На тлі протестів донька Назарбаєва вивела із банків Казахстану $312 млн

СВІТ
13 січня, 06:59
На тлі протестів донька Назарбаєва вивела із банків Казахстану $312 млн
Фото: Kazakhstan 2.0

Вкотре олігархи та наближені до влади особи відверто і нахабно оббирають простий народ, лишаючи зубожіти; на цей раз – у Казахстані.

Третя і наймолодша донька Нурсултана Назарбаєва – Алія – придбала елітну нерухомість закордоном, літак і цінні папери всього лише за перший тиждень нового 2022 року.

Про це свідчить журналістське розслідування, підготовлене й оприлюднене британською газетою "The Telegraph", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Так, Алія Назарбаєва поспішно вивела з банків Казахстану понад 300 мільйонів доларів США, після чого купила:

  • багатоповерховий маєток у лондонському районі Хайґейт (орієнтовно за $11,8 млн – прим. ред.);
  • віллу у місті Дубай (нерухомість оцінено у $14 млн – прим. ред.);
  • приватний літак "Challenger Bombardier" (приблизно за $25 млн – прим. ред.) ;
  • цінні папери однієї зі швейцарських фінансових установ (йдеться про 51% акцій "CBH Bank" – прим. ред.) не менш як за $108 млн.

Головними причинами такого кроку вказано "нестабільну внутрішньополітичну ситуацію" у середньоазійській республіці та "загрозу життю родини першого казахського президента".

Журналісти-розслідувачі стверджують, що сама Алія Назарбаєва з дітьми давно не живе на батьківщині, проте тримала там чималі статки через їхню прив'язку до курсу криптовалюти Bitcoin.

Прикметно, що виводилися вказані кошти не напряму, а, за порадою фінансових консультантів, шляхом кількох десятків переказів на офшорні рахунки у банках Ліхтенштайну і Британських Вірґінських островів.

Казахські ж опозиціонери переконані, Алія Назарбаєва незаконно збагатилася завдяки впливам свого батька і чоловіка – нафтового олігарха Дімаша Досанова, відтак і повернути вказані кошти назад у Казахстан буде неможливо.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", Роман Абрамович навпаки продає свій приватний "Boeing", придбаний на вкрадені у громадян РФ гроші.

Читайте також:
Від дій зловмисників постраждало кілька одиниць обладнання
21 січня, 09:48
Ділками крали вагонами, вони “заробляли” так мільйони гривень.
18.06.2021, 14:33
У межах Васильківської об'єднаної територіальної громади виявлено піщаний кар'єр, власники якого не мають жодних дозволів і ліцензій.
11.06.2021, 08:12
Недобросовісний споживач повинен компенсувати збитки газорозподільної компанії. Власнику комплексу донараховано 537,5 тис. грн
12.03.2021, 14:05
Володимиру Зеленському слід замислитися про своє політичне майбутнє на тлі американських санкцій проти Ігоря Коломойського.
06.03.2021, 19:04
До спалаху клептоманії в лавах тостуючої (Зе - ©) партії.
12.02.2021, 13:22