Науковці винайшли спосіб зробити каву ще смачнішою

01 січня, 06:00
Науковці винайшли спосіб зробити каву ще смачнішою
Фото: Google

Дослідники зі США запропонували конкретні рекомендації, як цього досягти. Вони самі випробували покращення смаку напою.

Висновки представлені у спеціалізованому журналі Matter, куди для обговорення запросили також відомих у світі барист. Проте наразі наукова публікація ще не набула широкого розголосу серед спеціалістів у приготуванні кави.

Як відомо, кава — один із найулюбленіших напоїв величезної кількості людей, близько третини якого споживається безпосередньо у країнах-виробниках, зокрема у Бразилії та Індонезії. А ось найбільшими споживачами-імпортерами кави залишаються Євросоюз, США, Японія, Канада, Південна Корея, Алжир, Австралія, Саудівська Аравія та Туреччина.

Не дивно, що бариста і просто досвідчені поціновувачі напою перебувають у вічному пошуку зробити його смачнішим, майже ідеальним; над тим самим завданням працюють і науковці. Цього разу кавою перейнялися хіміки та фізики з Університету штату Ореґон.

Їх спосіб покращити смак і аромат напою полягає у простому збризкуванні кавових зерен водою перед подрібненням. Цікаво, що багато досвідчених барист давно інтуїтивно так роблять, але науковці змогли відповісти на питання про те, яку ж кількість води можна назвати оптимальною для покращення смаку напою, і пояснили фізико-хімічні процеси: що саме відбувається з кавовими зернами при змочуванні їх водою?

Зі слів дослідників, секрет у тому, що змочування водою зменшує статичну електрику, яка виробляється під час подрібнення цілих кавових зерен і в іншому випадку призводить до їх злипання (а заодно до засмічення кавомолки). Крім того, інновація робить смак і аромат кави насиченішими.

Подрібнення зерен створює сильне тертя, тому що частинки труться одна об одну і руйнуються. Цей процес генерує статичну електрику (розподіл заряджених частинок) і схожий на тертя частинок пилу у вулканічних шлейфах, коли утворюється блискавка.

У розпорядженні науковців були цілі набори кавових зерен, які відрізнялися один від одного за походженням, часом обсмажування та вмістом вологи. Деякі з них дослідники обсмажували самі — у лабораторії, а потім помололи їх та виміряли статичну електрику у кожній порції зерен, порівнявши розмір частинок і смак готового напою.

Науковці показали, що більшість статичної електрики після помелу виникає не стільки через тертя зерен один з одним, скільки через їхнє руйнування, а найбільш сухі, сильно просмажені зерна виробляли більше статичної електрики, ніж обсмажені. У дослідженні припускається, що перші тендітніші та руйнуються швидше, ніж другі, які зберігають вологу.

Тому науковці додали трохи води перед помелом зерен, — це, як і очікувалося, знизило статичну електрику, а ще збільшило час приготування кави. Зате він став міцнішим і ароматнішим.

Тож, щоби досягти такого ефекту, дослідники порадили додавати близько 20 мікролітрів (1 мікролітр = 0,001 мл, тобто 20 мікролітрів = 0,02 мл) води на 1 грам кави. Або ж до половини 1 мілілітра для звичайної порції еспресо.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, що кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера. Приголомшливе відкриття італійських науковців дасть змогу нарешті розробити нові методи терапії у боротьбі з невиліковним захворюванням.

Читайте також:
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52
Світ
Природні умови можуть створити концентрацію фосфатів, яка у мільйон разів перевищує нормальну. Нарешті теорія доведена практикою.
24 січня, 14:13
Життя
Дослідники навчилися використовувати дафній для фільтрації каналізації. Крихітні ракоподібні здатні імітувати роботу пилососа типу «Dyson».
05.10.2023, 21:48
Життя
Співробітники біолабораторії в Інституті Вайцмана відзвітували про прорив у вирощуванні синтетичних утробних плодів людини.
08.09.2023, 20:22