Москва триматиметься пазурями за Будапешт до останнього угорця

ПОЛІТИКА
24 травня, 19:23
Москва триматиметься пазурями за Будапешт до останнього угорця
Фото: Politico

Зростання впливу Кремля в Угорщині становить небезпеку не тільки для її сусідів, серед яких воююча Україна, але й для всієї Європи. Це факт.

До такого висновку на шпальтах видання Politico дійшла доцент Польської академії наук, співробітник Інституту демократії Центрально-Європейського університету Едіт Згут-Пшибильська. За її словами, дружба Віктора Орбана з путіним є обіймами двох диктаторів.

Обидва популісти відкрито засуджують західний лібералізм (в усіх його проявах — прим. ред.) і перебудували політичні системи своїх країн на подобу азійських деспотій. Поглиблюючи економічні відносини як із Китаєм, так і з росією, Орбан сподівається надати Угорщині вагоміше право голосу у прийняті глобальних рішень.

Власне, його «дружба» із путіним підживлює постійно зростальний клієнтелізм в уряді та фінансує наближених осіб. До таких варто віднести приятеля дитинства і найбагатшого олігарха Угорщини Льорінча Мийсароша.

Його компанія «Mészáros es Mészáros Kft» отримала контракт на будівництво атомної електростанції «Пакш-2» — проєкт вартістю €12,5 мільярда, реалізація якого сильно затягнулася та фінансується здебільшого коштом російських кредитів. Усе це ще більше підштовхнуло Угорщину до ресурсної федерації московії, прямо протилежної решті Європи.

До початку повномасштабної війни проти України відносини між Орбаном і Кремлем уже були розвинені, але не були такими глибокими. Щобільше, діяльність російської федеральної служби небезпеки в Угорщині була значною мірою фрагментарною і, схоже, зосереджена на залученні якомога більшої кількості місцевих помічників (зараз вербування агентури посилилося — прим. ред.).

Однак тепер Угорщина вважається «тихою гаванню» для російських шпигунів, а Москва має прямий зв'язок з урядом Орбана. Угорський прем'єр-міністр — один із двох лідерів країн-учасниць Європейської спілки, які зустрічалися з путіним після 24.II.2022, і він тепло відгукується про свої стосунки із кремлівським бункерним дідом.

У той час як інші європейські держави скорочують чисельність персоналу у російських посольствах та консульствах, чисельність співробітників російського посольства у Будапешті невпинно зростає. Хакери із РФ також регулярно отримували доступ до серверів Міністерства закордонних справ Угорщини без офіційної дипломатичної відповіді з боку Будапешта.

Мало того, МЗС на чолі з українофобом Пийтером Сійярто справ знало, що із комп'ютерів було викрадено безцінні дані про національну безпеку. Орбан наказав не здіймати шуму через помилки окремих чиновників.

Своєю чергою, Брюссель і Вашинґтон роздратовані всім цим, але не знають, як зупинити зближення Угорщини з автократіями: РФ, КНР, Іран, Туреччина, Азербайджан. Масштаби російського впливу в Угорщині — і готовність Орбана допускати його й отримувати з нього зиск — вимагають негайних дій.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», на вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.

Читайте також:
Світ
Там бояться «спровокувати повномасштабний конфлікт».
15 червня, 16:04
Політика
За десятиліття теплих стосунків Москви й Гельсинкі кремлівські олігархи скупили безліч ділянок. Нині влада Фінляндії хоче змінити ситуацію.
12 червня, 19:23
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12
Політика
Заступництво на позір ліберальної демократії з боку США і ЄС — просто красиве гасло. Ми опинилися у статусі Чехо-Словаччини 1938 року.
23 травня, 20:35
Політика
Ворог десантував у західних країнах чимало своїх агентів, диверсантів і шпигунів. На превеликий жаль, є серед них і громадяни України.
07 травня, 07:09
Світ
Латвія, Литва та Естонія звинуватили московію в глушінні сигналів GPS у Балтійському морі.
29 квітня, 18:37