Конгресмен закликає США розсекретити документи про державний переворот у Чилі
Александрія Окасіо-Кортес стверджує, що Вашингтон причетний до державного перевороту в південноамериканській країні 1973 року.
«Прозорість Сполучених Штатів може дати можливість для нового етапу в наших відносинах між США та Чилі», — сказала Окасіо-Кортес іспанською мовою у відео, опублікованому в Instagram разом із Камілою Вальєхо, речником лівого уряду. президента Габріеля Боріча.
Конгресмен-демократ від Нью-Йорка входить до складу делегації законодавців, яка прибула до столиці Сантьяго напередодні 50-ї річниці державного перевороту проти президента Сальвадора Альєнде 11 вересня 1973 року. Делегація спочатку відвідала Бразилію, а тепер поїде до Колумбії, де також править лівий уряд.
Мета поїздки полягала в тому, щоб «почати змінювати відносини між США, Чилі та Латинською Америкою в цілому», — сказала Окасіо-Кортес біля Музею пам’яті та прав людини, де вшановують пам’ять жертв диктатури. Августо Піночета, який правив з 1973 по 1990 рік.
«Дуже важливо описати історію того, що сталося тут, у Чилі, з диктатурою Піночета. А також визнати та подумати про роль США у тих подіях», – сказала Окасіо-Кортес.
Окасіо-Кортес внесла закон про розсекречення документів, пов'язаних з переворотом у Чилі, а Вальехо сказав, що подібний запит був зроблений урядом Чилі.
«У Чилі також був поданий подібний запит, метою якого є розсекречення документів адміністрації Ніксона, зокрема деяких свідчень директора ЦРУ. Це зроблено для досягнення більш чіткого розуміння того, що сталося і як США були залучені до планування цивільного та військового перевороту та наступних років», — сказала Вальехо.