«Геть від Москви!» або, де межа українського хуторянства?

ПОЛІТИКА
04.06.2022, 07:56
«Геть від Москви!» або, де межа українського хуторянства?
Фото: Obozrevatel

Проблема українського суспільства: у нас мислення досі лишається хворо-провінційним, другосортно-провінційним відносно Москви.

Уявіть, на 31-му році відновленні незалежності ми досі чогось вважаємо, що провінція – це щось погане. Натомість метрополія – щось однозначно добре, якісне, елітне.

І вже котра поспіль влада намагається "компенсувати провінційність" залученням "справжніх авторитетів із метрополії". Раніше це були співаки й актори з метрополії – для загалу, політтехнологи з метрополії (по факту через одного відверто тупі, доволі часто нефахові й усі поголовно абсолютно необізнані з реаліями України) – для вузького кола своїх.

Все це – щоби довести: «Я не провінційний». Тепер тренди трохи зсунулись: залучають "справжніх опозиційних журналістів" із метрополії.

От тільки сценарій обирають старий, але ролі вже встигли кардинально помінятись. Тепер ми більше відповідаємо поняттю "метрополія", аніж Москва.

Це в нас відбувається основний двіж, а у них – вторинне мавпування, причому невдалі спроби. Це ми напряму активно залучені до регіональних і світових процесів, а Москва сидить за новою залізною завісою на периферії та хіба ловить відлуння ідей, планів, проєктів.

Власне нині, як і 1000 років тому, саме про нас говорить світ, а Москву вже помалу ховають як віджилий і більше не цікавий об'єкт. Але інертність мислення примушує вперто пхатись тими ж заіржавілими коліями, що й десятиліття тому: «Із Москви – значить, краще»; ну, або з Санкт-Петербурга.

Цікаво, а нікому на думку не спало, що вкрай цинічний, розумний, в міру ерудований Алєксандр Нєвзоров може стати незручним конкурентом не стільки для фахового журналістського середовища, скільки для самої політичної еліти України? Що його амбіції вимагатимуть більшого, ніж звична журналістська діяльність – і він скерує зусилля на отримання й нарощування власного політичного і соціального впливу?

У нас досі величезну електоральну групу становлять російськомовні та російськокультурні!

Їдкий Нєвзоров їм ментально досі ближчий, ніж котрийсь настільки ж жорсткий і ядучий український політик. Відповідно, Нєвзоров відносно малими ресурсами може стати тим чинником, з яким доведеться рахуватись політикам і партіям, для чийого електорату Нєвзоров – авторитет. чи може стати авторитетом за мінімальних зусиль.

І що-що, а мімікрувати Нєвзорову завжди вдавалось прекрасно, він практично моментально зуміє підлаштуватися під наші реалії навіть краще, ніж місцеві діячі. Сподіваюся, ми не повторимо помилки попередників, допущених Павлом Скоропадським восени 1918-го.

Автор – Олексій Голобуцький

Читайте також:
Історія
В Україні панує невігластво безграмотних пристосуванців помножене на ницість. Прикро, що комусь письменник — «проблема лексичного звучання».
30.09.2024, 20:34
Опінії
Громадянин РФ на посаді очільника перлини українського Причорномор'я зазнав фіаско у двобої з патріотами. Тепер справа за комунальниками.
26.09.2024, 21:49
Полтава
Культурний простір другого за розмірами та кількістю населення Полтавщини поступово українізується. Російський спадок відходить у небуття.
19.08.2024, 08:30
Мистецтво
Світогляд дитини формується в основному у сім'ї з малечку. І тільки держава здатна зробити зі свого юного громадянина патріота чи зрадника.
05.08.2024, 13:44
Полтава
Ворожі мітки імперської присутності московитів у Полтавській області поступово зникають. Замість них утверджуються суто українські.
02.08.2024, 21:46
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14.04.2024, 09:18