Корейські хранителі буддистського свастя і щастя

15.06.2023, 19:07
Корейські хранителі буддистського свастя і щастя
Фото: Google

Неподалік другого за кількістю населення міста Південної Кореї Пусану знаходиться унікальна сакральна споруда.

Це – Хедон Йонґунса – буддистський монастир у повіті Кіджан, що є одним із відомих монастирів ордену "Чоґе" корейської течії буддизму.

Оздоблений гачковими хрестами комплекс був збудований ченцем Наоном наприкінці періоду Корьо (орієнтовно у середині XVI століття – прим. ред.) під назвою "Помунса".

Під час японського вторгнення до Кореї на зламі 1800-1900 років монастир було спалено загарбниками, і тільки після Другої світової війни почалася реконструкція та розширення храму ченцем Унґаном.

У 1974 році ченцю Чонаму наснилося уві сні, що Авалокітешвара літав із драконом у небо, і він потім змінив назву на "Хедон Йонґунса", який нині користується широкою популярністю, як у місцевої публіки, так і серед іноземців.

Якщо ж спитати мешканців Пусана про головні пам'ятки їхнього міста, то храм однозначно буде серед лідерів, адже за народним повір'ям, щира молитва чи бажання, задумане у храмі, обов'язково збувається, особливо, якщо це зробити торкнувшися свастя.

Ченці, які служать Будді всередині Хедон Йонґунса, навіть вигадали свого роду "офіційне гасло", яким приваблюють туристів: «Наша святиня, – це храм, який виконує хоча б одне бажання».

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, Собор преподобного Ісаакія Далматського у Санкт-Петербурзі оздоблений солярними символами, перш за все свастям.

Корейські хранителі буддистського свастя і щастя_1
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03 жовтня, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19 вересня, 13:46
Мистецтво
У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.
01 вересня, 19:52
Мистецтво
Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.
21 червня, 21:34
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05 травня, 10:34
Мистецтво
Висловлювання, про які йтиметься нижче, добре відомі широкому загалові. Їх нерідко можна почути у повсякденному житті.
29 лютого, 06:01