Мальдіви стали основним постачальником мікрочипів до РФ

ЕКОНОМІКА
01.10.2023, 19:16
Мальдіви стали основним постачальником мікрочипів до РФ
Фото: Financial Times

Острівна ісламська держава посеред Індійського океану спромоглася опанувати нову галузь економіки. Туризм більше не у пошані.

Про це свідчить розслідування журналістів провідного японського англійськомовного видання Nikkei Asia. З'ясувалося, що цілих 20% експорту Мальдівів становлять мікросхеми для Росії.

Очікувано, продані напряму Москві чипи спрямовуються відразу на заводи, де ворожі Кулібіни вмонтовують техніку у ракети та безпілотники для вбивства українців. Ба більше: кораблі під мальдівським прапором вільно заходять із вантажем подвійного призначення як у власне російські порти, так і в тимчасово окуповані росіянами українські.

Згідно з оприлюдненим розслідуванням японських журналістів, торік загальний експорт Мальдівських островів до РФ без урахування туристичних послуг становив приблизно $56 мільйонів саме у технологічній галузі. Постачання напівпровідників різко зросло у травні 2022-то, тобто, якраз тоді, коли російський авіагігант «Аерофлот» відновив рейси між Мале, столицею Мальдівів, і Москвою.

Це раптове зростання відбулося попри те, що, за словами старшого директора з консультацій корпорації Omdia пана Акіри Мінамікави, ринку напівпровідників на Мальдівах не існує взагалі. Водночас тамтешня митниця відзвітувала про відправлення 14 експортерами великих партій мікрочипів на Росію.

«Жодна з цих компаній не базується на Мальдівах, навіть юридично. Одна із них, така собі «Mykines Corp», має штаб-квартиру у Лондоні й жодної філії в Азії. Ця фірма експортувала мікросхем приблизно на $40 мільйонів, або 80% від загального обсягу постачань», — йдеться у розслідуванні видання Nikkei Asia.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Спочатку товари надходять до країн Кавказу і Центральної Азії, а потім прямують до рф.
22 лютого, 10:23
Економіка
Не все так просто із блокуванням кордонів. Окрім російського політичного інтересу, ще є російський економічний інтерес.
14 лютого, 20:38
Економіка
Високотехнологічне машинобудівне обладнання з острівної демократичної республіки продовжує надходити до РФ. Що це, як не подвійні стандарти?
26 січня, 19:53
Світ
Послугами цих компаній користуються зокрема «Роснєфть» та «Газпром».
22 січня, 17:22
Політика
Він намагається «врятувати» особняк у Каннах.
20 січня, 09:35
Війна
Прибутки від продажу нафти та газу дозволяють путіну збільшити витрати на війну в Україні.
03 січня, 15:35