На індійсько-китайському кордоні знову гаряче, – Al Jazeera

СВІТ
14.12.2022, 06:42
На індійсько-китайському кордоні знову гаряче, – Al Jazeera

Розуміючи, що загарбати Тайвань у найближчі роки поки не вдасться, комуністична диктатура КНР вирішила поновити конфлікт з Індією.

Прямо зараз на спірному високогір'ї Гімалаїв відбувається беззбройна штурханина між військами обох азійських країн, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на  видання "Al Jazeera".

За день до того у зіткненнях на межі індійського штату Аруначал-Прадеш та окупованого з 1950-х років китайцями Тибету постраждало понад десяток солдатів і офіцерів, які звинувачують один одного у провокації.

Показово, але міністерства оборони у Нью-Делі та Пекіні також видають подібні гучні заяви й при цьому ні одна зі сторін конфлікту принципово не пропускає журналістів до безпосереднього місця події  для з'ясування обставин.

А проте, слід зауважити, що між Індією і КНР станом на грудень 2022 року досі немає чітко зафіксованого в офіційних документах розмежування, наявний державний кордон ані демаркований, ані делімітований.

Такий стан речей – результат китайсько-індійської війни 1962 року, після якої з'явилася рухома "лінія фактичного контролю", котра не влаштовує обидві сторони, призводячи до конфліктів.

Водночас уряд Пакистану, який межує з обома ворогуючими країнами й також має з ними територіальний спір, закликав сусідів до припинення прикордонних перестрілок і запропонував себе як миротворця-перемовника; відповіді з Пекіна і Нью-Делі поки відсутні.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що комуністичний Китай як і путінська РФ слабший, ніж видається на перший погляд, бо Пекін має низку відкритих конфліктів із сусідами.

Читайте також:
Світ
Чи розвалиться ресурсна федерація московії у 2025 році? Таке питання все частіше ставлять собі китайські аналітик й експерти.
14 січня, 06:08
Життя
Супутники показали, як уряд КНР зробив непридатну для життя місцевість потужним енергоцентром. Він генеруватиме до 100 ГВт щорічно.
09 січня, 06:00
Економіка
Сі Цзіньпін розглядає транссибірську магістраль конкурентом нового китайського «шовкового шляху». Пекін орієнтується на Середню Азію.
03 січня, 19:29
Світ
Офіс президента Тайваню вперше провів навчання з моделюванням військової ескалації
26.12.2024, 17:09
Війна
На теренах Сирії несподівано відновилися великі бойові дії проти проросійського узурпатора. Режим у Дамаску не був до цього підготовлений.
29.11.2024, 12:30
Економіка
Найбільшу у світі тіньову перевалку «чорного золота» для обходу торгових обмежень влаштували у Південно-Східній Азії. Кремль у виграші.
22.11.2024, 12:30