Хорватія приєдналася до Шенґенської зони та перейшла на євро

СВІТ
01 січня, 21:00
Хорватія приєдналася до Шенґенської зони та перейшла на євро
Фото: Croatia Week

Починаючи з 00:00 1 січня 2023 року жителі розвиненої балканської республіки стали вільно подорожувати Європейським континентом.

Хорватія стала 27 країною-учасницею Шенґенської угоди про скасування прикордонного та митного контролю, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Voice of America".

Як стверджують чиновники у Заґребі, приєднання їхньої країни дасть поштовх ключовій промисловості – туризму, на частку якого припадає 20% внутрішнього валового продукту і 45% державного бюджету.

Рівнобіжно єдиною офіційною валютою Хорватії стало євро, замість національної куни, яку урядовці пообіцяли вивести з обігу у наступний рік-два.

Для переходу на євро Заґреб виконав низку економічних вимог Брюсселя, зокрема зумів забезпечити стабільний обмінний курс та низьку інфляцію у країні, а головне покращив інвестиційний клімат.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що громадяни Суомі найбільше з-поміж решти жителів Європейського союзу підтримують суворі антиросійські санкції.

Читайте також:
Економіка
€20 – це завжди €20, ані центом менше, про що дуже добре знають чиновники з Белграду, котрі вирішили здихатися рублевої голки Москви.
13 березня, 21:53
Світ
Лідери Косово та Сербії висловили готовність реалізувати запропоновану ЄС угоду про нормалізацію відносин, заявив Жозеп Боррель.
28 лютого, 14:15
Кримінал
Заслані кремлівським режимом до маленької балканської республіки агенти спеціальних служб РФ вивідували цінну інформацію.
31 січня, 21:36
Світ
Республіка Сербська все активніше дратує ЄС своїми відносинами з росією.
10 січня, 20:11
Світ
Армії Сербії та Косова приведені у бойову готовність
27.12.2022, 12:19
Світ
Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті попередив про те, що росія розпалює напруженість між його країною та Сербією
21.12.2022, 09:25