Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства.

22.06.2021, 08:45
Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства.

Продовження історії полтавських гандольфінів

У попередньому матеріалі ми розповідали про звичайну полтавську сім’ю Тимофія Голбана, який надихнувшись прикладом Джуніора (дядька Тоні Сопрано) робити кунілінгус своїм подругам, вирішив відкрити представництво The Sopranos у Полтаві, та інших містах України. Кидаючи виклик нормам моралі притомленого війною та малограмотністю суспільства.

Лідер полтавських гандольфінів Тимофій Голбан
Лідер полтавських гандольфінів Тимофій Голбан

Harvard Business Review приводить «Клан Сопрано» як «гарний приклад правильно організованого бізнесу». Важко не погодитися, особливо в умовах полтавських (українських) реалій. Якщо під бізнесом мати на увазі розкрадання мільярдів гривень витягнутих з кишень українських платників податків. Примітивні схеми розкрадань під егідою гандольфінів іншого штибу - поліціянтів, СБУшників, прокурорів, та податківців. Не кажучи уже про новостворені дбр, набу, та інші нає...бу.

Полтавські водограї від Неміровського ціною у мільйони доларів, непридатні до введення в експлуатацію кардіо та тубдиспансери від Головко - Голбана - Синєгубова та Удовіченка вартістю у понад два мільярди гривень, з непридатним медичним обладнанням, та цеглою зі зруйнованих корівників. Синагоги, дельфінарії, басейни у сотні мільйонів гривень, музеї у Більську від Синєгубова, аеропорти від Штрикуля, та багато іншого, що категорично не хочуть бачити, як платники податків, так і ті, хто за рахунок тих податків утримується.

Аналітики Harvard Business Review, приводячи «Клан Сопрано», як приклад успішного бізнесу,  у 2019 році ще не змогли досконально проаналізувати  «бізнес» «представника» іншого злочинного клану в Україні - Тимофія Голбана, оформлений на тещу та інших підставних осіб.

Можливо, полтавські Гандольфіли змогли б посперечатися в успішності.

Стара приказка розповідає про болото, у якому чорти водяться. Так яке воно  полтавське болото, та як, і хто з нього виходить:

Голбан Тимофій Васильович (Батько Тимофія Голбана) — зареєстрований як ФОП з 2010 року. Займався підприємницькою діяльністю та був власником магазину непродовольчих товарів. З 2016 року Тимофій Васильович перебуває на пенсії, проте діяльність ФОП він не припинив.

Також Тимофій Васильович володіє трьома об'єктами нерухомості :
- Будинок площею 198,3 кв.м. в смт Чутове, придбаний у 2000 році;
- Будинок в  смт Чутове;
- Квартира площею 86,8 кв.м. в місті Полтаві, придбана у 2014 році.

Голбан Людмила Юріївна (Мати Тимофія Голбана) — зареєстрована як ФОП з 2010 року, проте у 2012 році вона ФОП закрила.

Людмила Юріївна володіє наступною нерухомістю :
- квартира площею 37,8 кв.м. в місті Полтаві, придбана у 2011 році за 166 3000 грн;
- дві земельні ділянки в смт Чутове, загальною площею понад 16 гектар, котрі вона здає в оренду з орендною платою 21 156 грн на рік.
 
Голбан Катерина Тимофіївна — сестра Тимофія Голбана.

З 2010 по 2015 рік Катерина Тимофіївна (Фисун) Голбан була фізичною особою підприємцем. Основним видом діяльності ФОП Фисун була адвокатська діяльність.

Саме з адвокатською діяльністю Катерини Тимофіївни пов’язаний скандал з присмаком криміналу, до якого вона потрапила.

У 2012 році Катерина (Фисун) Голбан ошукала кількох людей, користуючись їхньою довірою. Бувши адвокатом Катерина Тимофіївна бралася супроводжувати їхні справи в судах, отримувала за чималі грошові кошти за “вирішення справи” в судах, а потім зникала.

Міліція порушила кілька кримінальних справ, але згодом вони були закриті, а Катерина Тимофіївна уникала покарання за вчинені шахрайські дії.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._3

Але на цьому історія не закінчилася...

Рішенням дисциплінарної палати КДКА Полтавської області від 22.03.2013 року в порядку дисциплінарного стягнення адвокатську діяльність Катерини Фисун було зупинено на один рік. Підставою для застосування дисциплінарного стягнення «були шахрайські дії по відношенню до клієнтів та порушення Правил адвокатської етики з боку адвоката Фисун К. Т.»

