Науковці довели мишей до інфаркту задля виявлення зцілювального сну

03 листопада, 17:30
Науковці довели мишей до інфаркту задля виявлення зцілювального сну
Фото: Останній Бастіон

Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.

Наукова розвідка, викладена на шпальтах галузевого видання Nature, підкреслює критичне значення тривалішого сну після серцевого нападу, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Особи, котрі перенесли інфаркт міокарда можуть відчувати підвищену потребу уві сні, необхідному пошкодженому серцю для відновлення та зменшення запалення після нападу.

У новому дослідженні, що включаючи експерименти із мишами, медики розкрили механізм, який передбачений на цей випадок в організмі та сприяє зцілювальному сну. Фахівці неодноразово наголошували на тому, що поганий сон підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

Експерименти показали, що шкоду, завдану здоров'ю серця від регулярних недосипань під час робочого тижня, не вийде компенсувати за допомогою додаткових годин сну у вихідні. Кардіологи зі США і ФРН продемонстрували, як при серцево-судинній травмі серце підключається до регуляції сну, залучивши імунну систему для надсилання відповідних сигналів у мозок.

У дослідах на лабораторних мишах медики виявили, що після інфаркту міокарда імунні клітини моноцити, що циркулюють у крові, активно мігрували у мозок, де виробляли білок під назвою фактор некрозу пухлини (ФНП). Він бере участь у запальних процесах різного походження.

Ця сполука активувала нейрони в таламусі — відділі мозку, що відіграє важливу роль у регуляції рівня свідомості, процесів сну та неспання, збільшуючи потяг до сну та його тривалість. Така адаптивна реакція сприяла загоєнню пошкодженої серцевої тканини та зменшенню запалення у ній.

Задля того, щоби додатково переконатися у цьому, науковці переривали сон деяких піддослідних гризунів, які перенесли серцевий напад. У результаті мишей після інфаркту, яким заважали спати, спостерігалося зростання симпатичних стресових реакцій серця та запалення, що сповільнило відновлення тварин у порівнянні із групою, де сон не порушували.

Відтак, зроблені відкриття далі підкріпили кількома дослідженнями людей; у пацієнтів після недавнього серцевого нападу також спостерігалося збільшення моноцитів у крові. Аналіз сну десятків постінфарктних хворих та дворічний нагляд за ними підтвердили важливість якісного сну для відновлення здоров'я серця та зниження ризику повторних нападів.

Також в окремому експерименті медики простежили за наслідками обмежень уві сні у здорових піддослідних. З'ясувалося, у людей, які регулярно спали на півтори години менше, ніж у контрольній групі, розвивалися стресові та запальні реакції, подібні до тих, що раніше виявили у мишей.

Між тим, як раніше вже повідомляв «Останній Бастіон», давні єґиптяни лікували пухлини мозку хірургічним шляхом. Науковці дослідили знайдені у XIX столітті черепи, виявивши фізичні свідчення інвазивних процедур.

Науковці довели мишей до інфаркту задля виявлення зцілювального сну_1
Читайте також:
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20 жовтня, 17:30
Світ
Трохи футурологічних роздумів із наявного контексту. В Instagram та Facebook часто видає тарґетовану рекламу від репродуктивних клінік.
11 серпня, 17:29
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Світ
Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.
12 травня, 07:00
Економіка
Поїдання різнорідних смаколиків з малечку може призвести не тільки до порушення метаболізму та розвитку ожиріння. Все набагато гірше.
08 травня, 19:35