НАБУ викликає на допит Гандольфіна

КРИМІНАЛ
03 травня, 15:37
НАБУ викликає на допит Гандольфіна

НАБУ хоче допитати ексдиректора департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофія Голбана

Вищий антикорупційний суд наклав грошове стягнення на колишнього директора департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації Тимофія Голбана, оскільки він не з'явився на новий допит.

Таке рішення 24 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон".

4 квітня детективи НАБУ допитали Голбана у справі за підозрою ексголови Полтавської ОДА Валерія Головка. Після цього його повідомили про необхідність проведення інших слідчих дій за його участі, а також проходження дослідження за допомогою поліграфу для перевірки його показів, на що останній погодився. Але потім не з'явився жодного разу, в тому числі з поважних причин – через перебування на лікуванні.

НАБУ викликає на допит Гандольфіна_1

Однак суд встановив щонайменше одну неповажну неявку на допит і тому оштрафував Голбана на 671 грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Пісоцькому та його раднику Олександру Литвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди.

НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів "АЛВІ РОД"  (про нього ми вже згадували вище) та "Укрбуддор" на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабаря за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький і директор департаменту ОДА Іщенко здійснили цю подорож, яка вартувала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску (у комплектацію AMG від "АЛВІ РОД" входили численні банки шпрот і хамон - у всіх закутках автомобіля). Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше Головко повідомив представнику "АЛВІ РОД", що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився заплатити фірмі "Укрбуддор" за виконані нею роботи, натомість запропонувавши представнику компаній наступну схему з відкатом: консорціум "АЛВІ РОД" виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде до кишень Головка і його заступника Пісоцького.

Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.

За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.

Провадження відкрили за заявою громадянина Азербайджану Альберта Уварова – директора міжнародного консорціуму «Алві род». Останній у 2018 році мав утримувати дороги області.

Уваров мав особисту зустріч із головою НАБУ Артемом Ситником. Але справі заважала прокуратура. Уваров доповів про це тодішньому президенту Петру Порошенку. Після цього було вирішено звільнити з посад Головка та Пісоцького.

Корупційні схеми обласної влади, які очолював Валерій Головко, мали системний характер. У своїй корупційній діяльності учасники схем використовували різні методи, не гребуючи відвертим вимаганням “подарунків” учасникам злочинного угрупування.

Корупційну справу Валерія Головка розслідувало НАБУ, а розглядали її районні суди Києва та Вищий антикорупційний суд.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (після "вироків" Трухіну і Мамаю ми розуміємо, що це Спеціалізована корупційна прокуратура) двічі переводила справу з-під відомства НАБУ до Національної поліції.

Перший раз перевести справу до поліції вона спробувала влітку 2019 року. Відповідну постанову 21 червня виніс заступник керівника САП Володимир Кривенко. 

Однак, вже 7 жовтня 2019-го тодішній Генпрокурор України Руслан Рябошапка видав постанову, якою повернув справу знову до НАБУ.

Але на цьому поневіряння гучної кримінальної справи не закінчилося, цього року САП вдруге передала її поліції.

"Підставою "стала правова перекваліфікація справи з ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) на ч. 4 ст. 190 (шахрайство) 9 травня 2020 року.

Підставою для перекваліфікації злочинів імовірно став хабар в особливо великих розмірах. Інших причин ми не бачимо.

Але НАБУ підслідні топ-чиновники, зокрема — голови обласних адміністрацій. Детективи НАБУ розслідують злочини передбачені статтями: 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-5, 369, 369-2, 410. Статті 190 в цьому списку немає, то ж шахрайство посадових осіб має розглядати поліція. 

Тому керівник САП Назар Холодницький доручив здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні управлінню Національної поліції України.

4 червня матеріали кримінального провадження були скеровані до поліції, яка й повинна була здійснювати досудове розслідування.

І корупційну справу вже екс-голови Полтавської ОДА, члена команди «Народного фронту» Валерія Головка "розслідувало" відомство, яке підпорядковується одному з лідерів цієї партії Арсену Авакову.

