Науковці виявили у кризі понад 10 тисяч невідомих мікроорганізмів

04 січня, 08:18
Науковці виявили у кризі понад 10 тисяч невідомих мікроорганізмів
Фото: Science Bulletin

Група китайських фахівців з Університету Ланьчжоу дослідила верхній шар льоду на 38 льодовиках. Висновки приголомшили навіть досвідчених.

Результати свого багаторівневого і міждисциплінарного дослідження науковці виклали на шпальтах галузевого видання Science Bulletin. Їм вдалося виявити понад 10 000 раніше невідомих мікроорганізмів, які переховувалися під крижаним покровом століттями.

Нове дослідження показало, що понад 83% виявлених вірусів вражають лише бактерії та не становлять явної загрози для здоров'я людей і тварин. Показово, що найбільше вірусів (8894) науковці віднайшли у нагір'ї окупованого китайськими комуністами Тибету, значно менше їх — в Арктиці (1709), в Антарктиці (141) та Альпах (71).

«Це перша систематична характеристика різноманітності, функцій та потенційного ризику для здоров'я полярних і гірських надльодовикових вірусів. Згідно з нашим прогнозом, у тому випадку, якщо вічна крига розтане, то численні віруси можуть стати серйозною проблемою: ймовірно, деякі з них навіть приховують смертельну небезпеку. Вивчення зібраних зразків триває», — прокоментував керівник дослідження, професор Юнцин Лю.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, як нещодавно австралійські науковці знайшли спосіб обмежити поширення ВІЛ. Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.

Науковці виявили у кризі понад 10 тисяч невідомих мікроорганізмів_1
Читайте також:
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15