Молодь Німеччини тупішає через втрату навичок читання і письма, – Bild

СВІТ
18.05.2023, 20:34
Молодь Німеччини тупішає через втрату навичок читання і письма, – Bild
Фото: Bild

Німецькі педагоги вимагають негайно прибрати такі дисципліни, як програмування і англійська мова із програми навчання для молодших класів.

Про це в інтерв'ю авторитетному виданню "Bild" відверто заявив очільник Асоціації вчителів ФРН Гайнц Петер Майдінґер, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його словами, на батьківщині Іммануїла Канта і Фрідриха Шиллера освітня політика опинилася у кризі, молоде покоління втрачає навички читання складних текстів навіть гуманітарної спрямованості, не кажучи про технічні.

«Наша асоціація вимагає від профільного міністерства сконцентрувати навчання учнів молодших класів на трьох основних предметах: німецькій мові, математиці та природничих науках. У наших початкових школах ми недостатньо зосереджені на навчанні основних навичок, тобто читанні та письмі. Нам потрібно приділяти цьому більше уваги», – підкреслив Гайнц Петер Майдінґер.

Прикметно, але його слова підтверджує проведене ще у 2021 році дослідження соціологічного центру "IGLU", показавши, що 25% німецьких 4-класників не досягають навіть мінімального рівня розуміння тексту; у 2017 році цей показник складав 19%.

«Якщо в німецьких початкових школах читанню приділяється на 60 хвилин на тиждень менше часу, ніж у середньому по Європі, значить щось йде зовсім не так. Будьмо відвертими, музика, спорт і мистецтво мають стати додатковими предметами, а англійська мова та програмування ми пропонуємо прибрати з програми навчання для учнів молодших класів, бо вони знецінюють нашу національну ідентичність на користь інтернаціональної», – уточнив очільник Асоціації вчителів ФРН.

Цілком твереза пропозиція пана Гайнца Петера Майдінґера також може бути втілена у життя і в Україні, адже у нашої малечі так само половина уроків англійської мови запроваджена коштом скорочення української мови та літератури.

Велика кількість українських дітлахів, як і їхніх німецьких однолітків, ледве вміють читати та писати, бо основна увага зосереджена на опануванні непотрібних предметів у ґаджетах замість практикування висловлення своєї власної аргументованої думки.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що все менше студентів обирають гуманітарні спеціалізації, призвівши до примітивізації культури.

Читайте також:
Опінії
Вітчизняна система освіти давно дихає на ладан. Українські «реформатори» замість змін впроваджують найгірші практики з усього світу.
02 червня, 13:00
Опінії
МОН оприлюднило стратегічний план діяльності до 2027 року, згенерований Штучним інтелектом.
12 березня, 09:57
Світ
Учні відвідуватимуть уроки з використанням 3D-аватарів у стилі аніме.
17 січня, 11:10
Політика
Донеччина була і лишається українською, доки там вчать маленьких українців. Нині ж розпочато вступну кампанію на 2024-2025 навчальний рік.
10 січня, 08:29
Опінії
Мені до вподоби, що люмпени в нашій країні керують вищою освітою і посилають професора підмітати вулиці.
09.12.2023, 14:15
Опінії
У нас проблеми не з дітьми, а з дорослими. Від МОНу і до сільської школи.
08.12.2023, 11:29