Імператорська родина Японії постала перед екзистенційною проблемою

СВІТ
23 червня, 15:12
Імператорська родина Японії постала перед екзистенційною проблемою
Фото: The Times

Старший син монарха на спокої Акіхіто, що керує країною від 2019 року, має одного прямого нащадка. Японців турбує престолонаступництво.

Такі відомості з Токіо оприлюднило британське видання The Times. Зазначається, що чинний правитель Нарухіто заговорив про скорочення та старіння японської імператорської сім'ї, тоді як політики країни зайшли у безвихідь щодо пропозицій щодо порятунку роду від вимирання.

Напередодні візиту до Об'єднаного королівства Великої Британії та Північної Ірландії разом з імператрицею Масако 64-річний Нарухіто обійшов стороною делікатне питання. А саме, — як реформувати японську монархію, котра не має спадкоємців?

Натомість правитель зробив рідкісне визнання екзистенційної проблеми, що стоїть перед найстарішим у світі імператорським домом: «Кількість чоловіків-членів імператорської сім'ї скорочується, вони старіють, а жінки-члени імператорської сім'ї залишають її після заміжжя. Через ці фактори кількість членів імператорського роду, які можуть брати на себе державні обов'язки, скорочується порівняно із минулим».

Цього місяця урядові та опозиційні партії Японії відмовилися від обговорення того, як розв'язати зазначену проблему. Згідно із чинним законом про імператорський рід, на трон може зійти тільки дитина чоловічої статі, що походить від імператора-чоловіка.

Але якщо не брати до уваги почесного імператора Акіхіто, який зрікся престолу 2019 року, то серед 16 членів родини Нарухіто лише четверо чоловіків. З 17 членів імператорської сім'ї — 8, включаючи принцесу Юріко, яка два тижні тому відзначила свій 101-й день народження, старше 60 років.

Опріч того, що спадкоємців не вистачає, відчувається брак молодих імператорських осіб для виконання таких обов'язків, як церемонія високопосадовців, відвідування шкіл і лікарень, участь у синтоїстських обрядах. Жінки не мають на це законних прав.

Найочевидніше рішення, яке підтримали 90% населення країни висхідного сонця під час недавнього опитування — змінити закон, щоби дозволити жінці зайняти трон. Проти такої зміни категорично виступають консервативні члени урядової Ліберально-демократичної партії.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла своїх читачів про те, що у лавах Збройних Сил України воює колишній учасник якудзи. Шляхи Господні несповідні, про що свідчить приклад 49-річного японського воїна Тору Якоти.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
В острівній країні Сонця, що сходить, батьки відчувають свою відповідальність за власних дітей. У нас намагаються все перекладати на школу.
12 серпня, 19:24
Життя
Не про все варто говорити вголос. Деякі речі, а особливо потаємні думки та ідеї, краще тримати при собі.
20 травня, 21:49
Життя
Загадкова для більшості європейців країна висхідного сонця притягує своєю унікальністю. Без перебільшення, нам є чому повчитися в японців.
06 травня, 21:49
Історія
Лишати на хрестах і могилах цукерки, крашанки та маленькі паски — звична для нашого краю традиція. Все це збирали діти, і це було нормою.
29 квітня, 08:23
Життя
Урок від найвідомішого тибетського йога середньовіччя Джецуни Міларепи. Він — один із засновників школи Каг'ю...
27 лютого, 21:39
Світ
Щороку десятки тисяч виробників, торговців і любителів чаю збираються до села Вýїшань. Там вони куштують напій із давньою традицією.
14 січня, 12:04