НАТО посилить співпрацю з Україною у галузі оборонних технологій

ПОЛІТИКА
09 червня, 07:09
НАТО посилить співпрацю з Україною у галузі оборонних технологій
Фото: Bloomberg

Північноатлантичний альянс обмінюватиметься із Києвом розвідувальними даними про можливості Москви. Особливо щодо радіоелектронної боротьби.

Про це повідомило одне із впливових американських видань Bloomberg. Російська воєнна агресія (після 24..II.2022) підштовхнула Альянс виділити більше ресурсів на зміцнення кібербезпеки та відстеження російських військових технологій.

Такі відвертості почула західна преса із вуст помічника генерального секретаря НАТО Девіда ван Віла: «Українці впроваджують інновації з дуже високою швидкістю, але, звісно, ​​росіяни не дурні. Це означає, що інновації на полі бою — це не статична річ, вони більше схоже на шахи».

За його словами, угода, яка запроваджує нові рамки для обміну інформацією, у тому числі про ланцюжки постачання безпілотників, буде завершена до липневого саміту НАТО у Вашинґтоні. Водночас помічник Єнса Столтенберґа ухилився від відповіді, чи запросять Україну стати членом Альянсу.

Одна із цілей спільної програми — допомогти Україні стати великим постачальником технологій по закінченню поточного конфлікту. Зі слів Девіда ван Віла, «НАТО також хоче повторити деякі із тих швидких темпів впровадження та розгортання технологій», які спостерігалися в Україні після 24.II.2022.

Нещодавно помічник генсека виступив на I-му Форумі оборонних новаторів — конференції, в якій взяли участь представники Києва, Брюсселя та Пентаґону, а також десятки стартапів, які створюють обладнання для бою. Головна тема заходу — протидія постійному глушенню РФ системи глобального позиціювання, що зробило деякі українські безпілотники та іноземну високоточну зброю неефективними.

Перешкоди GPS, що приписуються Москві, все частіше зачіпають країни НАТО у Північній Європі, порушуючи польоти та морське сполучення в Естонії та Фінляндії. У відповідь на російські перешкоди українські стартапи розробляють безпілотники, які можуть картографувати місцевість без GPS, орієнтуючись на бортові камери чи датчики.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що Україна буде у складі НАТО не за президентства Джозефа Байдена і тим паче не за нахилянта ухилянтів Володимира Зеленського. Їм (і не тільки їм) начхати на Україну!

Читайте також:
Економіка
Як не прикро, але війна завжди була рушієм технічного прогресу. Нині це відчувають на собі громадяни України, пристосовуючись до обставин.
04 листопада, 06:07
Війна
Гарантована смерть у закритих приміщеннях, навіть в укриттях. Віднедавна окупаційно-терористичні сили РФ стали запускати покращені БПЛА.
03 листопада, 14:03
Економіка
Німецька металургійна промисловість зупинилася. Кілька мільйонів трударів розпочали попереджувальний страйк по всій країні.
01 листопада, 06:07
Економіка
Світові оборонні компанії збільшують виробництво, але досі не задовольнив потреби України. Захід свідомо зволікає, нарікаючи на бюрократію.
18 жовтня, 06:01
Війна
Горе-Кулібіни з окупаційно-терористичного контингенту РФ мають змогу для продукування смертоносної техніки. Перш за все, повітряної.
03 вересня, 14:57
Війна
Завдання національної безпеки та державної оборони Київ почав вирішувати після 24.II.2022. До того на все це плювали заради ґешефту.
01 вересня, 11:45