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._5

Водночас як йдеться у відповіді, Фисун К. Т. не позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._7

Влітку 2016 року Катерина Голбан впіймала бога за бороду, та очолила сектор правового забезпечення у новоствореній Держпродспоживслужбі, чию попередницю, службу з питань прав споживачів, деякий час очолював її брат Тимофій Голбан.

З 2018 року вона працює начальником відділу правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Цікавим є те, що у 2017 році Катерина Голбан намагалася стати суддею місцевого суду та, за сумісництвом,  Начальником відділу атестації, сертифікації та аналітичної роботи Управління контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, але щось не склалося... Катерина Тимофіївна залишилась на займаній посаді, на якій перебуває досі.

Як ми з вами бачимо, клан Гандольфілів намагався заручитися підтримкою в судовій гілці влади, але на щастя їм це не вдалося зробити.

Давайте перевіримо декларації Катерини Голбан.

У 2017 році Катерина Тимофіївна задекларувала : право користування квартирою площею 38 кв.м. у м. Полтаві, якою володіє Голбан Людмила Юріївна; заробітну плату в розмірі — 82 000 гривень та подарунок від Голбан Тимофія Васильовича в розмірі 25 000 гривень.

У наступній своїй декларації за 2016 рік (кандидата на посаду судді), поданій менше ніж через два місяці після попередньої, Катерина Голбан декларує :  право користування квартирою площею 86,8 кв.м. у м. Полтаві, якою володіє Голбан Тимофій Васильович; заробітну плату в розмірі — 82 000 гривень та подарунок від Голбан Тимофія Васильовича в розмірі 25 000 гривень.

І тут у нас виникає питання. Скоріш за все, в одній із цих декларацій Катерина Тимофіївна вказала неправдиву інформацію. Обидві декларації за 2016 рік і мали б бути ідентичними, проте ми помічаємо розбіжність — Катерина Голбан вказує в деклараціях право користування різними квартирами. Але НАЗК не звернуло увагу на дане порушення.

За місяць після подачі другої декларації, Катерина Голбан подає третю декларацію (кандидата на посаду начальник відділу атестації, сертифікації та аналітичної роботи Управління контролю в сфері насінництва та розсадництва) дана декларація повністю збігатися з попередньою.

У декларації за 2017 рік Катерина Голбан декларує : право користування квартирою площею 86,8 кв.м. у м. Полтаві, якою володіє Голбан Тимофій Васильович; заробітну плату в розмірі — 288 169 гривень, подарунок від Голбан Тимофія Васильовича в розмірі 45 000 гривень, допомогу на лікування, бонуси та вартість путівки на оздоровлення.

У декларації за 2018 рік Катерина Голбан декларує: право користування квартирою площею 86,8 кв.м. у м. Полтаві, якою володіє Голбан Тимофій Васильович; заробітну плату в розмірі — 462 999 гривень, допомогу на лікування, бонуси та вартість путівки на оздоровлення.

У декларації за 2019 рік Катерина Голбан декларує: право користування квартирою площею 86,8 кв.м. у м. Полтаві, якою володіє Голбан Тимофій Васильович; заробітну плату в розмірі — 349 701 гривня, страхові виплати, бонуси та вартість путівки на оздоровлення.

У декларації за 2020 рік Катерина Голбан задекларувала: право користування квартирою площею 86,8 кв.м. у м. Полтаві, якою володіє Голбан Тимофій Васильович та отриманою у власність 03.11.2020 року квартирою площею 62,4 кв.м. по вул. Старий Поділ, буд. 18 у м. Полтаві (ціна якої, згідно декларації 541 200 гривень); заробітну плату в розмірі — 356 433 гривень, аліменти в розмірі 50 000 гривень, подарунок у негрошовій формі (квартира) від Голбан Людмили Юріївни.

Як бачимо, Катерина Голбан за 5 років не задекларувала жодних заощаджень, але кілька років поспіль Катерина Тимофіївна декларує подарунки від батьків, в тому числі й квартиру.

За 5 років Катерина Тимофіївна заробила 1 539 000 гривень, отримала 50 000 гривень аліментів,  отримала в подарунок 70 000 гривень від тата та квартиру вартістю 541 200 гривень від мами.

Але з квартирним питанням Катерини Тимофіївни не все так просто.

