Кремль ось-ось надірветься через власну пиху і українофобію

СВІТ
05.03.2023, 20:01
Кремль ось-ось надірветься через власну пиху і українофобію
Фото: Twitter

Сьогоднішня РФ, як і колись СССР, – Колос на глиняних ногах. Обидва державні утворення є прямими спадкоємцями Російської імперії.

На цьому наполягає авторитетний казахстанський публіцист Азамат Юнісбай, передає медіаагенція "Останній Бастіон". За його словами, незмінною характеристикою російського самоуявлення є погляд на Росію як на "глибоко доброзичливу силу, що несе розвиток і сучасність у місця, котрі вона колонізує".

Азамат Юнісбай наголошує, вищенаведена риторика московитів, тобто так званого "глибинного народу", – явно імперський світогляд. Він не просто зберігався, але всіляко плекався протягом совєцького періоду, коли неросійські республіки зображувалися як "щасливі бенефіціари" правління Москви.

«Скажімо відверто, яскравим прикладом такого світогляду є погляд Homo Sovieticus на Росію як на природного "старшого брата" для інших республік. Після розпаду СССР у 1991 році російський імперський світогляд вижив, навіть пристосувався до нових умов, а отже – еволюціонував. Важливо те, що цей збережений світогляд підживлював сильні реваншистські настрої у постсовєцькій Росії. Зневага до Міхаіла Горбачова, якого вважають відповідальним за розпад "великої країни", широко поширена там і до тепер.

Характеристика дана Владіміром Путіним у 2005 році з приводу розпаду СССР як "найбільшої геополітичної катастрофи XX-го століття" чудово ілюструє російський імперський світогляд. Рейтинг Путіна значно підскочив після загарбання Криму у 2014 році та повторного нападу на Україну у 2022 році. Люди на Росії досі живуть спазмами минулого, але аж ніяк не майбутнім», – стверджує Азамат Юнісбай.

Окремо казахстанський публіцист проводить паралелі між путінською РФ і США доби президентства правого популіста Дональда Трампа, який упродовж року не раз закликав Україну скласти зброю й здатися на милість агресору.

«Мало хто буде стверджувати, що расизм, сексизм і ксенофобія в Америці почалися із Трампа. Це помилковий погляд. Трамп, як і Путін, уміло використовував наявні підпільні течії всередині свого суспільства. Так само немає сенсу наполягати на тому, що імперський світогляд, який лежить в основі російської геноцидної війни проти України, є дітищем виключно Путіна.

Війна Росії проти України – це приречена спроба повернути назад незворотний хід історії, відновивши контроль над колишньою колонією й відтворити колишню велич імперії, яка все ніяк не бажає змиритися з власною смертю. На жаль, конаюча ось уже 100 років Росія ще здатна завдати великої шкоди.

Розрахунок з історією та відмова від імперської ідеї для майбутньої Росії вкрай необхідні. Без цього ні жоден із сусідів Росії, ні жодна з її національних республік, не будуть у безпеці, незалежно від особи в Кремлі. Задля того, щоби відбулася така розплата, Росія повинна зазнати поразки в Україні й у перспективі розпастися на менші держави», – висновує Азамат Юнісбай.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", ресурсна федерація московії поспішає у минуле, єльцинсько- горбачовська і брєжнєвсько-хрущовська позаду. На черзі – сталінсько-петровська.

Кремль ось-ось надірветься через власну пиху і українофобію_1
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Відтепер, проїжджаючи повз цей обласний центр, кожен охочий може прийти до світлого образу Тараса Бобанича. Низький уклін тобі, «Хаммере»!
21 лютого, 20:31
Історія
Російська і совєцька науковці-пропагандисти попсували нашу історію. Замовченню та забуттю підлягали цілі пласти, які нині повертаються.
13 лютого, 12:37
Історія
Найкраще про звірства більшовиків говорять самі ідейні комуністи (марксисти). Важливо пам'ятати, злочинцями були вихідці з Юдиного коліна.
04 лютого, 16:31
Позиція
Нарешті в обласному центрі відбудеться відновлення історичної справедливості. Джохару Дудаєву встановлять у Полтаві пам'ятну дошку.
01 лютого, 13:09
Історія
30 січня 1930 року більшовицький окупаційний режим відновив класовий терор. Заможне селянство із так званих «куркулів» мало зникнути.
30 січня, 12:30
Полтава
Відновлена українська держава існує вже 32 роки, але вітчизняна гуманітаристика досі сповнена брехні. Особливо, що стосується історії.
21 січня, 19:57