерній про що засвідчив перепис 1856-1857 років. Багато запорожців подалося на терени Османської та Австрійської імперій і воювали проти Російської імперії. В українських містах, містечках, селах і хуторах у центрі, на сході, на півночі та на півдні України продовжували зберігатися козацькі звичаї й традиції включно до 1917 року», — написав у Facebook історик Тарас Чухліб.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", вітчизняна книготека видавничих новинок поповнилася ще одним твором про злочини Росії на постсовєцькому просторі.

P.S. До уваги наших постійних читачів, усі, хто має інтерес до історії козаччини як унікального явища, може придбати вказану книгу на сайті: https://www.ariy.com.ua/.

вибір редакції
Читайте також:
Перемога і «побєдобєсіє»: від драми до абсурду
09 травня, 09:45
Серед мусульман-шиїтів його зчаста називають «Зульфікаром» Ісламської революції, мечем пророка Магомета, «який карає невірних».
08 січня, 12:34
Сотня Симчича розбила дивізію Дергачова, яка повернулась з Кавказу після виселення татар, чеченців, інгушів і їх кинули на знищення УПА.
05 січня, 15:29
Нещодавно серед безлічі знимок у фінляндському військовому архіві виявили приголомшливу знахідку.
30.11.2020, 08:09
Перемоги українського війська 100-річної давнини досі є темою для спекуляцій політиків під час виборчої кампанії.
24.10.2020, 09:42
Навколо УПА та її політичного проводу ОУН совєцька пропаганда натворила чимало брехливих міфів.
14.10.2020, 10:37