Як нам вдалося дізнатися, на Катерину Голбан зареєстрована ще одна квартира площею 31,1 кв.м. у місті Полтаві. Право власності на дану квартиру вона набула 09.06.2004 року відповідно до договору купівлі-продажу. Право власності на дану квартиру було зареєстровано 27.02.2013 року.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._9

Але дану квартиру ми не помітили у жодній з поданих Катериною Тимофіївною декларацій. Сподіваємося, на даний факт звернуть увагу в НАЗК.

Різниченко Світлана Борисівна (теща Тимофія Голбана) — є бенефіціаром двох підприємств. Про одне з них ТОВ “Євромістобуд” ми вже згадували у попередньому нашому розслідування (Тимофій Тимофійович завбачливо переписав дану компанію на тещу). Друга компанія, бенефіціаром якої є Світлана Борисівна ТОВ “Інфорс Груп”. Згідно даних аналітичної системи YouControl дане підприємство не відзначалося великою прибутковістю, в кращі часи виручка підприємства складала 400-500 тисяч гривень, а з 2015 року дані про фінансовий стан підприємства взагалі відсутні.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._11
Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._13

Окрім цього, за Світланою Борисівною рахується податковий борг в розмірі — 3 328 грн.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._15

З реєстру судових рішень нам стало відомо, що Світлана Різниченко обіймала посаду виконавчого директора ПП “Інкоммаш”. В кращі часи підприємство заробляло до 5 000 000 гривень на рік, але вже у 2020 році підприємство заробило лише 72 000 гривень. Свого часу підприємство було фігурантом кількох кримінальних справ пов’язаних з відмиванням коштів.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._17

Не зважаючи на це, Світлана Борисівна є власницею дорогої нерухомості, а у 2019 році вона стала власницею готельного комплексу в селі Стасі Диканського району. Стартова ціна даного готельного комплексу на аукціоні була 3 мільйони 117 тисяч гривень, але Світлані Борисівні вдалося збити дану ціну до 685 800 гривень, саме стільки вона заплатила за готельний комплекс площею 2000 кв.м. та земельну ділянку площею 0,56 га. Попереднім власником даного готельного комплексу був банк “Фінанси та кредит”. Переконаний, що кожному пересічному українцю так теж всміхається доля вартістю у мільйони гривень.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._19
Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._21
Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._23

Тепер  перейдемо до другої родини котра входить до клану Гандольфілів.

Це родина Володимира Швайковського.

Швайковська Любов Василівна (мати Володимира Швайковського) близько 30 років працювала в Полтавській торгово-промисловій палаті.

Згідно даних аналітичної системи YouControl Любов Василівна володіє двома квартирами у місті Полтаві.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._25

З реєстру судових рішень ми дізнаємося, що у 2013-2015 роках Любов Швайковська довго судилася з Леонідом Швайковським щодо поділу спільного майна подружжя, в судовому реєстрі наявні 5 судових справ щодо спорів що виникають з сімейних правовідносин та скасування правочинів.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._27

У 2019 році Любов Швайковська балотувалася до Верховної Ради України на позачергових виборах у 2019 році від проросійської партії ОПЗЖ.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._29

Швайковський Леонід Іванович (батько Володимира Швайковського) — колишній військовий. На сьогодні є пенсіонером. У 2000-х роках займався підприємницькою діяльністю та був власником ТОВ “КВІК” яке спеціалізувалося на оптовій торгівлі пальним.

Згідно даних аналітичної системи YouControl Леонід Іванович володіє квартирою у місті Полтаві.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._31

Гриценко Алла Леонідівна (сестра Володимира Швайковського) — з 2020 року є фізичною особою підприємцем. Алла Леонідівна входить до регіональної організації партії Опозиційний Блок в Полтавській області.

Алла Леонідівна має дві квартири у місті Полтаві та земельну ділянку в Київському районі Полтави.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._33

Також Алла Гриценко має у власності автомобіль AUDI Q5 2012 року випуску придбаний у 2018 році та два вантажних автомобілі КРАЗ.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._35

Цікавішим для нас є чоловік Алли Леонідівни.

Володимир Петрович Гриценко — разом з батьком були багаторічними керівниками комунального підприємства “Турбота” Новоселівської сільської ради Полтавського району.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._37

У 2010 році він був обраний депутатом Полтавської обласної ради від партії Регіонів.

