Корейські хранителі буддистського свастя і щастя

15.06.2023, 19:07
Корейські хранителі буддистського свастя і щастя
Фото: Google

Неподалік другого за кількістю населення міста Південної Кореї Пусану знаходиться унікальна сакральна споруда.

Це – Хедон Йонґунса – буддистський монастир у повіті Кіджан, що є одним із відомих монастирів ордену "Чоґе" корейської течії буддизму.

Оздоблений гачковими хрестами комплекс був збудований ченцем Наоном наприкінці періоду Корьо (орієнтовно у середині XVI століття – прим. ред.) під назвою "Помунса".

Під час японського вторгнення до Кореї на зламі 1800-1900 років монастир було спалено загарбниками, і тільки після Другої світової війни почалася реконструкція та розширення храму ченцем Унґаном.

У 1974 році ченцю Чонаму наснилося уві сні, що Авалокітешвара літав із драконом у небо, і він потім змінив назву на "Хедон Йонґунса", який нині користується широкою популярністю, як у місцевої публіки, так і серед іноземців.

Якщо ж спитати мешканців Пусана про головні пам'ятки їхнього міста, то храм однозначно буде серед лідерів, адже за народним повір'ям, щира молитва чи бажання, задумане у храмі, обов'язково збувається, особливо, якщо це зробити торкнувшися свастя.

Ченці, які служать Будді всередині Хедон Йонґунса, навіть вигадали свого роду "офіційне гасло", яким приваблюють туристів: «Наша святиня, – це храм, який виконує хоча б одне бажання».

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, Собор преподобного Ісаакія Далматського у Санкт-Петербурзі оздоблений солярними символами, перш за все свастям.

Корейські хранителі буддистського свастя і щастя_1
Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Перше, що росіяни роблять на окупованих територіях: спалюють українські книжки та зносять історичні пам'ятки. Натомість насаджують своє.
03 січня, 13:34
Опінії
Без різниці, які символи носять вороги: чорні лапсердаки з зіркою Давида чи зелені однострої з двоголовою куркою. Вони є ворогами українців.
18.12.2023, 20:32
Мистецтво
Те, чого ви не знали, раніше, з'ясував «Останній Бастіон». Виявилося, що командувач небесного воїнства — еталон всевладного пана для мафії.
17.12.2023, 14:48
Політика
Навіть на теренах ресурсної федерації немає чужинських символів. Бо ханукії-шибениці встановлюють там, де корінні народи поневолені.
10.12.2023, 11:15
Історія
Царська та більшовицька окупація України призвела до стирання української культурної традиції. Москва заміщала наші символи своїми.
07.12.2023, 14:05
Історія
Ваджра – найважливіший ритуальний інструмент буддизму Ваджраяни. А також священна зброя в індуїзмі та джайнізмі.
16.09.2023, 17:53