Міністр АПК Лещенко обіцяє 8 млн т молока на рік

ЕКОНОМІКА
14 січня, 12:39
Міністр АПК Лещенко обіцяє 8 млн т молока на рік
Фото: Agravery

Українські молочарі мають виробляти не менш як 6 мільйонів тонн продукції у промисловому секторі вже з цього року.

Таку думку в інтерв'ю вітчизняному виданню "AgroPolit" висловив аграрний міністр Роман Лещенко, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Водночас за його словами, малим сімейним фермам в Україні встановлено граничнодопустимі річні показники на рівні 2 мільйони тонн молока.

«Ми зараз напрацьовуємо відповідну програму, і коли вийдемо на фінальний її варіант, то представимо наше бачення розвитку молочної галузі. При системних інвестиціях в п'ятирічному циклі ми можемо розгорнути цю всю парадигму, відійти від імпорту і розвивати внутрішнього виробника. Ми проводимо відповідні розслідування, дивимось аналітику, але я хочу сказати, що ми точно будемо захищати свій ринок. Особливо гостро це стосується сирної продукції, імпорт якої зростає в геометричній прогресії. У нас протягом січня-квітня цього року імпортовано сирної продукції на 120 млн грн, це при тому, що минулого року станом на цей час імпорт складав 90 млн грн», – зазначив Роман Лещенко.

Очільник міністерства аграрної політики та продовольства України також переконує, що наразі уряд розглядає питання захисних мит для вітчизняної молочної галузі.

«Звісно, це стосується не всієї групи товарів, а лише окремих. У першу чергу йдеться про сирну продукцію. Без захисту ринку, без внутрішньої підтримки ми не зможемо зупинити цю інтервенцію», – підсумував профільний міністр.

При цьому Роман Лещенко не згадав про кризу, яка спіткала у цілому сільське господарство України в останні роки завдяки діям Зе-влади, тому виникає логічне питання: чи планує уряд допомагати аграріям не словом, але ділом?

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", невдовзі вітчизняні ціни на товари молочарства знову підуть угору, причиною тому є зростання вартості блакитного палива.

Читайте також:
Економіка
Не отримавши бажаного ефекту від повернення "драконівських" акцизів і мит на імпорт автомобілів, уряд вирішив узятися за весь імпорт.
04 серпня, 19:27
Світ
«Поки що нам надзвичайно щастило. Але удача – це не стратегія»
02 серпня, 14:29
Економіка
До Верховної Ради України внесено законопроєкт №7429 щодо змін до поточного державного бюджету, ініціатори – Кабінет Міністрів.
19 липня, 07:09
Опінії
От бідкаються, що зі знищенням щура війна не закінчиться, бо навколо нього – володіни з патрушевими. А ви знищіть, а потім подивимось.
18 липня, 12:25
Опінії
Представники команди Володимира Зеленського все частіше перевищують повноваження, забуваючи про конституційні права і обов'язки.
11 липня, 19:23
Опінії
Поки українські захисники стримують широкомасштабну російську агресію у тилу розгорнуто передвиборчу кампанію. Поки приховано і недолуго.
09 липня, 09:33