Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу

18 червня, 15:00
Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу
Фото: Дмитро Савченко

Предметом суперечки між сторонами стала каплиця розташована на території ДЗ "Госпіталь Ветеранів Війни "Лісова Поляна" МОЗ України" у Києві.

За часів Януковича, попереднє керівництво установи передало храмову споруду представникам релігійної організації "УПЦ" (за фактом російська православна церква в Україні – ред.) у безстрокове користування.

Процедура відбулась без жодного документального супроводу; майновий статус каплиці визначений її перебуванням на балансі госпіталю.

Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу_1
Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу_2
Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу_3

Одночасно, місцева громада московського патріархату провела незаконні будівельні роботи, спрямовані на розширення загальної площі культової споруди; жодної дозвільної документації на проведення таких заходів не існує в природі.

З початком російської збройної агресії на Сході України ситуація кардинально змінилася: пацієнти госпіталю, ветерани та інваліди війни стали нарікати на факт присутності на території державної установи гібридно-пропагандистської структури "русского мира".

Її представники жодним чином не беруть участі у психологічній реабілітації та проведенні місіонерської діяльності поміж учасниками російсько-української війни.

Та і навряд священникам московської церкви під силу встановити повноцінний діалог з пацієнтами, які є прямими свідками злочинів російських військ, котрі наполегливо заперечує церковне керівництво "УПЦ".

Під час здійснення недільних богослужінь священнослужителі цієї церкви неприховано прославляють духовних лідерів країни-агресора, які публічно схвалювали (благословляли) дії кремля на Донбасі.

Такий стан речей лише поглиблював посттравматичний розлад комбатантів, котрі отримали поранення в наслідок дій російських окупантів.

Це спонукало їх звернутися  до депутатів Верховної Ради з колективною петицією про забезпечення законного порядку передання каплиці капеланам українських християнських конфесій, які здійснювали служіння та надавали духовну опіку нашим військовим в окопах Донбасу.

На бік ветеранів стало керівництво госпіталю в особі головного лікаря установи – Ксенії Возніциної; після її звернення до громади російської церкви з проханням покинути приміщення храму, що  належить закладу МОЗ, на адресу керівниці установи посипались погрози, шантаж та психологічний тиск.

У ролі "переговорного" тарану від московських священників виступив очільник однієї з громадських організацій, що має відверто проросійські симпатії.

Генерал-майор у відставці Левченко Ю.Т. є головою "Фонду ветеранів військової розвідки" і саме він вимагав від головного лікаря госпіталю "лишити у спокої" парафію російської церкви.

Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу_4
Московський патріархат розгорнув черговий конфлікт з установою МОЗу_5

Відсутність переконливих аргументів і правової позиції підштовхнуло колишнього військового напряму погрожувати Возніциній "спаленням її автівки невідомими особами"; цей інцидент змусив керівницю закладу звернутися до Нацполіції з письмовою заявою про погрози.

На разі, конфлікт не досяг свого апогею і це закріплює за ним шанси перетворитися на черговий майданчик протистояння правовому безчинству з боку російської церкви в Україні.

Для ветеранських і патріотичних організацій Києва ця ситуація стала сигналом до мобілізації зусиль, аби стати на захист військового госпіталю "Лісова поляна".

Автор : Головред Дмитро Савченко
Читайте також:
Мешканці Градизької об'єднаної територіальної громади систематично скаржаться на появу стихійних звалищ на горі Пивиха.
21 липня, 10:34
​​На українсько-російській ділянці державного кордону відбувся напад на прикордонний наряд
18 липня, 18:30
Попереду у нас ще довга боротьба.
13 липня, 18:40
У соцмережах обурилися фото з дитиною в поліцейському однострої на святкуванні дня поліції
06 липня, 08:20
В десяточку мовлено про Останній Бастіон - Новини
27 червня, 16:20