Міжнародна наука і культура мають бути вільними від «русского міра», – заява Фонду Івана Франка

ПОЛІТИКА
12 травня, 07:09
Міжнародна наука і культура мають бути вільними від «русского міра», – заява Фонду Івана Франка

Всеукраїнська спільнота гуманітаріїв і культурних діячів закликала світ негайно розірвати всі зв'язки з російськими "колегами".

Таке звернення оприлюднили на офіційній публічній Facebook-сторінці Міжнародного Фонду Івана Франка, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Наголошується, що у той час, коли Україна стала епіцентром глобальних геополітичних змін, простір культури та науки слід очистити від доктрини "русского міра".

«Всі ми маємо нарешті відкрити Україну для світу, а світ – для України. Сучасна наука загалом, й гуманітаристика зокрема, мусять реагувати на геополітичні зміни системним відкриттям світові України. Опір українців російському агресорові став несподіванкою, бо світ занадто мало знає про Україну. Однією з причин цього є те, що історія Центрально-Східної Європи, славістика, російські студії тощо транслюються на Захід переважно за посередництва Москви. Це теж є одним зі складником гібридної інформаційної війни. Про якість такої російської трансляції говорити не випадало.

Колективний лист-підтримка вторгнення російської армії в Україну та фактичного геноциду українського народу від ректорів 700 російських університетів засвідчив, що російська наука обслуговує російські імперські забаганки, військово-промисловий комплекс, формує історичні міфи та допомагає розпалу шовінізму та російського нацизму. Закликаємо Вас вже сьогодні відкривати нові українознавчі осередки – кафедри у провідних університетах, інститути, навчальні та дослідницькі програми.

Вже сьогодні слід починати масштабні перекладацькі проєкти, створювати системні міжнародні майданчики для організації повного і всебічного очищення славістики, русистики та україністики від псевдонаукових положень та наративів, які сформувалися у світовій науці під впливом проросійських маніпулятивних тверджень. Разом, спільно звільнимо світ від російської енергетичної та військової агресії, а світову науку від московських імперських фейків! І нехай життя переможе смерть, а світло знань переможе темряву!», – йдеться у зверненні Фонду Івана Франка.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що українські національні символи є тією опорою, на яких тримається колективна свідомість, а отже згуртованість уже дорослого народу.

Читайте також:
Політика
Гебістський проєкт під назвою Московський патріархат насмілився вимагати від України припинити "беззаконня на релігійному ґрунті".
15 травня, 08:09
Політика
Перефарбовані у синьо-жовті кольори рупори кремлівської пропаганди досі вірні українофобській натурі, просто зараз вигідно бути патріотом.
14 травня, 07:56
Світ
Громадяни балтійської республіки розпочали збір підписів за припинення діяльності політичного проєкту "Російський союз Латвії".
12 травня, 09:27
Опінії
Химерна реінкарнація СССР і Третього райху – росія готується святкувати"побєдобєсіє". Імовірно, що завершить так само – повною ліквідацією.
05 травня, 22:45
Політика
Російський "православний" цирк, очолюваний ґебістом і дітовбивцею Кіріллом Гундяєвим, більше не проводитиме шабаші у Конотопі.
04 травня, 19:43
Історія
Нам є, щó пред'явити кремлівському бункерному щуру, який не знає історії. Переконані, росія мусить повернутися до кордонів 1147 року!
01 травня, 10:22