Нашу стратегію з'їсть відсутність тактики

Опінії
08.07.2023, 18:25
Нашу стратегію з'їсть відсутність тактики
Фото: Facebook

Українське суспільство досить мало собі уявляє наскільки інерційною є політика у світі. Як приклад, Вільнюський саміт НАТО.

Політолог, голова Центру політичних студій "Доктрина"

Очевидно, і це доволі прикро, що від нього ми чомусь очікуємо прориву, але проривів ніяких ніколи не існує. Зміни консенсусів відбуваються поступово, а потім в одній точці оформлюються у публічні рішення, реалізуючись ніби одномоментно.

На жаль, ті рішення які можуть означати холодний душ для України на Вільнюському саміті насправді абсолютно реальні, абсолютно продиктовані й зумовлені стратегічними факторами завчасно. Щоби дію їхніх наслідків відвертати нині треба було прокидатися як мінімум рік назад.

РФ оперує стратегічними тенденціями, провалюючись в якості реалізації. Ми ж хочемо наші дрібні за виміром зусилля піднести до рівня стратегічного масштабу явищ, а цього не буде.

Що мені особливо не подобається у наших реаліях держуправління і навіть політичного обговорення? А те, що все крутиться навколо спроб надати якісь черговій події якогось виняткового значення, короткостроково сконцентрувати на ній ресурси та увагу, щоб отримати якийсь оперативний результат і йти далі.

Вільнюс покаже нам, що це нереалістично. Так не працює, принаймні на Заході.

Спроби гратися у політику, де все "дуже конкретно" віє сміттєвим запахом дискурсу про «ми люди вузької конкретики й суто ключової справи", де якось неприйнятно займатися чимось довго і вперто, проробляючи вузькі вулички та кожну окрему стежку навколо магістрального напрямку й тестуючи паралельні треки. У нас у суспільстві прийнято особливо шанувати людей впертих і наполегливих, однак чомусь не думається про ґрунтовних і послідовних.

Не існує ніяких стратегічних завдань, якщо ви не здатні їх опредметити у десять тисяч тактичних. «Швидко отримати результат», –  ідіть у бізнес і не псуйте повітря в політиці, поспішальники й швидкуни!

Ось, чому наші провали сьогодні – це виключно предмет того як рішення і проєкти держструктур та вищого рангу керування робилися раніше, ретроспективно. «У нас немає часу діяти інакше», – тоді гайте час, діючи так, як вам подобається.

Набирайте керувати державою не церковних мишей, що бояться своєї тіні та попросити премію у начальника, а амбіційних і трохи нахабних у підходах, винятково креативних і честолюбних людей. Ну, й головне, – розв'язуйте їм руки.

Але найголовніше винесу насамкінець. На виборах такі питання не вирішуються й у ході державних переворотів теж не вирішуються, оскільки стагнація якості управління – це рух, з якого можна роками вибиратися, а не за "2-3 тижні".

Читайте також:
Політика
Вітчизняні чиновники й депутати думають лиш про себе, доля українського народу їм байдужа. Тож майже нікого не вивозять з зони ведення боїв.
12 січня, 07:09
Політика
Наскрізь корумповані посадовці закликали громадськість обговорити зміни чинного законодавства. Привілеї євреїв визначено за пріоритет.
10 січня, 14:56
Політика
Уграти цілу націю для подовження політичного життя блазнів-мародерів й очищення реномé їхніх слуг — зависока ціна. Доста покірно її платити.
26.12.2024, 20:33
Полтава
Комунальні служби вчасно зреагували на стихійне лихо, але жодних відшкодувань не буде. Міській владі не до підтримки волонтерів і ветеранів.
11.11.2024, 12:34
Політика
Очолювана блазнями держава зробила з армії отару жебраків, яких кидають у пекельні казани смерті. У виграші — бюрократи, судді, менти.
05.11.2024, 06:00
Війна
Добровольці вже 2 роки в армії, решту доводиться заганяти дубцем. Однак заганяють здебільшого українську бідноту, «иліта» ж розкошує далі.
15.10.2024, 20:31