Молодь Фінляндії гуртується у вуличні наркобанди, – YLE

КРИМІНАЛ
26.10.2022, 17:00
Молодь Фінляндії гуртується у вуличні наркобанди, – YLE
Фото: Iltalehti

Основні проблеми зростання насильства серед неповнолітніх: низька самооцінка, знущання у школі та відсутність можливостей.

Про це свідчать результати журналістського розслідування, підготовленого й оприлюдненого провідним суспільним мовником Фінляндії "Yle. TV 1".

Як з'ясувалося, на батьківщині славетного маршала Маннергейма за останні 5 років істотно збільшилася кількість вуличних банд, пов'язаних із насильницькими злочинами молоді, яка до всього активно вживає наркотики.

Керівник Спілки поліційних організацій Фінляндії Йонне Рінне стверджує, що зараз у країні діють не менш як 11 незаконних угруповань по майже 200 осіб кожна, котрі зосереджені в столичному регіоні Гельсинкі та місті Турку.

Журналісти телеканалу "Yle. TV 1" дізналися безпосередньо у неповнолітніх жителів вказаних громад, як вони ставляться до піднятої правоохоронцями проблеми та чи є серед їхніх знайомих учасники вуличних банд.

«Ми живемо неподалік залізничної станції Тіккуріла. Так, у нас тут іноді бувають перестрілки, але вони поодинокі. Загалом ми бачимо що люди стали агресивніші, ніж раніше. Не останню, а може якраз і першу роль у цьому відіграють різні соціальні мережі. Вони мають великий вплив на поширення так званої "бандитської культури". Наприклад, відео зі сценами насильства створені для перегляду великої кількості людей у TikTok. У старших класах багато хлопців використовує жорстокі відео, щоби довести, що вони щось значать, що вони мачо. Це легкий спосіб отримати таку владу.

Порівняймо ситуацію у Фінляндії та Швеції: ми вже наздоганяємо наших західних сусідів за кількістю вбивств і зґвалтувань серед шкільної молоді. На нашу спільну думку, сутички, агресія та вживання наркотиків стали серйознішими явищами, ніж раніше. Ну, скажімо, ніж років 5-10 тому. Певно, що Фінляндія вже не Фінляндія, адже навіть десятирічні діти не цураються вживати наркотики. Тобто, для розуміння, спочатку ви просто куштуєте келих пива чи чарку горілки, а вже за тиждень у вас батьки знаходять сховок із марихуаною. Це справді ненормально і жахаюче», – прокоментували невтішну ситуацію юні мешканці Гельсинкі Артур і Велу.

Опитані парубки хотіли б, аби влада сприяла інвестуванню в профілактичні заходи, щоби проблеми не погіршувалися, адже ймовірного кола злочинів можна було б уникнути, якби молоді люди вчасно мали доступ до потрібної інформації про інші можливості зайняти себе, не потрапивши у кримінал.

Водночас у Міністерстві внутрішніх справ Фінляндії ніяк не коментують вищенаведені факти, продовжуючи педалювати зростання бандитизму у країні, але акцентуючи на вигаданих утисках і переслідуванні праворадикалами так званих "ґендерних активістів".

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Кремль навчає кадировців для здійснення терактів в Європейському союзі.

Читайте також:
Світ
Туреччина бачить значний потенціал у оборонній співпраці з Португалією
вчора, 13:20
Політика
Народні обранці з чиновниками імітують бурхливу діяльність, адже досі не втямили: російська агресія не поверне їм буденність до 23.II.2022.
26 січня, 21:27
Війна
За 11 місяців широкомасштабної агресії РФ не досягла своєї основної мети, а плани щодо загарбання "Київ за 3 дні" зазнали кривавого фіаско.
25 січня, 17:00
Опінії
Якщо ще згадати, що дядько Кубракова займає пост Міністра внутрішніх справ ворожої нам країни Білорусі, то все стає на свої місця.
23 січня, 11:52
Війна
"Буданов дає інтерв'ю, причому такі інтерв'ю, що краще б він їх не давав - і для нього краще, і для спецслужби"
20 січня, 17:00
Війна
Нагадаємо Буданову, що Київ вистояв саме завдяки широкій мобілізації патріотів України
19 січня, 10:01