Маленька зброя для перемоги України
Чому важливо нарощувати власне виробництво безпілотників?
Найскладніший на фронті Бахмутський напрямок. Дві наші «пташки» мінусують російську БМП. В ціль влучає перший дрон-камікадзе, а потім другий остаточно добиває. Операція ювелірно точна і успішна. Це відпрацювали дрони українського виробництва.
Трохи раніше ударний дрон за ніч знищив техніки на понад $5 млн: танк і гаубицю, що обстрілювали наші позиції. А на іншій ділянці вітчизняний дрон знищив російський комплекс розвідки.
Щодня сили оборони України — різні бригади, на різних ділянках фронту показують, як ефективно вправляються з дронами і мінусують окупантів. Безпілотники — це вже давно не просто очі для розвідки чи коригування вогню. Це ефективна зброя. 205 одиниць ворожої техніки уражено за тиждень!
Результативністю «Армії дронів» ділиться міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 27 танків, 64 гармати, 124 опорні пункти, і 68 окупантів. Лише за 7 днів. Без контактних боїв, відповідно без втрат і поранених серед наших бійців.
Сьогодні війна артилерії та високих технологій.
Час показав безпілотники ефективно знищують окупантів, де б вони не були. В окопі чи посадці, у танку чи у будь-якій броньованій машині. З вправним керуванням наші «пташки» можуть залітати навіть у вікно якоїсь хати і скидати боєприпас.
Ми усі розуміємо ворога більше. путін готовий хоч щодня кидати на смерть сотні тисяч росіян. Не маючи великих успіхів на фронті зараз, очевидно, що до зими вони знову можуть підготувати наступ. А наш людський ресурс за півтора року великої війни поступово вичерпується. Перемогти у цій війні ми можемо тільки якістю нашого війська.
Технології — ось що може створити паритет з живою силою російської армії, і дати нам можливість для потужного прориву і повернення територій.
Щоб мати перевагу над ворогом, Силам оборони України потрібно насамперед багато безпілотників. Нам треба регулярно та масовано бити по логістиці та живій силі росіян. Треба враховувати, що ході операцій ми постійно втрачаємо дрони — від півсотні щодня. Цю цифру озвучують у Держспецзв'язку. Замість втрачених «очей» потрібні нові. Це і змотивувало мене, військового та колишнього оператора дронів, влаштувати своє виробництво безпілотників та навчати інших літати.
Оператори дронів — це янголи-охоронці хлопців, які беруть участь у контактних боях. Вони контролюють те, що відбувається попереду піхоти. Якщо ворог атакує у відповідь технікою чи піхотою, дрон має можливість, по-перше, виявити ворога, попередити наших хлопців, по-друге, знищити їх ще на підході. Не допустити контактного бою. І це збереже найцінніше — життя особового складу.
Від FPV-дронів — маленьких «пташок» з невеликою дальністю до 50 км. До «крил», які можуть летіти від 50 км. Нашим підрозділам потрібні потужні ударні безпілотники-«камікадзе», які можуть залітати вглиб на територію ворога і вражати цілі. Багато і ще раз багато таких дронів. І якомога швидше. Тільки це дозволить нам здійснити потужний прорив, і прискорити темпи контрнаступу.
І тільки імпортних безпілотників точно не вистачить. Зараз Україна намагається збільшити власне виробництво дронів, на ринок виходять різні вітчизняні компанії зі своїми моделями. Раніше у Держспецзв'язку повідомляли, що за рік планують законтрактувати 180-200 тисяч дронів.
Ми створюємо ударні БПЛА — крила-камікадзе і дрони FPV-камікадзе різних модифікацій, які можуть нести вантаж різної ваги. І працюємо над новим прототипом, який долатиме відстань до 100 км. Загалом випускаємо 5 моделей дронів. Вони вже успішно працюють у декількох підрозділах.
Зараз усі українські виробники дронів готові випускати стільки, скільки буде потрібно — оптимізувати, нарощувати виробництво. Аби тільки було замовлення від держави чи волонтерів. Цього року уряд виділив 40 млрд грн, які інвестує в українських виробників безпілотників, повідомляв прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
І хочеться вірити, що влада ефективно використає кожну копійку державних коштів на посилення нашої обороноздатності, і корупція не «поховає» нашу перемогу.
Росіяни за нашим прикладом теж зараз активно використовують «очі» і для розвідки, і ударні. В них під боком Китай з розвинутою інфраструктурою, виробництвом комплектуючих для дронів. Їх «Ланцети» дуже шкодять нам на фронті. Крім цього нашим підрозділам потрібні антидронові системи, системи РЕБу, які можуть глушити сигнал. Ми маємо здобути перевагу в небі. Готувати більше і більше операторів дронів — мотивувати, навчати молодь.
Рано чи пізно світ втомиться підтримувати Україну, пакети військової допомоги ставатимуть меншими. Держава має бути готовою до різних сценаріїв — покладатися на власні сили, і оснащувати Сили оборони України найсучаснішими видами озброєння.
Технологічна перемога дасть підставу для військової. Ми не зможемо перемогти не маючи технологій.
Автор: Яків Осташ — військовий ЗСУ, виробник дронів.