Концентрація болю виміряна назвою зруйнованого міста

Опінії
24 жовтня, 07:15
Концентрація болю виміряна назвою зруйнованого міста
Фото: Facebook

Українській ідентичності стільки років, як і Києву. Багато чого може змінитися на нашу користь і тоді якусь сотню років поживемо по-людськи.

Громадський діяч

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Головне завдання всякого народу — виживати за всяку ціну, зберігати максимально довго свою ідентичність, тобто весь час бути самим собою: мислити, творити, проявляти себе. І от, у в процесі цього, реалізовувати себе, досягати своїх цілей і виконати місію, як для окремого індивіда, так і для народу — найголовніше.

«Чи сумую я за Авдіївкою?», — пише жінка. І сама собі відповідає: а ви самі як думаєте? І далі їй пишуть інші люди.

«Коли почалась війна у Чечні, мені було 5 років, ми приїхали в Україну. Я дуже сумувала за домом і думала, що ми повернемось. Але минуло 27 років. Зараз я у Німеччині, а росія не дає спокою вже четвертому поколінні у моїй сім'ї».

«У Лимані мій колега загинув на початку війни, коли займався евакуацією. Я ненавиджу те місто, бо там загинув мій братик! Але я сподіваюсь, що колись туди поїду...».

«Я покинула Донецьк у 2014-му, Часів Яр — у 2022-му. Дуже вас розумію...», — погодьтеся, читати подібне не у кожного вистачить сліз і стриманості.

«Я з Авдіївки. 9-й квартал ДУ. Ми із дитиною поїхали ще 10 років тому, але приїжджали до батьків. Тепер лишились лише фото і спогади».

«Нещодавно мій син зустрічався з однокласниками, хлопцям по 30 років. Виявилось, що ні в кого немає шкільних фото... Лисичанськ. Спершу я втратила Луганськ, а потім і Лисичанськ».

«Мені болить Авдіївка, там поліг у бою мій чоловік. І в переддень, як він загинув, мені ніби хтось шептав на вухо: Авдіївка, Авдіївка...».

«Я із Покровська. І мені немає що сказати, бо ви й самі знаєте».

«Мій дім знищили у Херсоні».

«Я з Мар'їнки, якої більше немає. Мені 66 років. Вони забрали у мене все. Немає нікого з рідних. І дім, який ми будували своїми руками, знищено. Я кожний день, подумки, гуляю вулицями свого рідного міста. Щоб не забути. Бо мої душа і серце залишились там».

«А у мене є моє місто. І є мій дім, але коханий пішов із нашого дому, щоб уже ніколи в нього не повернутися».

«Мій дім в окупації. Лівобережна Херсонщина. Ми ледве встигли виїхати. Не встигли знайти котів, які поховались. Я і досі себе картаю, що їх залишила...».

«Немає мого Куп'янська, а у сусіда — Бахмута. Нічого немає. І батьки загинули».

«Моє село місяць було в окупації. Зруйнували й спалили все. Я родом з Харківщини. Моє мала батьківщина розбита, як і моє серце...».

«Наш Українськ знищили. Повивішували свої криваві ганчірки. У нас було все. Тепер немає нічого. Ні людей, ні житла».

«Ми у грудні, за 3 місяці до лютого 2022-го, купили свою квартиру, на яку збирали 15 років. Так, певно відбудувати можна все, та от наших людей знищили, тварюки!».

Концентрація болю. Проймає до самого серця.
Читайте також:
Історія
Ще «батько історії» — грек Геродот — згадував про дивне походження скифів від божеств. Цілком подібна легенда існує щодо сарматів і гунів.
29 серпня, 21:42
Історія
Це — найбільш дискримінована верства населення у країні висхідного сонця. Це ті, хто перебував на найнижчому щаблі соціальної драбини.
21 серпня, 20:33
Блоги
Важливе зауваження щодо обговорень тих або інших посадовців, особливо на тлі постійних скандалів, пов'язаних із корупцією.
01.09.2023, 18:35
Опінії
Щоб історія з жертвами не повторилася, треба в місце зростання того «Орєшніка» запустити «Томагавк», або хоча б «Грім»
07:38
Опінії
Сотні тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності в Києві для того, щоб змінити курс своєї країни.
вчора, 19:00
Опінії
Чому вони і досі продовжують залишатися комунікаційно-організаційно відмороженими?
вчора, 17:08