Хто вона, мати мумі-тролів?

ІСТОРІЯ
09 серпня, 19:04
Хто вона, мати мумі-тролів?

9 серпня 1914 року у Гельсинкі народилася неперевершена казкарка і талановита художниця шведського походження Туве Марика Янссон.

Саме з-під її пера напередодні Другої світової війни з'явилися улюблені не одним поколінням дітей схожі на бегемотиків дивовижні істоти – муміки (швед. Mumintrollen) або ж мумі-тролі (швед. Småtrollen).

Кожне з оповідань про цих казкових персонажів сповнене зворушливих емоцій, переживань та головне мудрих порад, які авторка непомітно дає читачам від імені Мами Мумі-троля.

На сьогодні у Суомі творчість шведськомовної пані Янссон уважають найбільшим внеском у світову культуру після укладеної Еліасом Льоннрутом "Калевали", музики Яна Сібеліуса та архітектурі спадщини Алвара Аалто.

Її оповідання про пригоди мумі-тролів перекладені понад 50 мовами, зокрема й українською, й б'ють рекорди у накладах, особливо країнах Північної Європи, чия своєрідна похмура природа постає перед читачами.

Попри те, що найбільшу популярність пані Янссон принесли саме творчість на лоні дитячої літератури, вона також була талановитим живописцем, скульптором й ілюстратором; малюнки та образи казкових істот вона створювала самотужки.

А ще, Туве була першою жінкою-художницею Суомі, яка прикрасила своїми роботами фінський та шведський переклади епічних саґ про гобітів не менш видатного британського письменника Джона Роналда Руела Толкіна.

У багатьох її текстах порушується соціальна тематика, відчуження та прийняття, а також протиборство, здавалося б, приречених на зникнення меншин у кілька разів чисельнішого супротивника...

Творець мумі-тролів вела дуже скромний спосіб життя, попри те, що була однією з найбагатших громадянок Фінляндії: вона продовжувала користуватися громадським транспортом, особисто відповідала на всі листи шанувальників і сама ходила за покупками.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", перший керівник Академії Фінляндії, який був лауреатом Нобелівської премії, був залучений до створення "коктейлю для Молотова".

Хто вона, мати мумі-тролів?_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
У неволі дельфіни можуть розуміти підказки очей завдяки своєму соціальному інтелекту та досвіду спілкування з людьми.
11 вересня, 18:52
Життя
Під поверхнею Землі знаходиться стародавнє океанічне дно, яке обертається навколо ядра.
08 вересня, 22:05
Історія
Із сивої давнини дуже відома фраза: «Створімо людину на наші образ і подобу». Зверніть увагу на слова "створімо" та "наші", це важливо!
08 вересня, 16:00
Історія
Леонардо да Вінчі – один із найвідоміших художників в історії, проте його ерудованість та ініціативність проявилися не лише у мистецтві.
01 вересня, 19:47
Історія
Наприкінці XII століття відносини між англійським і французьким монархами розпалилися до кривавої межі, війна була неминуча.
30 серпня, 17:01
Світ
На превеликий жаль, росіяни-московити не є лідерами у переліку найнебезпечніших людей у всьому світі.
28 серпня, 20:59