На Росії тотальна безграмотність, але Путін переймається мовою

СВІТ
24 серпня, 08:42
На Росії тотальна безграмотність, але Путін переймається мовою
Фото: bastion.tv

Асиміляція, культурна апропріація і геноцид — "три кити" колоніальної московської політики на всіх загарбаних нею землях.

Відтак корінні мешканці повинні або добровільно-примусово стати "русскімі", або загинути; третього, як казали давні римляни, просто не дано.

Катастрофічна ситуація з грамотністю на сьогодні склалася у Республіці Комі, де, за підрахунками видання "Горизонтальная Россия", 83,2% від усього населення не володіє рідною мовою.

Одночасно переважна більшість мешканців (99,7%) вказаного суб'єкта федерації послуговується виключно "язиком" окупаційної адміністрації, тоді як мову комі системно упосліджують, прирікаючи на повільну смерть; тільки 16,8% спілкуються нею у побуті.

У зв'язку з цим реґіональна і центральна влада останнє десятиліття не виділяють ні копійки на підтримку й розвиток спеціальних культурно-просвітницьких проґрам, вважаючи, що представникам фіно-угорського народу комі достатньо знати російську, аби бути грамотним.

Місцеві ж громадські діячі нарікають, Кремлю аж ніяк не йдеться про хоч якесь збереження етнокультурного і мовно-культурного різноманіття у реґіоні, оскільки путінський режим свідомо продовжує сталінську політику розмиття малих народів РФ у штучно створеному російському (до того — совєцькому).

«Скажу з особистого досвіду, грамотним є тільки той, хто знає дві мови. Три мови — вже освічений. У нас же панує справжня національна неграмотність, а можливостей для вивчення мови комі у Сиктивкарі немає. І не варто чекати, що колоніальна адміністрація буде так просто дозволяти нам говорити нашою мовою, вона швидше запровадить нові заходи з її повної заборони під загрозою розстрілу. Так вже було, приміром, в Іспанії з каталонцями за часів франкістської диктатури», — коментує невтішну ситуацію комі-активіст Віктор Вайкум.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ерзянський лідер вперше виступив в ООН зі звинуваченнями на адресу Москви за етноцид корінних народів РФ.

Читайте також:
Киримли звинувачують в тому, що вони незаконно живуть на власній землі.
11 жовтня, 20:46
Християнська церква поклала відповідальність за масові вбивства дітей на «європейське колоніальне мислення»
03 липня, 14:25
Ерзянський лідер вперше виступив в ООН зі звинуваченнями на адресу москви за етноцид корінних народів Росії
23 квітня, 10:35
Мінські домовленості лишаються наріжним каменем у питанні мирного розв'язання російсько-української війни.
13:43
Нові карантинні обмеження від влади, котрі руйнують бізнес.
12:52