Кремлю загрожує чергова спроба перевороту?
Несподівані кадрові зміни у московських бункерах мають на меті зацементувати трон царя-чекіста. Проте не все так добре, як певен путін.
Враховуючи нещодавні успіхи окупаційно-терористичного контингенту РФ на полі бою в Україні, складається враження, що режим зміцнює свою владу. Між баштами Кремля може відновитися консенсус, зауважує видання Newsweek.
Однак нещодавній арешт високопоставленого російського командира, який критикував армію і владу РФ, призвів до припущення: вплив путіна за межами Москви слабшає. Тож узурпатор може опинитися під загрозою повалення внаслідок державного перевороту чи військового заколоту.
Генерал-майор Іван Попов, який очолював 58-му російську армію, був затриманий за підозрою у шахрайстві. Його арешт стався не на порожньому місці — раніше цього місяця було звільнено міністра-оленяра шойгу, а троє його заступників одразу подали у відставку минулого тижня.
Інші арешти були здійснені у зв'язку із корупційним скандалом у ворожому міністерстві оборони нападу та вбивств. Керівника апарату урядового відомства Юрія Кузнєцова затримали за підозрою у хабарництві 3 тижні тому після того, як у помешканні виявлено понад $1 мільйон готівкою та цінностями.
Під час гучного скандалу було заарештовано щонайменше п'ятьох осіб, зокрема заступника міністра Тімура Іванова, який від 23 квітня перебуває під вартою за звинуваченням у хабарництві. Іванов відкидає звинувачення, очікуючи на захист свого ексбоса шойгу.
Чистки в армії ворога нагадують сталінську практику 1937-1938 років, коли вусатий бункерний дід боявся заколоту військовиків проти партійної номенклатури. Вочевидь путін боїться аналогічного сценарію.
Саме тому на тижні заарештовано заступника начальника Генерального штабу РФ Вадіма Шамаріна. Він є головним помічником одного з ініціаторів військової агресії проти України ще від 2008 року, а саме генерала Валєрія Гєрасімова.
Всі ці перелічені арешти, особливо арешт Попова, започаткували спекулятивну тему начебто шойгу і Гєрасімов улаштували змову. Втілити її у життя мав Попов, повторивши спробу терориста Євгєнія Прігожина із захоплення влади у Москві, але не склалося — гебісти завадили армійцям.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що путінська росія є електоральною автократією нацибільшовицького типу. Це держава, де Колима і Воркута спокусилися плодами Аушвіцу та Бухенвальду.