Людиноненависницький індивідуалізм сягнув своєї критичної межі

ПОЛІТИКА
16 травня, 13:42
Людиноненависницький індивідуалізм сягнув своєї критичної межі
Фото: Facebook

Сучасний світ перебуває у занепаді. Ми всі з вами є свідками химерної антропосоціопатизації, яка не зупиняється ні перед чим.

Людина стає зрозумілою для самої себе лише в тому випадку, якщо вона має чіткі світоглядні орієнтири, які дають їй цілісне уявлення про світ, в якому вона існує. Такі типи світогляду, як міфологія та релігія, що існували в традиційному суспільстві чи наукова картина світу, яка сформувалася в період суспільства Модерну.

Себто вони давали цілісну та внутрішньо несуперечливу картину світу, виходячи з якої, людина могла визначити свою ідентичність. Почуття ідентичності дозволяла їй розуміти, ким вона є, та дозволяла поєднувати різні прояви її багатогранної особистості, які виникали під час її соціальних інтеракцій з іншими людьми у різних ситуаціях.

Нині ж принципово інша світоглядна ситуація:

  • Відсутня певна цілісна картина світу і тому у свідомості однієї людини поєднуються різні картини світу.
  • Вже не діють не тільки релігійні догмати, а й навіть доказова база «наукового атеїзму».
  • Людина вільно оперує з довільними сегментами світоглядів, дискурсів, мов, які зовсім не поєднуються між собою.
  • Кожен можете вірити у що завгодно, вважати себе та інших будь-ким, декларувати що завгодно.

А це все породжує кризу ідентичності людини. Оскільки ідентичність передбачає цілісність особистості та її суб'єктність стосовно зовнішнього світу.

Власне, маємо гіперболізований індивідуалізм, який досягає своєї критичної межі. Людина настільки «звільняється» від будь-яких форм колективної ідентичності, що поступово перетворюється на «суб'єкто».

Тобто стає постлюдиною, внутрішній світ якої позбавлений цілісності настільки, що унеможливлює самоідентифікацію та доцільну діяльність. І, як не дивно, але «суб'єкто» — найкращий об'єкт для маніпуляції заради пропаганди антигуманних «цінностей».

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Життя
Якщо не можете реалізувати себе професійно, або помилилися з фахом, — ризикуєте стати злочинцем, маніяком, психом. Чи можливо це виправити?
16 червня, 10:34
Політика
Замилене у 1990-х національне питання в Україні — як загнана всередину невилікувана болячка. Ви можете її не помічати, але вона паразитує.
09 квітня, 20:43
Політика
Що різнить вільну людину від раба? Вочевидь, відповідальність за зроблені вчинки та сказані слова, які впливають на її долю і долю нації.
18 березня, 07:12
Мистецтво
Зазвичай люди займають свій розум тим, що марнотратно й весело водночас. Усе, щоби не ставити собі питань і не міркувати над життям.
03 березня, 13:00
Політика
Совєцькі окупанти вбивали в українські мізки меншовартість і тугу за минулим. Наслідком цієї соціальної інженерії є колективна фрустрація.
31 січня, 13:42
Життя
Норвезькі психологи закликали частіше залишати нотатки та повідомлення ручками або олівцями. Ґаджетам слід дати відпочити у кишені.
30 січня, 06:03