Науковці виявили у кризі понад 10 тисяч невідомих мікроорганізмів

04 січня, 08:18
Науковці виявили у кризі понад 10 тисяч невідомих мікроорганізмів
Фото: Science Bulletin

Група китайських фахівців з Університету Ланьчжоу дослідила верхній шар льоду на 38 льодовиках. Висновки приголомшили навіть досвідчених.

Результати свого багаторівневого і міждисциплінарного дослідження науковці виклали на шпальтах галузевого видання Science Bulletin. Їм вдалося виявити понад 10 000 раніше невідомих мікроорганізмів, які переховувалися під крижаним покровом століттями.

Нове дослідження показало, що понад 83% виявлених вірусів вражають лише бактерії та не становлять явної загрози для здоров'я людей і тварин. Показово, що найбільше вірусів (8894) науковці віднайшли у нагір'ї окупованого китайськими комуністами Тибету, значно менше їх — в Арктиці (1709), в Антарктиці (141) та Альпах (71).

«Це перша систематична характеристика різноманітності, функцій та потенційного ризику для здоров'я полярних і гірських надльодовикових вірусів. Згідно з нашим прогнозом, у тому випадку, якщо вічна крига розтане, то численні віруси можуть стати серйозною проблемою: ймовірно, деякі з них навіть приховують смертельну небезпеку. Вивчення зібраних зразків триває», — прокоментував керівник дослідження, професор Юнцин Лю.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, як нещодавно австралійські науковці знайшли спосіб обмежити поширення ВІЛ. Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.

Науковці виявили у кризі понад 10 тисяч невідомих мікроорганізмів_1
Читайте також:
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56
Життя
Ці дослідження мають важливе значення для підготовки до майбутніх космічних місій, де такі технології можуть виявитися необхідними.
19 березня, 18:16
Життя
Мрії переносять нас у стан, схожий на плавання серед хмар, де мозок тимчасово перестає сприймати зовнішній світ.
16 березня, 09:38