Народ комі бере місцеве самоврядування у свої руки

ПОЛІТИКА
14.05.2023, 19:06
Народ комі бере місцеве самоврядування у свої руки
Фото: Uudenmaan Akseli

120 делегатів від 17 районів Республіки Комі проголосували за проведення референдуму щодо відновлення прямих вибори мерів.

Зовсім невтішні для Кремля і його ґауляйтерів відомості оприлюднило незалежне місцеве видання "Komi 7x7", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

На збори до республіканської столиці Сиктивкара приїхали жителі з глибинки, де прямо вимагали від виборчого комітету суб'єкту ресурсної федерації московії повернути інструменти прямої демократії.

Ініціатор протестної акції, яка має на меті повернути Комі власне її безпосереднім мешканцям перш за все корінному народу комі, – Роман Івасько заявив, що нині збирає охочих для участі у референдумі.

«Ми не просто хочемо, ми збираємося повернути прямі вибори голів сіл, міст і районів республіки. Я зібрав команду із 70 небайдужих осіб, які зголосилися особисто допомогти скласти відповідне клопотання і протокол про ініціацію референдуму до виборчкому Комі. Це дозволить запустити підготовку до процесу. Тепер ми маємо зібрати не менш як 13 тисяч підписів виборців у республіці.

Ми плануємо запустити офіційний референдум, тобто, з відкриттям виборчих дільниць по всій Комі, де кожен мешканець зможе прийти та вільно проголосувати з питання: "Чи згодні ви з тим, що голови сіл, міст і районів мають обиратися лише на виборах?" А результат референдуму є обов'язковим для виконання органами влади», – зазначив пан Івасько.

Водночас кремлівський ґауляйтер Республіки Комі Владімір Уйба до тепер ніяк не прокоментував пропозицію своїх земляків, певно очікуючи на рішення начальства з Москви, яке зайнято "українським питанням".

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що представники корінних народів (поки що – прим. ред.) РФ на конференції у Стамбулі узгодили план дезінтеграції недоімперії.

Читайте також:
Війна
Відверта правда про мобілізацію, чому справжньої битви за Київ ще не було, як тил зрадив військових і чому росія не збирається зупинятися ?
08 квітня, 18:17
Історія
Вони були зовсім юними. Галині і Марії – лишень 18 літ, Наді – 24. Їм би жити, любити, дітей ростити! Ворог змусив їх взятися за зброю.
01 квітня, 15:38
Опінії
Нам всім потрібно більше потужної далекобійної високоточної зброї…
19 березня, 18:33
Війна
Воїн 67 ОМБр ДУК Валентин Крижановський розповів про нелегкий життєвий вибір, недостатнє забезпечення армії та волонтерську допомогу
16 березня, 17:25
Опінії
Свобода тільки тоді чогось варта, коли вона завойована кров'ю.
13 березня, 15:17
Війна
Крім оборонної складової перед нами доволі багато роботи ще й в тилу. Особливо на рівні законодавства, інституцій та суспільства.
11 березня, 21:31