Французькі державні школи відмовляють десяткам дівчат у мусульманському одязі

СВІТ
05.09.2023, 22:02
Французькі державні школи відмовляють десяткам дівчат у мусульманському одязі
Фото: google

За офіційними даними, 298 дівчаток, переважно віком від 15 років, прийшли до школи в забороненому одязі.

Міністр освіти Франції заявив, що майже 300 учнів прийшли до школи в понеділок, одягнені в абайю, довгий мусульманський одяг, який був заборонений у школах минулого тижня.

Згідно з інструкціями міністерства, у кожному випадку слідував період діалогу з персоналом школи. Тоді більшість дівчат погодилися одягнутися по-іншому і змогли розпочинати заняття. Однак 67 дівчат відмовилися підкоритися і були відправлені додому. Тепер настане подальший період діалогу з їхніми родинами. Якщо це не вдасться, вони будуть відраховані.

Порівняно з 12 мільйонами школярів, які почали семестр у понеділок, уряд вважає, що цифри свідчать про те, що його заборона була широко прийнята. Однак було підготовано юридичний позов правозахисників, які представляють деяких мусульман.

Наприкінці серпня міністр освіти оголосив, що на початку нового навчального року 4 вересня учням буде заборонено носити широкі мантії на повну довжину, які носять деякі мусульманки в державних школах Франції. У країні діє сувора заборона на релігійні знаки в державних школах і урядових будівлях, стверджуючи, що вони порушують світські закони.

Цей одяг все частіше носять у школах, що призводить до політичного розколу щодо нього: праві партії наполягають на забороні, а ліві висловлюють занепокоєння щодо прав мусульманських жінок і дівчат.

Франція ввела сувору заборону на релігійні знаки в школах з ХІХ століття, включаючи християнські символи, такі як великі хрести, намагаючись приборкати будь-який католицький вплив на державну освіту. Відображаючи зміну населення країни, вона оновила закон протягом багатьох років, щоб включити мусульманський головний хустку та єврейську кипу, але абая досі не була повністю заборонена.

Читайте також:
Політика
Суд визнав жінку винною у розголошенні інформації про місцезнаходження військового об'єкта в умовах воєнного стану.
14 квітня, 15:00
Опінії
Прохання підписати петицію, яка захищає права людей з інвалідністю.
23 січня, 10:03
Політика
Понад тисячу батьків підписали петицію з вимогою відновити їхнє право відмовитися від навчання їхніх дітей за цими книгами.
18 січня, 14:11
Опінії
Слуги народу та ОПЗЖ прийняли законопроєкт, який не відповідає Конвенції ООН про права осіб інвалідністю.
16 січня, 16:25
Війна
У компанії-виробнику дронів повідомили про «викрадення» свого головного інженера співробітниками ТЦК.
03.10.2024, 17:00