З 2014 року і дотепер є помічником на громадських засадах народного депутата від ОПЗЖ Юрія Бойка.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._39

У 2015 році Балотувався до Полтавської обласної ради від партії “Опозиційний блок”.

У 2020 році балотувався до Полтавської обласної ради від партії ОПЗЖ.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._41

Володимир Гриценко має у власності квартиру в місті Полтаві.

У 2015 році працюючи начальником частини з ліквідації нафтогазових фонтанів аварійно - рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС в Полтавській області, він став фігурантом кримінальної справи щодо заволодіння державним майном.

Але вироком Київського районного суду міста Полтави його було виправдано.

Апеляційний суд Полтавської області залишив вирок в силі.

Як бачимо, окрім шахрайства та корупції, клан Гандольфілів підтримує п’яту колону в Україні та впродовж довгих років його члени підтримують проросійські партії та зрадників України.

Окрім цього ми вирішили перевірити інформацію про родинні зв'язки Володимира Гриценка. Як ми вже писали вище, тесть Володимира Гриценка Леонід Швайковський любить вирішувати всі проблеми через суд. В реєстрі судових рішень ми знайшли доволі цікаву справу. У 2015 році Володимир Швайковський звернувся до Київського районного суду міста Полтави з позовом до Гриценка Романа Петровича (брата Володимира Гриценка) про захист честі, гідності та ділової репутації.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._43

Але позивач не зміг правильно визначити підсудність справи, тому позов йому було повернуто. До належного суду Володимир Швайковський звернувся, але не усунув недоліки визначені ухвалою суду. Позовну заяву йому було повернуто вдруге.

Історія з другим братом Володимира Гриценка Анатолієм набагато цікавіша.

Свого часу Анатолій Гриценко працював у правоохоронних органах.

У 2010-2011 роках Анатолій Петрович очолював Октябрський РВ Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області, доки на зміну йому не прийшов Олександр Терела.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._45

Працюючи Заступником начальника Голосіївського районного управління-начальником кримінальної міліції ГУ УМВС України в місті Києві він потрапив під дію закону про очищення влади та отримав обмеження займати певні посади протягом 10 років.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._47

Далі довгий час про його долю було мало відомостей, але у 2018 році він подає декларацію кандидата на посаду Начальника кримінальної розвідки УМВС м.Києва / ГУМВС у м. Києві. На жаль чи на щастя, дану посаду він не отримує. Але з декларації ми дізнаємося багато цікавого.

У 2018 році Анатолій Петрович вказує два основних місця роботи : ЦЗСД Мінооборони та Генштабу ЗСУ України та ПАТ СК “Ді'лайф” де він загалом отримав заробітну плату близько 39 000 гривень. Також він декларує заощадження в розмірі 780 000 гривень.

Його дружина Леся Олексіївна, якщо вірити декларації, не працює

Родина має чимало нерухомості :

- земельна ділянка 2,5 га в Мачухах Полтавського району (власність дружини);

- три земельні ділянки загальною площею 3 га в Микуличах Бородянського району (власність дружини);

- земельна ділянка площею 1,9 га та житловий будинок площею 162 кв.м. в Кобцях Васильківського району на Київщині (власність Анатолія Гриценка).

Окрім цього Анатолію Петровичу належить автомобіль HYUNDAI TUCSON 2018 року випуску, придбаний за 747 000 гривень.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._49

Але міліцейське минуле нагадує про себе, скільки б часу не сплило. Так сталося і з Анатолієм Гриценком.

З 2018 до 2020 року він володів значною часткою (40 %) в ТОВ "ОХОРОННА КОМПАНІЯ "АЛЬФА-ЗАХИСТ", доки її у 2020 році не викупили громадяни Грузії.

У 2019 році Анатолій Гриценко реєструє ТОВ "ОХОРОННО-ПРАВОВА КОМПАНІЯ "ГЕРАКЛ", частку в якій він згодом передає сину Євгену.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._51

Перейдемо до політичної діяльності.

Як ви вже здогадалися, до патріотичних сил наших героїв відносити не варто.

Анатолій Петрович є помічником на громадських засадах депутат від ОПЗЖо Бурміч Анатолія Петровича.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._53

Але окрім допомоги адептам русського міра, наш герой і сам не витрачає даремно час.

У 2015 році він балотувався до Київської обласної ради від партії “Нові обличчя” - обраний не був.

