На Донбасі відзначили 7-річницю легендарного батальйону з однойменною назвою – «Донбас»

ВІЙНА
30.05.2021, 10:34
Бійці батальйону
Бійці батальйону
Фото: Донбас

Станом на травень 2014 року особовий склад «Донбасу» на 80 % складався з мешканців Донецької області.

Вчора у Слов’янську відбулися урочисті заходи з нагоди 7-ї річниці створення батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас».

Про це повідомляє пресслужба штабу ООС.

У ході урочистостей присутні згадували героїчні сторінки батальйону «Донбас» та хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів.

Слід зауважити, що бойовий шлях цього підрозділу розпочався навесні 2014 року, коли РФ розпочала вторгнення до України.

Військові нагадують, що добровольчі загони, серед яких був батальйон «Донбас», першими підставили своє плече війську та державі.  
Ще в середині травня 2014 року воїни батальйону взяли під контроль п’ять районів Донеччини, а 23 травня – зазнали перших бойових втрат – п’ятеро бійців полягли у бою під Карлівкою. 29 травня 2014 року батальйон увійшов до складу Національної гвардії України.

Засновником батальйону став Семен Семенченко, що до війни був підприємцем та громадським активістом. Цікаво, що у 2021 році Семенченко був заарештований СБУ.

За словами Семена Семенченка, першу бойову зброю він та його соратники отримали, напавши з «травматикою» на контрольований терористами блок-пост 1 травня.

Надалі, до включення до складу Національної гвардії, на озброєнні батальйону знаходилася легка стрілецька зброя, РГД та снайперські гвинтівки.
Станом на травень 2014 року особовий склад «Донбасу» на 80 % складався з мешканців Донецької області.

За інформацією Семенченка, на той момент до лав підрозділу записалося понад 400 осіб, хоча реальна кількість особового складу не перевищувала 120 осіб.

До підрозділу записувалися як професійні військові, так і люди без будь-якого військового досвіду. Утримання батальйону, за словами його командира, на початку відбувалося коштом добровільних пожертв українців.

Найбільш відомий бій того часу за участю Донбасу стався якраз 23 травня 2014 року.

На Донбасі відзначили 7-річницю легендарного батальйону з однойменною назвою – «Донбас»_1

Донбас потрапив у засідку російських терористів у селі Карлівка Мар'їнського району. Частині бійців вдалось вирватись з оточення та дістатись до блок-посту українських військових поблизу міста Покровськ.

На Донбасі відзначили 7-річницю легендарного батальйону з однойменною назвою – «Донбас»_3
На Донбасі відзначили 7-річницю легендарного батальйону з однойменною назвою – «Донбас»_5

Батальйон «Донбас» втратив п'ятьох бійців загиблими, семеро поранено. За оцінками командування, внаслідок бою майже половина бійців отримала поранення різного ступеня тяжкості.

А відомий військовий журналіст Дмитро Тимчук повідомив, під час бою того було знищено близько 15 проросійських бойовиків.

У серпні 2014 року батальйон «Донбас» був втягнутий в доволі сумнівну з військової точки зору операцію зі звільнення міста Іловайськ.

Внаслідок зради з боку вищого керівництва держави та участі в її підготовці вкрай сумнівних осіб, на кшталт Геннадія Корбана, сотні бійців батальйону – загинули. Також кількість полонених бійців батальйону «Донбас» у тому бою, за офіційною інформацією, становить 98 осіб, понад 100 бійців – отримали поранення. 

Читайте також:
Політика
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 09:06
Історія
Його геній скристалізував те, що було сутнісним в історії, сучасності і в мріях народу.
09 березня, 07:25
Опінії
Ввечері 23 лютого 1918 року у місті Пярну Комітет порятунку Естонії видав Декларацію незалежності. З попелу війни постала вільна республіка.
23 лютого, 20:23
Опінії
Проти ночі 3 лютого 1929 року на зібранні у Відні українські націоналісти ухвалили статут нової об'єднавчої організації. Так постала ОУН.
03 лютого, 10:25
Світ
30 січня 1703 року здійснено спланований напад на маєток лорда Кіри Йошінаку. Він був придворним чиновником у сьоґуна Токуґави Цунайоші.
30 січня, 19:19
Історія
Що означає ця дата у нашій історії та чому ми пам’ятаємо її? Відповідь очевидна: бо ми шануємо борців за волю України!
22 січня, 13:34