Хитрий Сі свідомо штовхнув Пу на вбивчу для РФ війну в Україні

СВІТ
19 вересня, 17:00
Хитрий Сі свідомо штовхнув Пу на вбивчу для РФ війну в Україні
Фото: Телеграф

Комуністичний Китай бачить себе азійським гегемоном, США не згодні з такими розкладами, а на РФ уже ніхто не зважає, – її час минув.

Але будьмо послідовними й звернемося до ситуації на Далекому Сході. Там у гібридному двобої за Тайвань зійшлися два геополітичні гіганти сьогодення: Пекін і Вашинґтон.

Що можна сказати про Тайвань? – De facto, це і є Китай, тільки не комуністичний, а демократичний, тобто Китайська Республіка, якщо точніше.

Ба більше: Тайвань – одна з країн-засновниць ООН. От тільки «не склалося, не зрослося»...

Китайська Республіка програла громадянську війну комуністам і її уряд змушений був евакуюватися на острів Тайвань та оголосити новою столицею місто Тайбей. Для розуміння: у період розквіту Китайської Республіки, вона займала не тільки територію нинішнього Китаю, а й всю Монголію, до 1921-го року!

Після поразки у громадянській війні, міжнародний вплив почав танути, разом із визнанням, і зрештою, місце Тайваню в ООН та Раді безпеки посіла КНР. Власне, теперішній комуністичний (або континентальний – прим. ред.) Китай.

А тепер про КНР. Мало хто знає, проте в доктрині КНР є концепція Великого Китаю, яка офіційно зараховує до Китаю Гонконґ, Макао (обидва вже у складі) та Тайвань із невеликими спірними островами поруч.

Однак неофіційно... Неофіційно, землями цього "Великого Китаю" також вважаються Сінґапур, Малайзія і територія РФ від Байкалу до Далекого Сходу (Амурська область, Єврейська автономна область, Камчатський, Приморський, Хабаровський краї, Магаданська та Сахалінська області, Республіка Якутія, Чукотський автономний округ).

У принципі, це і так були китайські землі. Навіть Мао Цзедун, коли прибув до Москви на зустріч з Іосіфом Сталіним сказав, що «їхав по колишнім землям батьківщини, і вони здалися йому занедбаними».

На сьогодні Сибір і так вже майже китайський. Достатньо побувати хоча б в Іркутську для того, аби в цьому остаточно переконатися.

Є таке прислів'я: «Земля без людей ідеальна для людей без землі». Думаю вам не варто пояснювати про що і про кого йдеться...

Ну, так от, повертаючися до Тайваню. Виявляється, що старий хитрий Сі Цзіньпін, свідомо штовхнув Владіміра Путіна на вбивчу для РФ війну в Україні, але для чого?

Річ у тім, що за будь-яких розкладів Сі виходив переможцем:

  • у випадку вдалого бліцкригу в Україні при повній неспроможності західного цивілізованого світу, він здійснив би аналогічний бліцкриг на Тайвань і зібрав би офіційний "Великий Китай";
  • у випадку невдачі Путіна і краху РФ – повернув би Сибір, і як то кажуть – "партія".

Зараз ситуація для Сі ближча до другого варіанту, саме тому, Путін на саміті Шанхайської організації співробітництва виглядав як переляканий васал Китаю, а не як російський всесильний диктатор. Тá момент у тому, що навіть забравши Сибір у залишків немічної росії, Сі не зупиниться.

Про це свідчить доповідь заступника голови ЦРУ Девіда Коена, який заявив, що «Китай планує захопити Тайвань до 2027-го року». Власне, будь-які агресивні дії щодо Тайваню означатимуть пряму військову конфронтацію зі США, це ясно.

Зрозуміло і те, що "поки що" Сі не готовий, це яскраво продемонстрував візит Ненсі Пелосі на Тайвань у серпні цього року; та це поки що. Після розриву РФ, він повернеться до "Тайванського питання", бо росія втратить статус серйозного міжнародного гравця і потрібно буде наново ділити світові сфери впливу.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Світ
Посилена шпигунська війна, очевидно, триває місяцями в Європі та навколо неї, паралельно з військовими кампаніями в Україні.
23 листопада, 11:23
Політика
Всередині української влади існує стале прагнення повернутися до співпраці та взаємовигідної торгівлі з Лукашенківським режимом...
21 листопада, 16:00
Війна
Вихід з Херсона дозволяє росії перекинути на Донбас до 20 тисяч військових
21 листопада, 06:57
Війна
Аналітики вважають, що росія може готуватися до помсти за українські успіхи на фронті
20 листопада, 13:18
Війна
Чому НАТО точно може знати все
16 листопада, 14:58
Війна
За даними британців, частину Кінбурнської коси звільнено війська України.
15 листопада, 16:44