На індійсько-китайському кордоні знову гаряче, – Al Jazeera

СВІТ
14.12.2022, 06:42
На індійсько-китайському кордоні знову гаряче, – Al Jazeera

Розуміючи, що загарбати Тайвань у найближчі роки поки не вдасться, комуністична диктатура КНР вирішила поновити конфлікт з Індією.

Прямо зараз на спірному високогір'ї Гімалаїв відбувається беззбройна штурханина між військами обох азійських країн, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на  видання "Al Jazeera".

За день до того у зіткненнях на межі індійського штату Аруначал-Прадеш та окупованого з 1950-х років китайцями Тибету постраждало понад десяток солдатів і офіцерів, які звинувачують один одного у провокації.

Показово, але міністерства оборони у Нью-Делі та Пекіні також видають подібні гучні заяви й при цьому ні одна зі сторін конфлікту принципово не пропускає журналістів до безпосереднього місця події  для з'ясування обставин.

А проте, слід зауважити, що між Індією і КНР станом на грудень 2022 року досі немає чітко зафіксованого в офіційних документах розмежування, наявний державний кордон ані демаркований, ані делімітований.

Такий стан речей – результат китайсько-індійської війни 1962 року, після якої з'явилася рухома "лінія фактичного контролю", котра не влаштовує обидві сторони, призводячи до конфліктів.

Водночас уряд Пакистану, який межує з обома ворогуючими країнами й також має з ними територіальний спір, закликав сусідів до припинення прикордонних перестрілок і запропонував себе як миротворця-перемовника; відповіді з Пекіна і Нью-Делі поки відсутні.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що комуністичний Китай як і путінська РФ слабший, ніж видається на перший погляд, бо Пекін має низку відкритих конфліктів із сусідами.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Чим глибше російська агресивна машина загрузає в українському ґрунті, тим болючіше буде руйнація федерації, яка потягне за собою і КНР.
04 березня, 22:07
Життя
Мешканці країни вранішнього Сонця завжди дивували світ своєю життєвою філософією, яка досі непідвладна представникам західної цивілізації.
13 лютого, 20:28
Світ
Тайвань прискорить розробку безпілотників військового призначення, враховуючи уроки війни в Україні та загрозу з боку Китаю.
07 лютого, 16:48
Світ
Збройні сили М’янми виробляють зброю проти власного народу завдяки поставкам щонайменше з 13 країн світу.
16 січня, 10:25
Економіка
Дакка першою серед азійських столиць почала вставляти палиці у московські колеса. Варто очікувати, що цей перелік поповниться.
06 січня, 17:24
Світ
Перший відомий інцидент між двома ядерними азіатськими державами за майже два роки.
13.12.2022, 10:34