У 2020 році балотувався до Бучанської районної ради від партії “Опозиційна платформа за життя”. Тут йому пощастило більше і він став депутатом Бучанської районної ради.

З депутатської декларації за 2020 рік ми дізнаємося, що Анатолій Петрович у 2020 році отримав наступні доходи :

- заробітна плата у Головному управління Пенсійного фонду України у Київській області — 84 966 грн;

- виплати від Київського обласного центру зайнятості — 18 042 грн;

- виплати від Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві — 280 223 грн;

- подарунок у негрошовій формі від Петра Григоровича Гриценка вартістю 329 300 грн;

- дохід від відчуження нерухомого майна — 483 600 грн.

Але депутатського статусу йому виявилося замало і він вирішив стати адвокатом. Дивним чином, проживаючи в Київській області, Анатолій Гриценко згадує про свою малу батьківщину та подає документи на здобуття адвокатського свідоцтва до Ради Адвокатів Полтавської області та 23 березня 2021 року отримує Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._55

Люлька Олег Іванович (тесть Володимира Швайковського) — був керівником аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України в Полтавській області з 2006 по 2016 роки.

Олег Іванович має у власності квартиру в місті Полтаві та земельну ділянку в Ірпіні Київської області.

Люлька Світлана Володимирівна (теща Володимира Швайковського) — з 1997 по 2006 рік була одним із засновників ТОВ “Перлина” в місті Миргороді. Підприємство займалося виготовленням текстильних виробів.

Попри те, що на даний момент і протягом тривалого часу Світлана Володимирівна не займається підприємницькою діяльністю, це не завадило їй у 2020 році придбати нежитлове приміщення площею 110 кв.м. по вул. Ляхова 10 у місті Полтаві. Саме в цьому приміщенні знаходиться клініка її доньки Олени Швайковської, про яку ми писали у нашому попередньому матеріалі.

За найскромнішими підрахунками, це нежитлове приміщення обійшлося Світлані Володимирівні у 2 мільйони гривень, саме за таку ціну в цьому будинку продавали трикімнатну квартиру площею 110 кв.м. Звісно, комерційна нерухомість коштувала дорожче. Звідки такі кошти у Світлани Люльки, нам невідомо.

У попередньому нашому матеріалі ми розповідали про те, що навіть після корупційного скандалу за участю Головко - Голбана , фірма Леоніда Швайковського “Марк строй” продовжує отримувати підряди в місті та області.

Мафію перемогти неможливо, її можна тільки очолити.  ( Олег Синєгубов?)

Що віддали «на поталу»:
 
Оздоровчо-спортивний табір “Маяк”

І тут ми згадуємо історію з тендером на ремонтні роботи в оздоровчо-спортивному таборі „Маяк” у селі Головач. Згідно обіцянок колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка, ремонтні роботи мали завершити ще до кінця 2018 року, але не склалося...

На Youtube каналі табору навіть показали, як він буде виглядати після реконструкції, от тільки не вказали точну дату такого перетворення.

8 тендерів по реконструкції табору „Маяк‟ було оголошено 1-го червня 2018 року. Перемогу в половині тендерів отримав “Марк строй”, підприємство мало реконструювати :

– спальний корпус № 1  за 25 380 000 грн;
 
– спальний корпус № 3  за 14 425 000 грн;
 
– спальний корпус № 4  за 14 375 600 грн;
 
– спальний корпус № 2  за 25 940 000  грн;

Загальна сума 4-х тендерів тоді склала 80 120 600 гривень.

У 2020 році по всіх 4-х договорах, зненацька, “Виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника, що передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера та/або здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю і загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю.”

І з ТОВ “Марк строй” укладають чотири договори підряду на виконання додаткових робіт не зазначених у початковому проекті.

До договору підряду № 03-18/84 від 20.06.2018 року на виконання робіт по об’єкту “Реконструкція спального корпусу № 1 ОСТ “Маяк” на загальну суму 25 380 000 грн, 21 грудня 2020 року укладають договір підряду № 03-20/161 на суму 3 166 341,40 грн.

До договору підряду № 03-18/85 від 20.06.2018 року на виконання робіт по об’єкту “Реконструкція спального корпусу № 2 ОСТ “Маяк” на загальну суму 25 940 000 грн, 21 грудня 2020 року укладають договір підряду № 03-20/162 на суму 3 133 876,04 грн.

