Поєднання неможливого: в Україні видали трактат про японських самураїв і християнство

КНИГИ
26.10.2021, 13:49
Поєднання неможливого: в Україні видали трактат про японських самураїв і християнство
Фото: bastion.tv

Світоглядний текст інтелектуала країни Сонця, що сходить, під назвою "Бусідо. Душа Японії" переклали та видали українською мовою.

Відповідну інформацію оприлюднено на сайті київського видавництва "ArtHuss", передає аґенція "Останній Бастіон".

Автором є відомий японський просвітник кінця ХІХ – початку ХХ сторіч Нітобе Інадзо, який змусив земляків згуртуватися довкола відродженої національної ідеї, уособленої імператорською родиною.

Ця його монументальна філософсько-літературна праця – унікальна синтеза традиційної самурайської культури та християнських вірувань, котрі лягли на родючий ґрунт країни Сонця, що сходить.

«Розповідаючи про свою рідну країну, культуру читачам із Заходу, Нітобе Інадзо пильно шукає і віднаходить точки дотику. Зокрема, певні паралелі у християнській міфології та базованій на ній етиці європейців, у західній літературі, у тогочасних європейських звичаях. Говорячи про такі основоположні цінності традиційної японської культури, як честь, відвага, щирість, справедливість і милосердя, про освіту й виховання дітей, молодих чоловіків і жінок, про традиції самогубства й відплати, він перекидає містки між світоглядами людей, немов злучає Японію з Європою», – йдеться в українськомовній передмові до книги.

Варто наголосити, Нітобе Інадзо на власному прикладі доводив землякам, що європейців і Захід у цілому не слід сприймати вороже; він як японський дипломат мав приязні стосунки з міністрами закордонних справ Німеччини, Великої Британії та Франції, а також президентом США Теодором Рузвельтом.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що нещодавно у Полтаві побачила світ книга "Побутова магія східних слов'ян за археологічними даними. Нариси".

Читайте також:
Політика
У вересні видано книгу відомого американського кореспондента, наближеного до Білого дому. Франклін Фоер давній знайомий Джозефа Байдена.
30.11.2023, 16:22
Книги
Непростій та водночас захопливій біографії Олександра Музичка присвячена книга, яку презентували полтавцям.
15.10.2021, 20:14
Книги
Книготека українських видавничих новинок невдовзі поповниться ще одним твором про злочини Росії на пострадянському просторі.
18.06.2021, 09:01
Новини
Побачила світ українськомовна збірка спогадів учасника Ultras футбольного клубу "Динамо" Володимира Алмашина.
29.05.2021, 10:48
Полтава
Побачила світ книга «Побутова магія східних слов’ян за археологічними даними. Нариси».
02.04.2021, 18:00
Історія
Світ побачила книга "Крик кажана", автором якої є науковий співробітник Інституту народознавства НАН України полтавець Костянтин Рахно.
31.03.2021, 08:01