Науковці заявили про зростання рівня онкохвороб серед молоді

16 січня, 14:23
Науковці заявили про зростання рівня онкохвороб серед молоді

Рак більше не є хворобою виключно людей старшого і похилого віку. Кількість випадків захворюваності на онкологію зростає по всьому світу.

До такого висновку прийшли лікарі та науковці з американського галузевого центру у штаті Джорджія, виклавши результати своїх досліджень у журналі BMJ Oncology. Зазначається, що виявлених ракових хворих віком до 50 років зросло на 12,8% за минулі 20 років спостережень.

Фахівці переконують, що ще у 2019 році було зареєстровано майже 108 випадків на 100 тисяч осіб віком до 50 років; при цьому 2000 року згаданий показник становив 95,6 випадків. Зазначається, що найвищий рівень поширення онкології зафіксовано у Північній Америці, Західній Європі та Австралії.

«На наш погляд, погіршення ситуації спричинена суттєвими змінами у навколишньому середовищі, погіршенням якості їжі, води та ліків. Ми перевіряємо безліч гіпотез, які могли б пояснити подібну тенденцію, починаючи від малорухомого способу життя та вживання багаторазово перероблених продуктів до наявності мікропластику у повітрі», — заявила співавторка дослідження, доктор медичних наук Андреа Черчек.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» інформувала читачів про те, що квасоля і взагалі бобові покращують стан хворих на рак кишківника. Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення.

Читайте також:
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54
Життя
Гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблення депресії.
07 лютого, 15:05
Світ
Вочевидь, баби вже не народять нову партію «гарматного м'яса» для міністра-оленяра та його бункерного начальства. Sic transit vita mundi.
12 січня, 19:45
Життя
Приголомшливе дослідження визначило 15 загрозливих факторів. Вони суттєво підвищують імовірність розвитку деменції у людей.
27.12.2023, 21:37