При цьому, в ДОТ “Маяк” так поспішали укласти додаткові договори з ТОВ “Марк строй”, що на закупівельному майданчику Prozorro вказали в обґрунтуванні замість спального корпусу 2 спальний корпус 1.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._57

До договору підряду № 03-18/86 від 20.06.2018 року на виконання робіт по об’єкту “Реконструкція спального корпусу № 3 ОСТ “Маяк” на загальну суму 14 425 000 грн, 21 грудня 2020 року укладають договір підряду № 03-20/163 на суму 2 319 910,39 грн.

До договору підряду № 03-18/87 від 20.06.2018 року на виконання робіт по об’єкту “Реконструкція спального корпусу № 4 ОСТ “Маяк” на загальну суму 14 375 600 грн, 21 грудня 2020 року укладають договір підряду № 03-20/164 на суму 2 182 922,00 грн.

Загалом, сума 4 договорів по реконструкції в ОСТ “Маяк” збільшилась на 10 803 049, 83 грн та складає 90 923 649, 83 грн.

Варто зазначити, що на момент укладання договорів у 2018 році, керівником профільного департаменту в ОДА був Тимофій Голбан, тож не дивно що фірма його кума отримала підрядів на 80 мільйонів гривень і це лише по одному об’єкту.

Дивним є те, що попри низку кримінальних справ, фірма Швайковського до цього часу продовжує “освоювати” бюджетні кошти та отримувати додаткові асигнування.

Що ж до додаткових договорів підряду, то тут потрібно зазначити, що за додаткові 10 мільйонів гривень, ТОВ “Марк строй” мало б зробити на 4-х об’єктах :

- Антикриговий захист;
- Зовнішні мережі водопостачання;
- благоустрій.

Дані роботи мали бути виконані підприємством до 31 травня 2021 року, але 26 травня 2021 року до договорів було внесено зміни та доповнення, згідно яких строк виконання робіт було змінено. Тепер роботи мають бути виконані до 24.12.2021 року за умови здійснення фінансування «відкатів» у повному обсязі.
 
ГОРБАНІВСЬКИЙ ГЕРІАТРИЧНИЙ ПАНСІОНАТ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ
 
Якщо в ситуації з ОСТ “Маяк” перші договори укладалися ще у 2018 році то з наступним переможним тендером історія інша.

Закупівлю на “Капітальний ремонт приміщень третього поверху другого блоку Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці” було оголошено наприкінці 2020 року, та й сам пансіонат перебуває в підпорядкуванні Полтавської обласної ради.

Але це не завадило ТОВ “Марк строй” отримати перемогу і в цій закупівлі.

Переможна пропозиція ТОВ “Марк строй” була заявлена в розмірі 1 мільйону 345 тисяч 96 гривень, що на 8 900 гривень менше за пропозицію їхнього конкурента ПП “Сучасні будівельні рішення”.

Згідно укладеного договору було встановлено наступні строки виконання робіт:
- до 15 грудня 2020 року (на кошти наявних асигнувань передбачені кошторисом 2020 року);
- до 15 травня 2021 року (на кошти наявних асигнувань передбачені кошторисом 2021 року).

На цей час до договору кілька разів вносилися зміни, а строки виконання робіт було відтерміновано :
- до 28 грудня 2020 року (на кошти наявних асигнувань передбачені кошторисом 2020 року);
- до 20 грудня 2021 року (на кошти по мірі їх надходження з обласного бюджету).

Будівництво спортивного комплексу по вул. П. Юрченка, 1а в м. Полтава

Про цей довгобуд з кримінальним присмаком Останній Бастіон вже неодноразово розповідав своїм читачам.

В липні 2019 року, Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства полтавської обласної державної адміністрації (під керівництвом Тимофія Голбана) було оголошено закупівлю «Будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування по вул. П. Юрченка, 1а в м. Полтава. Коригування». Очікувана вартість закупівлі складала 109 789 380,00 грн. Як ви вже могли здогадатися, перемогу в даній закупівлі здобуло ТОВ “Марк строй”.

Фірма Швайковського запропонувала ціну 106 142 850,00 грн, тоді як їхній єдиний конкурент ТОВ “Рембудгарант” запропонував 106 167 100,00.

При цьому, в укладеному договорі вказувалося, що договірна ціна є динамічною. На диво, в додаткових угодах до договору ми побачили, що сума є дійсно динамічною і вона зменшилася на майже 2 мільйони гривень.

Але не на довго...

