На росії засудили карела, який хотів стати до лав ЗСУ

ВІЙНА
08 лютого, 12:29
На росії засудили карела, який хотів стати до лав ЗСУ
Фото: Останній Бастіон

Антті Васюренко — нащадок етнічних карелів та українських переселенців. З юного віку він жив думкою про національну свободу Карелії.

Після 24 лютого 2022 року молодик намагався виїхати із РФ задля приєднання до українського війська, але не склалося. Кремлівський окупаційний режим затримав і засудив 18-річного добровольця.

Такі відомості кореспонденту медіаагенції «Останній Бастіон» надали представники Карельського національного руху, які вимушено перебувають у підпіллі. З'ясувалося, що Антті Васюренка засуджено до 9 років колонії суворого режиму за «екстремізм і сепаратизм».

За версією сторони обвинувачення (карателів зі Слідчого комітету і Федеральної служби небезпеки — прим. ред.) карел хотів поповнити лави Збройних Сил України для участі у бойових діях проти російських окупантів і агітував рекрутинг у республіці. Кому він конкретно це пропонував та в якій формі, гебісти не уточнюють.

«Під тортурами наш побратим Антті мусив визнати свою провину на закритому процесі. Необільшовицьке судилище звинуватило його у «державній зраді» через заклики до переходу на бік ЗСУ. Кремлівські карателі вирішили забрати у нього молодість, відправивши на довгі роки у катівні. Ми обіцяємо відплатити та помститися за всіх вільних жителів Півночі, закатованих і вбитих окупантами у минулому і теперішньому. Карелія неодмінно буде вільною», — заявили у Карельському національному русі.

Водночас справа Васюренка — показовий прецедент. Це перше свідчення того, як на росії за статтею Карного кодексу про «підбурювання до здійснення державної зради шляхом переходу на бік ворога» засудили повнолітню особу, представника поневоленого Москвою народів.

Гебісти свідомо роблять ставку саме на вилов і терор чоловіків із-поміж малочисельних етносів, які можуть бути вибухівкою сповільненої дії у разі поразки росії на полі бою в Україні. Нещодавні багатотисячні протести у Даґестані та Башкортостані це яскраво підтвердили.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла своїх читачів про те, як ґауляйтери кількох суб'єктів ресурсної федерації цілком серйозно побоюються народного гніву. Фрагментація і дезінтеграція РФ стають ближчими.

Виявлені карателями ФСБ РФ речі Антті Васюренко
Виявлені карателями ФСБ РФ речі Антті Васюренко
Читайте також:
Світ
Кремлівські каральні органи перейшли у наступ на іноземців, які законно перебувають у межах країни-окупанта. Затриманих одразу депортують.
31 березня, 16:31
Кримінал
20 березня Мєщанскій районний суд Москви на закритому засіданні засудив борця за волю Сибіру Ігоря Кузнєцова до 3 років ув'язнення (умовно).
22 березня, 21:45
Кримінал
Відомий томський журналіст, громадський діяч Ігорь Кузнєцов відмовився від сепаратизму та підтримки України. Гебісти обіцяли зменшити строк.
17 березня, 19:08
Політика
Легендарного комбата, фронтовика на позивний «Туман» кинуто за ґрати без права застави. Зе-влада усуває ініціативних військовослужбовців.
31 січня, 19:14
Політика
Коли борешся за свободу своєї батьківщини та за Україну, але залишаєшся на самоті. Така лиха доля спіткала Ігоря Кузнєцова з Томська.
24 січня, 12:31
Політика
Якщо хтось навіть спробує висловитися проти сіоністської диктатури доведеться попрощатися з волею. Демократія в Ізраїлі відсутня.
23 січня, 14:23