На індійсько-китайському кордоні знову гаряче, – Al Jazeera

СВІТ
14.12.2022, 06:42
На індійсько-китайському кордоні знову гаряче, – Al Jazeera

Розуміючи, що загарбати Тайвань у найближчі роки поки не вдасться, комуністична диктатура КНР вирішила поновити конфлікт з Індією.

Прямо зараз на спірному високогір'ї Гімалаїв відбувається беззбройна штурханина між військами обох азійських країн, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на  видання "Al Jazeera".

За день до того у зіткненнях на межі індійського штату Аруначал-Прадеш та окупованого з 1950-х років китайцями Тибету постраждало понад десяток солдатів і офіцерів, які звинувачують один одного у провокації.

Показово, але міністерства оборони у Нью-Делі та Пекіні також видають подібні гучні заяви й при цьому ні одна зі сторін конфлікту принципово не пропускає журналістів до безпосереднього місця події  для з'ясування обставин.

А проте, слід зауважити, що між Індією і КНР станом на грудень 2022 року досі немає чітко зафіксованого в офіційних документах розмежування, наявний державний кордон ані демаркований, ані делімітований.

Такий стан речей – результат китайсько-індійської війни 1962 року, після якої з'явилася рухома "лінія фактичного контролю", котра не влаштовує обидві сторони, призводячи до конфліктів.

Водночас уряд Пакистану, який межує з обома ворогуючими країнами й також має з ними територіальний спір, закликав сусідів до припинення прикордонних перестрілок і запропонував себе як миротворця-перемовника; відповіді з Пекіна і Нью-Делі поки відсутні.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що комуністичний Китай як і путінська РФ слабший, ніж видається на перший погляд, бо Пекін має низку відкритих конфліктів із сусідами.

Читайте також:
Світ
Країна втратила контроль над містом, яке відіграє ключову роль у рамках китайської ініціативи «Один пояс, один шлях».
03 листопада, 19:32
Економіка
Іноземні інвестиції стимулюватимуть економіку Таїланду, яка, як очікується, зросте на 2,8% до кінця року
24 вересня, 15:55
Світ
У разі, якщо іранська армія чи інші збройні формування вдеруться в Азербайджан, турецькі війська швидко дадуть відповідь.
10 вересня, 16:01
Політика
Лідери країн, де панує іслам, радо співпрацюють із диктаторами, але ображаються, коли їхніх єдиновірців карають за порушення у демократіях.
31 серпня, 17:28
Світ
70-річний Хун Сен перебуває при владі в Камбоджі з 1985 року – лише лідери Камеруну та Екваторіальної Гвінеї обіймали свої посади довше.
22 липня, 09:11
Світ
Діючий ракетний корвет ВМС Індії прямує до В'єтнаму як подарунок.
30 червня, 13:48