У червні 2020 року “виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника”.

До договору підряду № 03-19/131 від 15.08.2020 року на виконання робіт по об’єкту «Будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування по вул. П. Юрченка, 1а в м. Полтава. Коригування» було укладено договір підряду на виконання додаткових робіт № 03-20/119 від 17.11.2020 року на загальну суму 35 152 477,20 грн.

За ці кошти, до листопаду 2021 року ТОВ “Марк строй” має здійснити :

- загальнобудівельні роботи;
- опорядження внутрішнє;
- опалення;
- монтаж технологічного обладнання.

Тобто лише по даному об’єкту “Марк строй” Швайковського «освоїло» близько 140 мільйонів гривень.

Як ми можемо спостерігати, перед звільненням Тимофій Голбан забезпечив себе та  фірму свого кума роботою на кілька років.

Окрім цього, у 2020-2021роках ТОВ “Марк строй” стало переможцем у низці інших закупівель:

- Капітальний ремонт площ відділення жіночої консультації Комунального підприємства «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» на суму 17 477 156,60 грн;

- Капітальний ремонт будівлі опорного закладу "Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області на суму 43 739 501 грн (тут їх конкурентом виступала "Виробничо-комерційна фірма"СЕН" Неміровського,  відома тим, що зробила «реконструкцію» фонтану за мільйон доларів та побудувала непридатний до використання кардіодиспансер за майже мільярд гривень);

- Додаткові роботи № 2, не зазначені у початковому проекті, по об'єкту: «Капітальний ремонт приміщень приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень 1-го поверху хірургічного корпусу КП “ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради” на суму 7 707 818,83 (первинний договір на 40 840 000,00 грн було укладено ще у 2019 році).

- Капітальний ремонт покрівлі корпусу А Комунального підприємства "Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради" на суму 1 138 594, 57 (тут ТОВ “Марк Строй” виявилося єдиним учасником та переможцем).

Загалом за 2020-2021 роки ТОВ “Марк Строй” стало переможцем в 25 закупівлях в Полтаві та області та підписали договорів на 96 мільйонів гривень.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._59

Не зрозуміло, яким чином підприємство виконує взяті на себе зобов’язання, адже згідно статистичної звітності там працює не більше 25 осіб (і це з врахуванням адміністрації). Ми всі прекрасно пам’ятаємо, як Швайковський, свого часу, не зміг вчасно виконати зобов’язання, що призвело до затоплення приміщення дитячого садка в Полтаві.

Полтавські гандольфіни як діагноз стану українського суспільства._61

Дана публікація не дозволила аналітикам Останнього Бастіону повноцінно розкрити звіт Державної аудиторської служби України по роботі очолюваного Голбаном Департаменту будівництва Полтавської ОДА у зв‘язку з великим обсягом інформації.

Як не дозволила і повноцінно розкрити тіньову бухгалтерію «бізнесу» Гандольфілів. Про це вже незабаром.

У зв‘язку з бажанням Тимофія Голбана очолити Держпродспоживслужбу України зазначаємо наступне:

- Останній Бастіон, як ліцензований засіб масової інформації не розміщував, та не розміщує замовні матеріали.

- Публікації, розміщені на шпальтах Останнього Бастіону, носять інформативний характер, метою яких, окрім інформування суспільства, є судові позови у визначенні достовірності наведених фактів.

- матеріали, викладені у першій, другій, та третій частині публікації про полтавський клан Гандольфілів, підозрюваний у розкраданні з особливим цинізмом близько мільярда гривень коштів платників податків під час російсько - української війни ляжуть в основу кримінального звинувачення поціновувачів кунілінгусу.

- Враховуючи частковий параліч у роботі новостворених правоохоронних організацій, корумпованість НАБУ у розкритті кримінальних проваджень по зловживанням, розкраданням, та системною корупцією в Полтавській ОДА, що зумовило появу нового кримінального клану Гандольфілів та передачу розслідуваного НАБУ кримінального провадження відносно вказаних осіб та фактів до ТОВ «Нацполіція» для його подальшого закриття, звертаємо увагу Генерального прокурора Ірини Венедіктової, на повноформатну реалізацію задекларованого нею  обов’язку відносно держави Україна, яка, по її словах, повинна  задихати по - новому. Бо системна корупція, яка дозволяє гандольфілам  та їм подібним розкрадати щорічний бюджет України, ставить знак питання на майбутньому України як держави.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00