Народ комі бере місцеве самоврядування у свої руки

ПОЛІТИКА
14 травня, 19:06
Народ комі бере місцеве самоврядування у свої руки
Фото: Uudenmaan Akseli

120 делегатів від 17 районів Республіки Комі проголосували за проведення референдуму щодо відновлення прямих вибори мерів.

Зовсім невтішні для Кремля і його ґауляйтерів відомості оприлюднило незалежне місцеве видання "Komi 7x7", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

На збори до республіканської столиці Сиктивкара приїхали жителі з глибинки, де прямо вимагали від виборчого комітету суб'єкту ресурсної федерації московії повернути інструменти прямої демократії.

Ініціатор протестної акції, яка має на меті повернути Комі власне її безпосереднім мешканцям перш за все корінному народу комі, – Роман Івасько заявив, що нині збирає охочих для участі у референдумі.

«Ми не просто хочемо, ми збираємося повернути прямі вибори голів сіл, міст і районів республіки. Я зібрав команду із 70 небайдужих осіб, які зголосилися особисто допомогти скласти відповідне клопотання і протокол про ініціацію референдуму до виборчкому Комі. Це дозволить запустити підготовку до процесу. Тепер ми маємо зібрати не менш як 13 тисяч підписів виборців у республіці.

Ми плануємо запустити офіційний референдум, тобто, з відкриттям виборчих дільниць по всій Комі, де кожен мешканець зможе прийти та вільно проголосувати з питання: "Чи згодні ви з тим, що голови сіл, міст і районів мають обиратися лише на виборах?" А результат референдуму є обов'язковим для виконання органами влади», – зазначив пан Івасько.

Водночас кремлівський ґауляйтер Республіки Комі Владімір Уйба до тепер ніяк не прокоментував пропозицію своїх земляків, певно очікуючи на рішення начальства з Москви, яке зайнято "українським питанням".

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що представники корінних народів (поки що – прим. ред.) РФ на конференції у Стамбулі узгодили план дезінтеграції недоімперії.

Читайте також:
Війна
Наші полеглі Герої не хочуть, щоби ми сиділи та плакали. Вони хочуть, щоби ми перемогли та святкували перемогу разом, згадуючи їхній Чин.
вчора, 18:13
Блоги
У цих боях загинуло, на жаль, багато справжніх героїв та патріотів України
17 вересня, 10:09
Війна
Захід уперто не хоче зрозуміти й усвідомити: довоєнний світовий порядок змінився на завжди, і так, як було до 24.II.2022, – ніколи не буде.
14 вересня, 16:30
Війна
Попри всі спроби Москви знищити у зародку національно-визвольний рух поневолених і окупованих народів підпілля активізується.
12 вересня, 20:28
Політика
Після 24.II.2022 міжнародний рух за мир, особливо у Старому світі, постав перед викликом, який кинула всім нам ресурсна федерація московії.
08 вересня, 18:35
Історія
6.IX.1991 над містом Грозний замайорів ічкерійський стяг, а генерал авіації Джохар Дудаєв очолив визвольну боротьбу проти осатанілої Москви.
06 вересня, 18:35