Китай та Індія значно скоротили закупівлю російської нафти – Bloomberg

СВІТ
04.09.2022, 10:25
Китай та Індія значно скоротили закупівлю російської нафти – Bloomberg

До Китаю, який почав скорочувати закупівлі ще в липні, тепер приєдналася й Індія

Постачання нафти з московії азійським країнам протягом минулого тижня впало до мінімуму з першого місяця повномасштабної війни московії проти України.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані з відстеження танкерів.

До Китаю, який почав скорочувати закупівлі ще в липні, тепер приєдналася й Індія, яка з весни забирала за зниженою ціною всю нафту, що потрапила під бойкот у Західній Європі.

За місяць потоки ординської нафти до Індії скоротилися на 40%: наприкінці липня це було 960 тис. барелів на день, у середині серпня – 740 тис. барелів, а останнього тижня – 570 тис.

Китай при цьому закуповував 810 тис. барелів на день – на 35% менше, ніж на початку червня.

Ще 340 тис. барелів за добу вивезли з ординських портів танкери, які не вказали пункт призначення. Але навіть якщо весь цей обсяг зрештою опиниться на індійських чи китайських нафтопереробних заводах, постачання до Азії будуть мінімальними з початку квітня (1,72 млн барелів на день).

Раніше міністри фінансів країн Великої сімки (G7)підтвердили намір обмежити ціни на російську нафту. Графік встановлення стелі цін буде узгоджений з шостим пакетом санкцій Європейського Союзу, який передбачає нафтове ембарго з 5 грудня і нафтопродуктове з 5 лютого.

Читайте також:
Економіка
Питання захисту інтересів бізнесу в умовах воєнного стану хвилює багатьох – від підприємців, політиків до представників великого бізнесу
14:04
Політика
Трамп, незважаючи на обіцянки надати зброю Києву, вважає, що рф здобуде перемогу в цьому конфлікті.
10:02
Опінії
Трамп дуже часто змінює позицію щодо російсько-української війни, і це дає підстави для аналізу й прогнозів аналітикам усього світу.
08:16
Війна
Це більше не гіпотетичне запитання — і на нього треба терміново дати відповідь. Падати має не Україна. Падати має путін.
вчора, 11:46
Політика
Дві задачі, які європейці мають вирішувати в межах реалізації своїх оборонних програм, — доозброєння та розвиток ОПК.
12 липня, 08:11
Економіка
Його компанії скуповують право на користування надрами ключових ресурсів.
06 липня, 17:19