На Росії тотальна безграмотність, але Путін переймається мовою

СВІТ
24.08.2021, 08:42
На Росії тотальна безграмотність, але Путін переймається мовою
Фото: bastion.tv

Асиміляція, культурна апропріація і геноцид — "три кити" колоніальної московської політики на всіх загарбаних нею землях.

Відтак корінні мешканці повинні або добровільно-примусово стати "русскімі", або загинути; третього, як казали давні римляни, просто не дано.

Катастрофічна ситуація з грамотністю на сьогодні склалася у Республіці Комі, де, за підрахунками видання "Горизонтальная Россия", 83,2% від усього населення не володіє рідною мовою.

Одночасно переважна більшість мешканців (99,7%) вказаного суб'єкта федерації послуговується виключно "язиком" окупаційної адміністрації, тоді як мову комі системно упосліджують, прирікаючи на повільну смерть; тільки 16,8% спілкуються нею у побуті.

У зв'язку з цим реґіональна і центральна влада останнє десятиліття не виділяють ні копійки на підтримку й розвиток спеціальних культурно-просвітницьких проґрам, вважаючи, що представникам фіно-угорського народу комі достатньо знати російську, аби бути грамотним.

Місцеві ж громадські діячі нарікають, Кремлю аж ніяк не йдеться про хоч якесь збереження етнокультурного і мовно-культурного різноманіття у реґіоні, оскільки путінський режим свідомо продовжує сталінську політику розмиття малих народів РФ у штучно створеному російському (до того — совєцькому).

«Скажу з особистого досвіду, грамотним є тільки той, хто знає дві мови. Три мови — вже освічений. У нас же панує справжня національна неграмотність, а можливостей для вивчення мови комі у Сиктивкарі немає. І не варто чекати, що колоніальна адміністрація буде так просто дозволяти нам говорити нашою мовою, вона швидше запровадить нові заходи з її повної заборони під загрозою розстрілу. Так вже було, приміром, в Іспанії з каталонцями за часів франкістської диктатури», — коментує невтішну ситуацію комі-активіст Віктор Вайкум.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ерзянський лідер вперше виступив в ООН зі звинуваченнями на адресу Москви за етноцид корінних народів РФ.

Читайте також:
Світ
Навіть наближені до режиму талібів особи із-поміж тюркських народів розуміють усю прогнилість і брехливу сутність російської недодержави.
30 січня, 07:32
Війна
Понад 200 років чеченський народ зазнає утисків і терору з боку російської держави, російської влади та росіян як таких.
04.10.2022, 09:18
Війна
Міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу наперед оголосив про будівництво міст у Сибіру. Нові колоніальні пункти мали споруджувати раби з України.
05.09.2022, 09:48
Світ
Чоловік 26 років прожив у цілковитій ізоляції від зовнішнього світу, адже всіх його одноплемінників убили плантатори з метою захопити землі.
31.08.2022, 19:45
Опінії
Фіно-угорська справа і московська аґресія проти України. Політико-аналітичний есей у 4 діях.
16.08.2022, 18:34
Світ
Путінський режим вирішив убити двох зайців одним пострілом: втопити у крові Україну руками уярмлених Московією етнічних меншин.
30.07.2022, 17:00