Готельні комплекси, санаторії та пансіонати ВР мають бути продані на відкритому конкурсі,- КВУ

ПОЛТАВА
13.08.2018, 07:14

У 2017 році лише четверо народних депутатів України відпочили в закладах, що перебувають у сфері управління Верховної Ради України. Таку інформацію Комітету Виборців України було надано Апаратом Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит.

Апарат ВРУ повідомив, що наразі в сфері управління Верховної Ради перебувають такі заклади: державні підприємства «Пансіонат матері та дитини «Таврійські зорі» та «Готельно-оздоровчий комплекс «Затока», що розташовані в м. Скадовськ Херсонської області, а також бази відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» в м. Києві.

За 2017 рік у зазначених закладах відпочило разом із сім’ями 4 народні депутати ВРУ VIII скликання та 6 депутатів попередніх скликань.

«Державні санаторїі Верховної Ради є рудиментом минулого, із яким давно час попрощатися. Більшість депутатів ніколи в них не відпочивали, а тому утримання відповідних закладів є недоцільним. Готельні комплекси, санаторії, пансіонати ВР мають бути продані на відкритому конкурсі», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Відповідно до чинного законодавства народні депутати не мають пільг щодо забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування. Відповідне положення було виключене із Закону «Про статус народного депутата України» в 2014 році. За інформацією в мережі «Інтернет» вартість проживання в пансіонаті «Таврійські зорі» в однокімнатному «стандарті» складає близько 680 грн. за добу.

До 2014 року фінансування санаторіїв Апарату ВРУ здійснювалося з Державного бюджету України. Так, у 2012 році за статтею держбюджету «Фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу Управління справами ВРУ» було передбачено 87 млн. грн., у 2013 році – 88 млн. грн., у 2014 році – 3,5 млн. грн. (з урахуванням спеціального фонду). Однак у 2014 році було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №501 від 16 травня 2011 року, якими було скасовано відповідне фінансування з метою економного використання державних коштів.

Читайте також:
13 грудня в Полтаві пройшов майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки.
вчора, 13:18
Ліквідатори аварії провели круглий стіл, де обговорили нагальні проблеми.
вчора, 08:51
Виставка розпочалася 12 грудня.
13 грудня, 18:18
Кременчуцькі депутати звернулися до прем’єр-міністра щодо підтримки національного виробника.
13 грудня, 14:15
Конкурс на кращий пам'ятник загиблим на Сході захисникам України планують провести у Гадячі.
13 грудня, 12:05