КНР розмірковує над дезінтеграцією РФ

СВІТ
14 січня, 06:08
КНР розмірковує над дезінтеграцією РФ
Фото: Tencent

Чи розвалиться ресурсна федерація московії у 2025 році? Таке питання все частіше ставлять собі китайські аналітик й експерти.

Яскравим тому свідченням є допущена комуністичною цензурою стаття на шпальтах державного пропагандистського видання Tencent. Зазначається, що РФ нині зазнає важкого фінансового тягаря: військові витрати залишаються високими, а корпоративний борг зростає.

Озираючись назад, на перші дні великої російсько-української війни, можна сказати, що економіка ресурсної федерації рухається стрімким темпом завдяки зростанню цін на енергоносії. Фактично, продемонстровано ситуацію, коли «із війною стаєш багатшим».

2022 року Кремль, спираючись на свої енергетичні ресурси, успішно досяг масштабного профіциту бюджету, перевершивши 30-річний максимум; ВВП РФ також зріс. У міру посилення напруженості із західними країнами експорт енергоносіїв із РФ знайшов нові ринки, особливо в Азії, що значно послабило тиск, спричинений санкціями.

Окупаційно-терористичний режим РФ зміг використати додаткові доходи для збільшення видатків для агресії та зміцнення свого військового потенціалу, а також для відносної підтримки внутрішньої економічної стабільності. Але навіть у ці «добрі дні» московія не провела ефективних структурних перетворень, а продовжувала покладатися на експорт енергоносіїв.

2024 році суспільно-господарча ситуація всередині РФ зазнала кардинальних змін, девальвація рубля викликала різке зростання вартості життя населення. Крім того, російський уряд не вжив ефективних заходів щодо стабілізації обмінного курсу, а натомість посилив податковий тиск на тамтешні компанії.

Рівень заборгованості російських бізнес-структур і фінансових установ продовжує зростати, і багато великих компаній почали вступати у фазу банкрутства. Найгірша ситуація спостерігається у так званих національних республіках (Даґестан, Карелія, Хакасія тощо).

Базова відсоткова ставка банку залишається на рівні 21%, а відсоткові ставки за кредитами сягають 28%. Вартість позик для пересічних мешканців і підприємств різко зросла, хоча влада удає, що все стабільно й усі росіяни живуть у добробуті.

Крім внутрішніх економічних проблем РФ стикається і з величезним тиском ззовні. Безліч високотехнологічних продуктів не можуть бути імпортовані, що призводить до розриву виробничого ланцюжка та нездатності задовольнити наростальний внутрішній попит.

У міру продовження геноцидної війни проти України кремлівський режим зіткнеться із ще більшим фінансовим тиском, особливо коли експорт енергоносіїв буде обмежений. Як зберегти великі військові витрати, стане найбільшою проблемою, що стоїть перед російським урядом.

Не варто скидати з рахунків підживлювання сепаратистських рухів, які наразі слабкі, хоча кремлівські спеціальні каральні служби мають інший погляд. У разі, якщо армія РФ отримає чергову поразку на полі бою — це неодмінно відіб'ється на її запіллі, особливо у національних республіках.

Опріч того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», ослаблена РФ поступається енергетичним і залізничним бажанням КНР. Диктатор Сі Цзіньпін розглядає Транссибірську магістраль конкурентом нового китайського «шовкового шляху» через Середню Азію.

Автор : Ольга Мудра
Читайте також:
Життя
Супутники показали, як уряд КНР зробив непридатну для життя місцевість потужним енергоцентром. Він генеруватиме до 100 ГВт щорічно.
09 січня, 06:00
Економіка
Сі Цзіньпін розглядає транссибірську магістраль конкурентом нового китайського «шовкового шляху». Пекін орієнтується на Середню Азію.
03 січня, 19:29
Світ
Офіс президента Тайваню вперше провів навчання з моделюванням військової ескалації
26.12.2024, 17:09
Війна
На теренах Сирії несподівано відновилися великі бойові дії проти проросійського узурпатора. Режим у Дамаску не був до цього підготовлений.
29.11.2024, 12:30
Економіка
Найбільшу у світі тіньову перевалку «чорного золота» для обходу торгових обмежень влаштували у Південно-Східній Азії. Кремль у виграші.
22.11.2024, 12:30
Економіка
Казахстан дозволив комуністичному Китаю розпочати будівництво контейнерного перевалкового пункту на своїй частині морського узбережжя.
18.11.2024, 08:25