Китай та Індія значно скоротили закупівлю російської нафти – Bloomberg

СВІТ
04.09.2022, 10:25
Китай та Індія значно скоротили закупівлю російської нафти – Bloomberg

До Китаю, який почав скорочувати закупівлі ще в липні, тепер приєдналася й Індія

Постачання нафти з московії азійським країнам протягом минулого тижня впало до мінімуму з першого місяця повномасштабної війни московії проти України.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані з відстеження танкерів.

До Китаю, який почав скорочувати закупівлі ще в липні, тепер приєдналася й Індія, яка з весни забирала за зниженою ціною всю нафту, що потрапила під бойкот у Західній Європі.

За місяць потоки ординської нафти до Індії скоротилися на 40%: наприкінці липня це було 960 тис. барелів на день, у середині серпня – 740 тис. барелів, а останнього тижня – 570 тис.

Китай при цьому закуповував 810 тис. барелів на день – на 35% менше, ніж на початку червня.

Ще 340 тис. барелів за добу вивезли з ординських портів танкери, які не вказали пункт призначення. Але навіть якщо весь цей обсяг зрештою опиниться на індійських чи китайських нафтопереробних заводах, постачання до Азії будуть мінімальними з початку квітня (1,72 млн барелів на день).

Раніше міністри фінансів країн Великої сімки (G7)підтвердили намір обмежити ціни на російську нафту. Графік встановлення стелі цін буде узгоджений з шостим пакетом санкцій Європейського Союзу, який передбачає нафтове ембарго з 5 грудня і нафтопродуктове з 5 лютого.

Читайте також:
Війна
Сі Цзіньпін не надаватиме путіну підтримку, яка необхідна росії для війни проти України
08:35
Політика
Як у давні часи: сюзерен прибув до свого васала на оглядини далекого улусу. Владіміру Путіну виписали пекінський ярлик на президенство.
вчора, 19:58
Політика
Стійкість України в боротьбі з агресією – не просто удача. Ми самі змогли її собі забезпечити, бо українці – дуже хвацька нація...
вчора, 16:51
Війна
Наступи на Бахмут, Вугледар, а також по лініях Авдіївка-Донецьк та Сватове-Кремінна не принесли росіянам нічого, крім тактичних здобутків
вчора, 08:05
Війна
Пригожин просить ЗС рф зберегти сили, лякаючи контрнаступом ЗСУ у квітні
19 березня, 09:05
Війна
Сі Цзіньпін хоче обговорити з Путіним схеми ухилення від санкцій
18 березня, 09:30