МХП придбав контрольний пакет акцій "Лубним'ясо"

ЕКОНОМІКА
13.09.2021, 15:45
МХП придбав контрольний пакет акцій "Лубним'ясо"

Агроіндустріальний холдинг МХП, засновником якого є Юрій Косюк, придбав 51% акцій українського виробника яловичини «Лубним'ясо»

Інформація про це розміщена на сайті Лондонської фондової біржі.

Згідно з повідомленням, на дату придбання чисті активи придбаного активу компанії «Лубним'ясо» склали $ 1,53 млн.

Відзначається, що грошове визначення ділової репутації компанії (Goodwill) в розмірі $ 788 тис. пов'язано з очікуванням того, що дане придбання сприятиме стратегічній трансформації МХП в кулінарну компанію шляхом запуску додаткових продуктів.

Крім того, компанія «Лубним'ясо» випускає продукцію з яловичини під брендом Skott Smeat.

Виробничі потужності підприємства знаходяться в Полтавській області.

МХП придбав контрольний пакет акцій
МХП придбав контрольний пакет акцій

Видання Forbes зазначає, що компанію «Лубним'ясо» у 2012 р. заснував Андрій Науменко, колишній менеджер із зовнішньоекономічних зв'язків МХП. Її завод може виробляти 25 т. М'ясної продукції в день.

Відзначається, що компанія поставляла яловичину в «М'ясомаркети» і Doner Market. За словами Андрія Науменка, угода дасть компанії «Лубним'ясо» більше можливостей для зростання. При цьому, після покупки він залишився директором підприємства.

МХП придбав контрольний пакет акцій
МХП придбав контрольний пакет акцій

Стратег Finteum Андрій Нестерук акцентував, що інвестори більше вірять в кулінарні, ніж просто сировинні компанії. За його словами, виробники м'яса торгуються на біржах з мультиплікатором не більше ніж 10 EBITDA, в той час як мультиплікатори сервісних компаній доходять до 20-30.

«Якщо МХП вдасться змінитися і стати сервісною компанією, це збільшить капіталізацію в рази», - говорить він.

Згідно з повідомленням, в рамках трансформації компанія також стала відмовлятися від неперспективних активів.

Раніше за $ 2,7 млн ​​МХП продав «Снятинську птахофабрику», яка виробляє фуа-гра. Агрохолдинг також продав підприємство «Добропільський комбінат хлібопродуктів» в Донецькій області та вже отримав $ 671 тис. В рамках цієї угоди.

МХП отримав $ 232 млн чистого прибутку в першому півріччі 2021 року в порівнянні із збитком в аналогічному періоді 2020 року - $ 62 млн. Наведена EBITDA маржа (без ефекту IFRS 16) виросла до 34%, наведена EBITDA (без ефекту IFRS 16) агрохолдингу МХП виросла на 55% і склала $ 334 млн.


У 2014 році Юрій Косюк пішов у політику та обійняв пост першого заступника глави Адміністрації президента Петра Порошенка. Але протримався на посаді лише пів року, а потім вирішив повернутися до управління МХП.

У наступні п'ять років Косюк залишався позаштатним радником колишнього президента України Петра Порошенка.

За часів президентства Порошенка підприємства МХП отримували дотації з держбюджету. У 2017 році підприємства МХП отримали 1,4 млрд грн дотацій, у 2018 році – 970 млн грн.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».
25 листопада, 14:52
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11 листопада, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29 жовтня, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27 жовтня, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23 жовтня, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36