Іспанський прем'єр закликав європейських лідерів відмовитися від згадування слова «війна»

СВІТ
01 квітня, 19:31
Іспанський прем'єр закликав європейських лідерів відмовитися від згадування слова «війна»
Фото: El País

Люди від природи завжди хочуть тримати голову глибоко у піску наче ті страуси. А ще краще — у мармеладі.

До такого висновку дійшли у редакції одного із провідних іспанських видань El País після заяви голови уряду країни Педро Санчеса. Він звернувся до лідерів країн Європейської спілки із закликом припинити використовувати поняття «війна» у своїх промовах, бо, мовляв, «люди не хочуть відчувати загрозу».

Про це також розповів у розмові із пресою польський прем'єр-міністр Дональд Туск. Він, звісно ж, розкритикував такі слова колеги з Мадрида, адже для Східної Європи «війна сьогодні не є абстрактною загрозою».

Європа, на думку Туска, «вже знаходиться у передвоєнній ері, як було перед 1939 роком». Дарма, що ці паралелі далі на захід від Варшави не хочуть ні визнати, ні прийняти, живучи в якійсь своїй паралельній реальності «світу без війн».

Водночас цілком імовірно, що Санчес робить такі заяви напередодні виборів 12 травня у Каталонії, розраховуючи відновити свій рейтинг через віднайдення компромісного підходу щодо закону про амністію (ухвалений після референдуму у Каталонії), який критикують і праві, і ліві. Але це дуже недалекоглядна позиція, бо не відвертає, а лише відсуває загрозу війни на майбутнє.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що до тепер більшість європейців і американців частіше стали закликати українців замиритися із московитами. Західні суспільства марно сподіваються повернутися до сталого процесу business as usual.

Читайте також:
Світ
Америка, що роками забезпечує грошима і зброєю сіоністську окупацію Палестини, проти геополітичної суб'єктності палестинського народу.
04 квітня, 19:18
Війна
Після візиту яструба миру Джейка Саллівана до Києва виявилося, що не КНР стане на захист РФ, а США. За океаном уже готують «ніжки Байдена».
24 березня, 09:33
Війна
Черговий «яструб миру» з берегів Потомаку пропонує зійтися жертві з агресором «десь посередині». Про наслідки цього у Вашинґтоні не думають.
05 березня, 14:56
Світ
Прорубана Пєтром I хвіртка насправді не була чимось новим для колишнього ординського улусу. Погляди на Захід у Кремлі виношували й раніше.
25 січня, 07:19
Опінії
Чому колективний Захід не вивчив урок?
06 січня, 14:37
Війна
Західні партнери України ще не усвідомили, в якій ситуації перебуває планета після 24.II.2022. Третя світова війна не прогноз, а дійсність.
26.12.2023, 19:21