Корона як відзнака

МИСТЕЦТВО
01.09.2024, 19:52
Тривимірний макет корони руського володаря Данила Романовича
Тривимірний макет корони руського володаря Данила Романовича

У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.

Мова про коро́ну (ймовірна етимологія від етруського corona — вінок, вінець) — головний убір, що є символом монархічної влади. Корона мала глибоке значення протягом усієї історії: від подвійної сеземії єґипетських фараонів до грецьких діадем, які віддавалися монархам, художникам і спортсменам.

У давньому Римі (царстві, республіці, імперії) корони еволюціонували, щоб представляти військову та монаршу славу. Перші християнські правителі в Європі й Азії (зокрема, Константин I та Трдат III — прим. ред.) прийняли імператорську діадему ще у IV столітті.

Як унікальний символ верховної влади корона поширилася на візантійських царів, франкських, ґотських й інших ґерманських королів, римських пап, чия триярусна тіара підкреслювала їхню духовну силу. (Сьогодні тіару надягають виключно на Різдво та Великдень).

Згодом європейським коронам, прикрашених дорогоцінним камінням, змінили дизайн із відкритого на закритий, відбиваючи формалізацію монархічної влади. Нижче подано схематичну еволюцію корони за країнами походження.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що нещодавно у Швеції знайшли рештки резиденції вождя вікінґів. Археологи розкопали у селі Аска залишки довгого будинку, датованого серединою VII — кінцем X століття.

Корона як відзнака_1
Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Опінії
Свастя: історія символу, забута крізь століття
01 січня, 17:02
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03.10.2024, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19.09.2024, 13:46
Мистецтво
Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.
21.06.2024, 21:34
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05.05.2024, 10:34
Мистецтво
Висловлювання, про які йтиметься нижче, добре відомі широкому загалові. Їх нерідко можна почути у повсякденному житті.
29.02.2024, 06:01