Літопис військових злочинів Росії

КНИГИ
18 червня, 09:01
Літопис військових злочинів Росії

Книготека українських видавничих новинок невдовзі поповниться ще одним твором про злочини Росії на пострадянському просторі.

Війна за територіальну цілісність Грузії спалахнула на початку 1990-х років; тоді РФ вперше втрутилась гібридними військами в Абхазьку автономію та вивела її з-під контролю офіційного Тбілісі. На допомогу грузинам прийшли формування українських добровольців УНСО.

Автор книги "Гаряча осінь 93-го" — безпосередній учасник тих подій, втім вже як кілька років його нема серед живих. Відколи Росія втрутилась на терени Донбасу за абхазьким сценарієм, сотні грузинських добровольців поповнили лави українського війська.

Цей факт став своєрідним актом солідарності і подяки з боку братнього кавказького народу.

Видавець і головний редактор "Останнього Бастіону", Дмитро Савченко, пояснюючи актуальність новодруку послався на особисту історію Георгія Багішвілі (який воював проти росіян в Абхазії), а з 2014-го року захищає територіальну цілісність України:

- Вони невиправні довбні, — констативно говорить Жора, — ділянку, де я вирощував мандарини, переорали плугом і засіяли картоплею. Свій дім він не бачив з 1993-го року. Місто Гагара, як і наш Донецьк перебуває під окупацією. У добу "параду Суверенітетів" грузини боронили Абхазію з усіх сил. Але руsіш-мразі спочатку відкусили її, а потім перейшли до Осетії. А ще мали плани на Аджарію.

У 1993-му Георгію виповнилось 17 років. Війна за цілісність Сакартвело стала трампліном у доросле життя; зброя обернена на свинорилих бражників міцно прикипіла до його рук.

З початком борні за Донбас (і по сьогодні), він у центрі подій; воює та вишколює фронтових ардіті на Донеччині. Україна для нього більше, ніж гасло на формі збірної і саме тому він не у львівському фан-барі вболіває за неї, а у окопах між Торецьком і Пісками.

Війна 93-го привела чимало грузинської шляхти у бліндажі Донбасу. І саме тому ми маємо знати про неї все, і навіть більше.

Також Дмитро Савченко відзначив особливу роль тих, хто усебічно сприяв виходу у світ цієї книги:

- Книга "Гаряча осінь" — про драматизм втрати Абхазії, про незабутні злочини РФ... Але і вона висіла б у повітрі в статусі проекції, якби не... Геннадій Сікалов — людина широкого розмаху і твердої внутрішньої породи. Постать, яка не позбавлена благородного нахабства інвестувати сили і ресурс у явища позаматеріального порядку. Зокрема у книги. Достойників подібного рівня, зовсім небагато в нашій країні. Втім, вони є. І завдяки їм ківи та шарії не дихають у спини тисячам фронтовиків на лінії вогню. Але повернусь до книги. "Гаряча осінь 93-го" відбулась завдяки збитій команді "Останнього Бастіону" і його почесному фундатору, пану Сікалову. Честь і повага достойним!

P.S. Вже за тиждень "Гаряча осінь 93-го" з'явиться в електронній крамниці видавництва "Zалізний Тато" і кожен, хто має інтерес до фронтової мемуаристики зможе її придбати на сайті: https://www.zalizniytato.org.ua/.

Читайте також:
Побачила світ українськомовна збірка спогадів учасника Ultras футбольного клубу "Динамо" Володимира Алмашина.
29 травня, 10:48
Побачила світ книга «Побутова магія східних слов’ян за археологічними даними. Нариси».
02 квітня, 18:00
Світ побачила книга "Крик кажана", автором якої є науковий співробітник Інституту народознавства НАН України полтавець Костянтин Рахно.
31 березня, 08:01
Книгу з віршами видатного дослідника козацтва Дмитра Яворницького презентували у Дніпрі.
04.11.2020, 13:17
До кінця поточного року українською мовою побачить світ автобіографія батька сучасної грузинської державності Звіада Гамсахурдії.
21.10.2020, 08:39
Видавництво "Пропала грамота" оголосило про вихід збірки спогадів учасника Кримської війни 1853-1856 років на боці Османської імперії.
02.10.2020, 08:53