Нáщо The Wall Street Journal залякує тисячами російських «Шахедів»?

ВІЙНА
29 травня, 07:10
Нáщо The Wall Street Journal залякує тисячами російських «Шахедів»?

У зв'язку із перебуванням штатного журналіста у кремлівських катівнях, американське видання штампує апокаліптичні матеріали. Це на руку РФ.

Слід висловитися щодо чергової скандальної статті від The Wall Street Journal про те, що у Татарстані вироблятимуть по 6 тисяч дронів типу «Shahed-136» на рік. Оце так обсяг, погодься, навіть іранці до такого не додумалися.

Якщо чесно, від цього матеріалу виникає неприємне dejà vu із присмаком журналістської некрофілії. Адже у лютому 2023 року ми з вами читали таку саму — буквально один в один — статтю від... The Wall Street Journal.

Тобто не змінюючи контексту, видання видало на-гора матеріал, який найближчі кілька днів розбурхуватиме уми наших не особливо вдумливих журналістів і «лідерів суспільної думки», які розповідатимуть про пророчий «Shahed»-апокаліпсис. І в цьому є велика проблема!

Наприклад, торік у листопаді хтось здійснив свідомий інформаційний «вкид» про те, що буцімто росія може збирати за місяць до тисячі «Shahed-136». Тоді у ЗМІ стався розрив «п'ятих точок» у читачів і замість того, щоби детально вивчити питання, а не вірити на слово й вестися на дешеву пропаганду, густо замішану на панічних настроях, вони лише підіграли поширенню цієї неперевіреної та вкрай маніпулятивної інформації.

Як наслідок, від листопада 2023-го до травня 2024-го ми жодного разу не фіксували нальоту 1000 дронів-камікадзе «Shahed-136» протягом місяця. Максимальний наліт «Shahed-136» був зафіксований цьогоріч у березні — 603 дрона-камікадзе, а в інші місяці:

  • січень — 334;
  • лютий — 356;
  • квітень — 295;
  • травень — поки що 296.

Крім того, після масштабного комбінованого удару Ірану по Ізраїлю виразно визначилася залежність РФ від постачання з ісламської республіки. Застосування росією «Shahed-136» тоді різко скоротилося, стали виникати між нальотами тривалі паузи по кілька днів і тільки після відновлення рейсів ВПС Ірану до Москви, нальоти смертоносних дронів стали повертатися до системного характеру.

Тобто росія досі залежить від Ірану у питаннях як готової продукції, так і комплектувальних елементів. А за таких умов виробляти 6 тисяч на рік — це не найближча перспектива.

І тепер, найголовніше: не варто сподіватися на те, що росія ніколи не досягне показника застосування дронів «Shahed-136» у 6000 на рік, мова про те, за нинішніх умов не світить перспектива виробництва 6000 на рік. Це проста математика.

Також звернемо увагу, що практично аналогічну статтю від The Wall Street Journal публікували трохи менше ніж півтора року тому. Це зайвий раз говорить про необхідність не тільки перевіряти інформацію, але і хоча б базово пояснювати, яка нині панує реальність, щоби не народжувалися казки про тисячі дронів «Shahed-136» на місяць.

Такі апокаліптичні історії корисні для західної аудиторії, щоби чинився тиск на наших партнерів, які ворушаться із прискоренням равлика. Проте нашим людям і без того вистачає щодня стресів, щоби додавати в їхнє непросте життя ще історії такого сумнівного штибу.

Фільтруйте. Зважуйте. Думай-те!
Автор : Олександр Коваленко
Читайте також:
Економіка
Збереження європейської залежності від «блакитного палива» із РФ ставить під загрозу зовнішньополітичні цілі Брюсселя. Санкції не працюють?
20 червня, 12:30
Політика
Вітчизняний нахилянт ухилянтів днями відвідав Берлін. Попри теплу зустріч у канцлера і депутатів, деякі ЗМІ критично оцінили цей Зе-вояж.
14 червня, 13:47
Війна
І невдовзі може програти війну безпосередньо на полі бою. Адже кількість наших захисників не збільшується, а зменшується щодня.
12 червня, 13:45
Світ
Забуті 40 років тому загони хунвейбінів знову при справі. Але нині замість шкірянок і палиць вони вдягнені у дорогі смокінги та мають iPad.
09 червня, 19:58
Війна
Mirage 2000-5 належить до винищувачів 4+ покоління, але це випадок, коли саме озброєння літака вирішує все.
07 червня, 11:42
Світ
Диктатор Сі Цзіньпін підпорядкував прошарок інтелігенції КНР Комуністичній партії. Інакодумців карають як за часів Мао Цзедуна.
06 червня, 19:24