Китай та Індія значно скоротили закупівлю російської нафти – Bloomberg

СВІТ
04 вересня, 10:25
Китай та Індія значно скоротили закупівлю російської нафти – Bloomberg

До Китаю, який почав скорочувати закупівлі ще в липні, тепер приєдналася й Індія

Постачання нафти з московії азійським країнам протягом минулого тижня впало до мінімуму з першого місяця повномасштабної війни московії проти України.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані з відстеження танкерів.

До Китаю, який почав скорочувати закупівлі ще в липні, тепер приєдналася й Індія, яка з весни забирала за зниженою ціною всю нафту, що потрапила під бойкот у Західній Європі.

За місяць потоки ординської нафти до Індії скоротилися на 40%: наприкінці липня це було 960 тис. барелів на день, у середині серпня – 740 тис. барелів, а останнього тижня – 570 тис.

Китай при цьому закуповував 810 тис. барелів на день – на 35% менше, ніж на початку червня.

Ще 340 тис. барелів за добу вивезли з ординських портів танкери, які не вказали пункт призначення. Але навіть якщо весь цей обсяг зрештою опиниться на індійських чи китайських нафтопереробних заводах, постачання до Азії будуть мінімальними з початку квітня (1,72 млн барелів на день).

Раніше міністри фінансів країн Великої сімки (G7)підтвердили намір обмежити ціни на російську нафту. Графік встановлення стелі цін буде узгоджений з шостим пакетом санкцій Європейського Союзу, який передбачає нафтове ембарго з 5 грудня і нафтопродуктове з 5 лютого.

Читайте також:
Політика
Хто допомагає воювати проти України ?
28 листопада, 14:49
Світ
Посилена шпигунська війна, очевидно, триває місяцями в Європі та навколо неї, паралельно з військовими кампаніями в Україні.
23 листопада, 11:23
Політика
Всередині української влади існує стале прагнення повернутися до співпраці та взаємовигідної торгівлі з Лукашенківським режимом...
21 листопада, 16:00
Війна
Вихід з Херсона дозволяє росії перекинути на Донбас до 20 тисяч військових
21 листопада, 06:57
Війна
Аналітики вважають, що росія може готуватися до помсти за українські успіхи на фронті
20 листопада, 13:18
Війна
Чому НАТО точно може знати все
16 листопада, 14:58