Знову про корупційну справу Валерія Головка ми почули лише в жовтні 2022 року.

26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишнім голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та раднику про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

Дії осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.

  • 28 жовтня 2022 року Колишньому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,9 млн грн.
  • 31 жовтня 2022 року колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 6 202 500 гривень.
  • 10 листопада 2022 року Апеляційна палата ВАКС за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора САП збільшила розмір застави з 6 до майже 10 млн грн колишньому Голові Полтавської обласної державної адміністрації, викритому на одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

19 квітня 2023 року Вищий антикорупційний суд продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000000499 від 25.05.2018 за підозрою Валерія Головка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України, Андрія Пісоцького та Олександра Літвінова у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених - ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 та ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України, до 9 місяців тобто до 26.07.2023 року включно.

"До Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України (далі - НАБУ) ОСОБА_3 , погоджене заступником Генерального прокурора - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 , про продовження строку досудового розслідування (далі - Клопотання) у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52018000000000499 від 25.05.2018 (далі - Кримінальне провадження), в якому детектив просить:

- продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000000499 від 25.05.2018 за підозрою ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 та ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України , до 12 місяців.

В обґрунтування поданого Клопотання детектив зазначає, що детективами НАБУ здійснюється досудове розслідування, а прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора (далі - САП) - процесуальне керівництво у Кримінальному провадженні.

Здійснити слідчі та процесуальні дії до закінчення строку досудового розслідування, у тому числі продовженого, не виявилося за можливе у зв`язку із винятковою складністю Кримінального провадження, значним обсягом вже проведених слідчих та процесуальних дій, кількістю учасників кримінального провадження (3 підозрюваних), необхідністю отримання відповідей на запити, завершення проведення призначених судових експертиз.

Описані вище слідчі (процесуальні) дії дозволять підтвердити або спростувати показання допитаних свідків, наведені на свій захист доводи підозрюваних, а здобуті докази можуть бути використані в суді для доведення фактів, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Зокрема, завершення та проведення запланованих слідчих (процесуальних) дій надасть змогу: здобути докази щодо суб`єктивної сторони інкримінованих злочинів; здобути докази, що точно підтверджуватимуть кваліфікацію вчинених діянь, зокрема, щодо всіх дій та дійсних намірів кожної із причетних осіб; встановити всіх осіб, причетних до злочину, що імовірно вчинено, зокрема, серед посадових осіб Полтавської обласної державної адміністрації; отримати належні та допустимі докази, доступ до яких наразі не отримано, зокрема, документи на носіях інформації із системами.

З огляду на викладене, найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування, становить 12 місяців", - йдеться в клопотанні НАБУ.

Із вказаної ухвали ми також дізнаємося, що востаннє справу Головка намагалися закрити у липні 2021 року, але тоді постанова слідчого про закриття була скасована процесуальним керівником.

Варто зауважити, що Тимофій Голбан теж був фігурантом корупційної справи Головка-Пісоцького. Але підозру від НАБУ він так і не отримав. Подейкують, що Голбан є банальним стукачем НАБУ, і це допомагає йому уникати відповідальності.

Вчора "Останній Бастіон" повідомляв про те, що Валерій Головко, Андрій Пісоцький, та ще один член ОЗУ Головка Олексій Басан хочуть уникнути покарання за корупційні злочини.

Читайте також:
Кримінал
Дії трьох підозрюваних завдали територіальній громаді шкоду у розмірі близько 1,2 млн гривень.
13:20
Позиція
Історія начальника Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірини Салогуб.
29 вересня, 11:15
Кримінал
Повідомлено про підозру ексдиректору Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області та директору будівельної компанії.
29 вересня, 10:35
Кримінал
Прокуратура продовжує практику укладання угод про визнання винуватусті та допомагає корупціонерам уникнути покарання.
28 вересня, 14:41
Політика
В Україні процвітає схема на документах: через Кабмін та корупційний спрут переплачує кожен.
27 вересня, 13:31
Кримінал
Заставу було зменшено до 107 мільйонів. Тепер Коболєв перебуватиме на свободі без електронного браслета.
25 вересня, 12:05