кремль захопив контроль над російськими дочірніми компаніями Carlsberg і Danone

СВІТ
18 липня, 12:35
кремль захопив контроль над російськими дочірніми компаніями Carlsberg і Danone
Фото: google

Carlsberg і Danone прагнули залишити країну, приєднавшись до відтоку європейських і американських компаній.

кремль погрожував захопити російські операції іноземних компаній у відповідь на санкції, пов’язані з його війною в Україні. Відповідно до указу, підписаного 16 липня путіним, данська пивоварна компанія Carlsberg і французький гігант продуктів харчування та напоїв Danone передбачили, що росія прийме на себе «тимчасове управління» їхніми частками в місцевих операціях.

Указ президента передав управління «Пивоварнями «Балтика» — місцевою пивоварною компанією, в якій Carlsberg володіє майже 99% акцій — і російською філією Danone до російського федерального агентства з управління державним майном. У Carlsberg Group заявили, що «не отримували жодної офіційної інформації від російської влади щодо указу президента або наслідків для пивоварні «Балтика». Зі свого боку, у заяві Danone йдеться, що вона «прийняла до відома» указ і «наразі розслідує ситуацію».

Цей крок стався після того, як Путін підписав указ, який дозволяє Кремлю запровадити «тимчасовий» державний контроль над активами компаній або осіб із «недружніх» держав, таких як США та їхні союзники.

І Carlsberg, і Danone прагнули залишити країну, приєднавшись до відтоку європейських і американських компаній, викликаного вторгненням росії в Україну в лютому 2022 року. Але тепер, коли ці активи знаходяться в руках уряду, і будь-які угоди перебувають в невизначеності.

У березні 2022 року Carlsberg Group оголосила про рішення повністю продати свій бізнес у росії. Минулого місяця вона нарешті підписала угоду про продаж російського бізнесу за умови схвалення регуляторних органів і виконання певних умов у низці юрисдикцій. «Після президентського указу перспективи цього процесу продажу зараз дуже невизначені», — заявили в Carlsberg.

Danone розпочав процес передачі контролю над своїм російським бізнесом Essential Dairy and Plant-based (EDP) у жовтні 2022 року, і він «просувався згідно з очікуваним графіком». Але зараз це цілком можна відкласти.

До Danone і Carlsberg не єдині компанії, які стали жертвами примх кремля. Коли путін підписав указ, росія заарештувала активи двох енергетичних компаній – німецької Uniper і фінської Fortum. Обидві компанії не змогли продати свій російський бізнес через указ, який забороняє західним інвесторам продавати свої частки в російських підприємствах, пов'язаних з виробництвом і постачанням тепла та електроенергії, без спеціального дозволу президента.

Читайте також:
Полтава
На 10-й рік російської воєнної агресії українське суспільство досі переповнене невдячними рагулями, котрі чекають на прихід окупантів.
12 травня, 16:58
Кримінал
4 старовинні монети 1911, 1912, 1914 та 1927 років випуску виявили у багажі громадянки України під час спроби перетину кордону.
09 травня, 20:05
Політика
Деяким чиновникам пальця до рота не клади, а дай нажитися на горі своїх співгромадян, особливо на тлі відбиття російської воєнної агресії.
23 лютого, 19:58
Політика
Правоохоронні органи та спеціальні служби України закривають очі на беззаконня, влаштоване у Дніпрі соратниками Віктора Медведчука.
24.09.2022, 09:38
Війна
На тимчасово загарбаній росіянами території Запорізької області ділки налагодили транспортне сполучення з вільним зовнішнім світом.
09.06.2022, 20:14
Війна
Широкомасштабне російське вторгнення в Україну і безперервні з 24 лютого 2022 року бойові дії не причина для зупинки торгівлі людьми.
13.04.2022, 08:18